ورود سامانه های بارشی تا اواسط خرداد ادامه دارد، خوزستان متحمل بیشترین خسارات ناشی از سیل

ورود سامانه های بارشی تا اواسط خرداد ادامه دارد، خوزستان متحمل بیشترین خسارات ناشی از سیل

تاكسی مدرن: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: امیدوارم چارچوب و برنامه ای كه برای بازسازی مناطق سیل زده اعلام شده به درستی اجرایی شود چون اینكار نقش بسزایی در رضایت مندی و بالا رفتن امید مردم به مسئولان خواهد داشت.


به گزارش خبرنگار ایسنا، مهدی جمالی نژاد در جلسه شورای اداری البرز اظهار داشت: بودجه سال جاری شهرداری ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته و در صورت تحقق آنها خیلی از مشكلات كلانشهرهای كشور مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به وقوع بحران سیل در بعضی از استان های كشور در روزهای ابتدایی سال افزود: باید برای قبل، حین و پس از بحران خودرا آماده و با مدیریت درست و به موقع تا جایی كه امكان دارد از وقوع خسارات مالی و جانی جلوگیری نماییم.
جمالی نژاد اشاره كرد: در ایام ابتدایی سال ۲۴ استان كشور درگیر سیل شدند و بعضی از آنها به شدت لطمه دیدند.
جمالی نژاد اظهار داشت: در جریان امداد رسانی به سیل زدگان حضور استان البرز همچون مدیریت شهری كرج در مناطق لطمه دیده پررنگ بود و این نشان دهنده حس بالای نوع دوستی مردم و مسئولان این استان است.
وی ابراز كرد: با عنایت به لطمه های زیاد سیل، قرارگاهی در وزارت كشور برای نخستین بار به وجود آمد و در دل این قرارگاه كارگروه و كمیته های مختلفی شكل گرفت كه كمیته نوسازی و بازسازی مناطق لطمه دیده، اجتماعی، بهداشتی و مشاركت های مردمی، كمیته نظارت و بازرسی و كمیته تبلیغات و اطلاع رسانی همچون آنهاست.
وی ابراز كرد: در سیل ابتدایی سال بیشتر از پنج هزار تخریب در مناطق روستایی داشتیم و ۲۰۰ شهرمان باز لطمه دیده است.
وی اشاره كرد: بنا شده در ۳۱ استان كشور هم این قرارگاه تشكیل گردد تا روند بازسازی خسارات سیل سرعت بیشتری به بگیرد.
این مسئول ابراز كرد: هنوز بحران تمام نشده چون تا اواسط خرداد شاهد بارندگی و ورود سامانه های جدید به كشور خواهیم بود.
وی افزود: سیل در استان خوزستان بیشترین خسارت را وارد كرده كه جبران آن به راحتی امكان پذیر نیست.
وی توضیح داد: طبق برآوردها 180 هزار منزل در اثر سیل خراب شده كه احتمال افزایش تعداد آنها وجود دارد؛ از این تعداد 100 هزار واحد شناسایی و برای آن پرونده تشكیل شده است؛ حدود 67 تا 68 هزار واحد نیاز به بازسازی كامل و مابقی نیازمند تعمیر است.
جمالی نژاد اشاره كرد: برای بازسازی و كمك به هموطنان سیل زده باید از موازی كاری جلوگیری تا از این طریق از هدر رفت زمان، هزینه و انرژی جلوگیری كرد.1398/02/05
15:04:33
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن