قاب ۴۰۰ متری عباس كیارستمی در فرودگاه امام خمینی

قاب ۴۰۰ متری عباس كیارستمی در فرودگاه امام خمینی

تاكسی مدرن: مدتی است كه طرح ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط بعضی از هنرمندان تجسمی در حال انجام می باشد. یكی از طرح های این ترمینال به منظور بزرگداشت یاد زنده یاد عباس كیارستمی به این هنرمند اختصاص دارد.


سپیده سحر، هنرمند نقاش كه اجرای طرح بزرگداشت زنده یاد كیارستمی را در ترمینال سلام برعهده دارد، درباره این طرح به ایسنا توضیح می دهد: الان این پروژه تقریباً تمام شده و فقط نصب لامپ ها مانده است كه ان شاءالله تا یك ماه دیگر افتتاح می گردد.
او ادامه می دهد: در این طرح از عكسهایی كه آقای كیارستمی گرفته بودند، استفاده كردم؛ البته به خاطر پایین بودن حجم این عكس ها باردیگر آنها را پیكسل به پیكسل به وسیله كامپیوتر نقاشی كردم. در نهایت از ۹ فریم عكس، یك قاب تصویر به وجود آوردم كه كلاژ آنها در كنار همدیگر تصویر جالبی را به وجود آمده است.
سحر یادآور می شود: این قاب فضایی حدود ۴۰۰ متر را به خود اختصاص داده و به وسیله استكیر روی شیشه نصب شده است. همین طور روی این قاب نور سبزی باز كار شده كه مقرر است هر روز به احترام آقای كیارستمی یك ساعت روشن بماند. این نور سبز از فیلم «خانه دوست كجاست؟» و راهی كه پسربچه هر روز طی می كرد، برگرفته شده است.
به گفته این هنرمند نقاش، علی اكبر صادقی، كامبیز صبری، محمد احصایی، علی شیرازی، احسان ضیایی از دیگر هنرمندانی هستند كه در طرح ترمینال سلام حضور دارند.1398/01/23
13:29:27
5.0 / 5
4847
تگهای خبر: فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن