معاون وزیر كشور:

70 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی كشور فرسوده است

70 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی كشور فرسوده است

تاكسی مدرن: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: 70 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی كشور فرسوده و نیازمند نوسازی است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در مراسم پایانی همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری كه در دانشگاه حكیم سبزواری برگزار شد، عنوان كرد: 70 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی كشور فرسوده است و یكی از طرح های مهم ریاست جمهوری نوسازی ناوگان عمومی است.

وی افزود: از شروع امسال تابحال 350 میلیارد تومان قیر بلاعوض به شهرهای كمتر از 50 هزار نفر جمعیت اختصاص یافته است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: در سال 98 اختصاص قیر بلاعوض به شهرهای كمتر از 50 هزار نفر به 17 درصد افزایش می یابد.

جمالی نژاد اضافه كرد: 22 هزار و 335 طرح عمرانی بزرگ با 30 هزار میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال در كشور راه اندازی شد كه این میزان طرح نسبت به سال های گذشته بی نظیر است.

وی بیان كرد: تلاش ما بر این است كه درباب معماری شهرها، از میراث فرهنگی و میراث معنوی اسلامی ایرانی استفاده گردد و سبزوار یكی از شهرهای تاریخی، كهن و اسطوره كشور است و امیدواریم در عرصه معماری اسلامی بعنوان پایلوت معرفی شود.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با تاكید بر این كه سبزوار جزء شهرستان های پیشگام در حوزه بازآفرینی كشور است، اضافه كرد: اقدامات این شهرستان در حوزه بازآفرینی بی نظیر است و وزارت كشور و وزارت راه و شهرسازی به صورت جدی از فعالیت هایی كه در سبزوار در حوزه بازآفرینی صورت می گیرد، حمایت می كنند.

جمالی نژاد اظهار داشت: برای انجام فعالیت های بازآفرینی در ابتدا باید بازخوانی هویت شهری را در دستور كار قرار دهیم كه در حوزه شهری سبزوار اراده خوبی برای انجام فعالیت های بازآفرینی وجود دارد.
1397/12/10
19:56:58
5.0 / 5
4225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن