بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

انهدام باند قاچاق انسان در شهرری، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد

انهدام باند قاچاق انسان در شهرری، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد

تاكسی مدرن انهدام باند قاچاق انسان در شهرری، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
ورود سامانه بارشی جدید به كشور از پنج شنبه
احد وظیفه، مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به كشور در اواخر وقت روز پنج شنبه (۱۸ بهمن ماه) آگاهی داد.
وی در مورد وضعیت آب و هوایی تهران طی دو روز آینده، اظهار نمود: فردا چهارشنبه (۱۷ بهمن ماه) آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۹ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همین طور پس فردا پنج شنبه (۱۸ بهمن ماه) هوای تهران صاف تا كمی ابری، در پس از ظهر همراه با افزایش ابر با بیشینه و كمینه دمای ۱۱ و یك درجه سانتی گراد خواهد بود.
با هدف جلوگیری از تكرار اشتباهات فاز اول
محیط زیست بر فاز دوم باغ پرندگان نظارت می كند
مهرداد كتال محسنی، معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه فاز دوم باغ پرندگان تهران مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت كرده است، اظهار داشت: برای تكرار نشدن مشكلات محیط زیستی كه فاز اول این مجموعه داشت، نظارت های مستمری بر فاز دوم باغ پرندگان داریم.
كتال محسنی با اشاره به اینكه سیستم های گندزدایی برای دفع اصولی پساب و تصفیه آن در فاز دوم باغ پرندگان نصب شده است، اظهار داشت: سایر ملاحظه زیست محیطی مجموعه باز در دست تكمیل است. فاز دوم باغ پرندگان فضای مناسبی دارد و از نظر ملی پروژه بزرگی شمرده می شود.
با تحصیل ۱۴ هزار دانش آموز در مدارس ایرانی ۵۴ كشور خارجی اعلام شد
چالش تدریس درس «تاریخ» در بعضی مدارس خارج از كشور / ممنوعیت تدریس دینی و قرآن نداریم
غلامرضا كریمی رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش ضمن نمایش گزارشی از عملكرد امور بین الملل طی ۴۰ سال اخیر سپس پیروزی انقلاب اسلامی به پرسش های مختلف خبرنگاران پیرامون وضعیت مدارس خارج از كشور و آموزش اتباع خارجی پاسخ داد.
رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه آیا مشكل فعالیت برخی مدارس در خارج از كشور حل شده است اظهار داشت: در امارات دو، سه مدرسه داشتیم كه با مشكل روبه رو شده بودند كه با همكاری وزارت امور خارجه در حال حل شدن است. امیدواریم سال آینده مشكل مدرسه شارجه ما حل شود. ۸۰ درصد مشكل مدرسه ابوظبی هم حل و فصل شده اما از آنجائیكه دانش آموزانش به مدرسه دوبی رفته بودند، مشكل بود به این مدرسه برگردند.
انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه كودكان در سریال «بچه مهندس»
حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور نسبت به محتوای فصل دوم سریال «بچه مهندس» و آثار سو آن بر نگاه خانواده ها نسبت به كودكان ساكن در پرورشگاه ها و مراكز شبه خانواده انتقاد نمود.
مسعودی فرید با انتقاد از نگاهی كه تصور می شود كودك یك بزرگسال كوچك شده است، اشاره كرد: این نگاه مدت هاست كه رد شده است. بچه مینیاتوری از بزرگسال نیست، بلكه بچه همان كودك با مختصات، شاخص ها و معیارهای خودش است و باید با نگاه تخصصی به كودكان نگاه نماییم.
بیماران در چه شرایطی می توانند پرونده درمانی شان را از بیمارستان درخواست كنند؟
طبق آئین نامه اخلاق حرفه ای سازمان نظام پزشكی، در صورت درخواست بیمار برای دریافت رونوشت اطلاعات ثبت شده در پرونده سلامتی اش در بیمارستان، مطب و … به مجوز خاصی نیاز نیست و رونوشت پرونده باید به بیمار یا نماینده قانونی وی تحویل داده شود.
بیماران SMA چند سال عمر می كنند؟
بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی
دكتر مهدی شادنوش، رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت ضمن تشریح بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران SMA، اظهار داشت: طبق برآوردهای ما هزینه بسته خدمتی برای كل بیماران SMA بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال است.
وی درباره اعتبار مورد نیاز برای تأمین داروی این بیماران باز اظهار داشت: باید توجه كرد كه میزان مورد نیاز دارو برای هر بیمار در سال اول شش تزریق و از سال دوم تا پنجم، سالی سه تزریق است كه مجموعاً برای این دوره درمانی ۱۸ آمپول شامل داروی بیماران SMA نیاز خواهد بود. حال قیمت هر آمپول ۷۰ هزار دلار برآورد شده است. بدین سبب مجموع هزینه های هر یك بیمار SMA یك میلیون و ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.
۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد / افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران
محسنی بندپی، استاندار تهران خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست نمود برای تجهیز ساختمان مدیریت بحران استان تهران بودجه لازم اختصاص پیدا كند.
محسنی بندپی با اشاره به اینكه بعضی از وزرا با وجود بودجه در اختیار سهمی كه باید را برای تهران قائل نمی شوند اظهار نمود: در استان تهران ۸۵۰۰ كلاس درس تخریبی، ۱۷ هزار كلاس كمبود و ۱۱۰۰ كلاس از وسایل استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند این در شرایطی است كه هر سال ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می شود و هم زمان یك میلیون نفر از اتباع باز در استان تهران حضور دارند كه ۱۱۰ هزار نفر از آنها دانش آموز هستند و به جمعیت دانش آموزی استان تهران اضافه می شود.
اجرای طرح زیست شبانه در پایتخت از اول اردیبهشت
اعضای شورای شهر تهران با اجرای پایلوت زیست شبانه پایتخت از شروع اردیبهشت موافقت كردند.
بامداد امروز بررسی كلیات طرح زیست شبانه در شهر تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و زهرا نژاد بهرام عضو هیئت ریسه شورای شهر با بیان این طرح اظهار داشت: سوژه زیست شبانه امروزه در خیلی از شهرهای بزرگ جهان در دستور كار قرار گرفته است و می توانیم از زیست شبانه در امتداد رفع فضاهای بی دفاع شهری، توسعه وتسری سوژه نظارت اجتماعی و توسعه اقتصاد شهری استفاده نمائیم.
متروی تهران در روز ۲۲ بهمن بلاعوض است
فرنوش نوبخت، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه از بلاعوض بودن خدمات این ناوگان به شركت كنندگان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۹۷ آگاهی داد.
خزانه دار شورای شهر تهران خبر داد
كسری بودجه ۱۸ درصدی شهرداری در پاییز
حسن رسولی، خزانه دار شورای شهر تهران اعلام نمود كه شهرداری تهران در پاییز امسال با كسری ۱۸ درصدی بودجه مواجه بوده است.
رسولی همین طور درباره عملكرد نه ماهه هزینه و درآمد شهرداری تهران باز اظهار داشت: شهرداری برمبنای بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملكردی نه ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۳۰ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خودرا تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار كند، اما در برش عملكردی نه ماهه امسال توانسته مبلغ ۹۸ هزار و ۷۱۷ میلیارد ریال (۷۵ درصد) منابع را تحصیل كند.
انهدام باند قاچاق انسان در شهرری
سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از انهدام یك باند شش نفره قاچاق اتباع افغانستانی در شهرری خبرداد.
وی با اشاره به اینكه در بازجویی های انجام شده از متهمان مشخص شد كه این افراد با چند دستگاه خودروی سواری مبادرت به جابجایی اتباع غیرمجاز افغانستانی كرده اند، اظهار داشت: آنان از هر نفر سه میلیون تومان وجه نقد دریافت كرده اند تا در بخش های مختلف شهر تهران اسكان دهند اما به خاطر اختلاف های مالی و درگیری های گوناگون با این اتباع مبادرت به تیراندازی كرده بودند كه البته در این درگیری كسی مجروح نشد اما وقوع این مساله و انتشار آن در شبكه های اجتماعی و فضای مجازی، سبب رعب و وحشت شهروندان شده بود.
رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر:
جمع آوری زباله در تهران غیر علمی و غیر استاندارد است
زهرا صدر اعظم نوری، رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه جمع آوری زباله در تهران غیر علمی و غیر استاندارد است، در این باره اشاره كرد: نباید این حس در شهروندان احداث شود كه هر زمانی كه می خواهند زباله خودرا بیرون از منزل بگذارند تا شهرداری آنرا جمع آوری كنند.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
ورود سامانه بارشی جدید به كشور از پنج شنبه
انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه كودكان در سریال «بچه مهندس»
درمان های گیاهیِ پسوریازیس
۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد / افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران
بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی1397/11/17
17:12:56
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , باغ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن