بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

طرح تحول، منطق اقتصادی نداشت، هوای سرد در كشور ماندگار است

طرح تحول، منطق اقتصادی نداشت، هوای سرد در كشور ماندگار است

تاكسی مدرن طرح تحول، منطق اقتصادی نداشت، هوای سرد در كشور ماندگار است


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
ارسال برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران به سازمان محیط زیست
مهرداد كتال محسنی، معاون فنی اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران - كه شامل ۵۰ پروژه عمده است، تدوین - و به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است.
كتال محسنی درباره پروژه هایی كه در اولویت برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران قرار دارند، توضیح داد: یكی از این اولویت ها «طرح توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار و ایستگاه های تشخیص وضعیت جوی» است. در این طرح با تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار می توان سامانه ای تشكیل داد كه اطلاعات گرد و غبار استان تهران را به صورت لحظه ای و آنلاین گردآوری كند و بعد از تجزیه و تحلیل به دستگاه های مختلف گزارش تهیه نماییم و در اختیار مردم قرار دهیم.
لزوم دریافت پروانه ساختمانی برای همه سازندگان دولتی و غیردولتی
عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی شهردار تهران اعلام نمود كه طی بخشنامه ای از این پس همه سازندگان ساختمان های دولتی، نظامی و... باید از شهرداری پروانه ساخت دریافت نمایند.
وی در مورد ساخت و ساز برخی ساختمان های دولتی و... كه بدون دریافت پروانه انجام می گیرد، اظهار داشت: چندی قبل بخشنامه ای را صادر كردیم كه هیچ ساختمانی حتی آموزشی، بهداشتی، مسجد و حسینیه و... بدون دریافت پروانه نمی تواند ساخت و ساز داشته باشد و همینطور در حوزه مراكز نظامی هم كه عموما ساخت و سازشان یا در رابطه با ماموریت است و یا خارج از محدوده نظامی شان است هم تاكید كردیم كه اگر ساخت و سازشان در محدوده نظامی باشد اما خارج از حوزه ماموریتی شان باشد باید پروانه بگیرند.
رئیس سازمان محیط زیست:
نمی توانم از عملكرد محیط زیست دفاع كنم
عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه توسعه كشور طی چهار دهه گذشته یك قربانی به نام محیط زیست داشته است، اظهار داشت: نمی توانم از عملكرد محیط زیست دفاع كنم.
كلانتری با اشاره به تولید ۴۴۰ هزار بشكه مازوت توسط پالایشگاههای كشور، اظهار داشت: این مورد كشور را با یك مساله جدید محیط زیستی مواجه كرده است. این بشكه های مازوت یا در وزارت نیرو مورد استفاده قرار می گرفته یا صادر می شده است اما امروزه اجازه نمی دهیم كه سوخت مازوت حداقل در نیروگاههای حاشیه كلان شهرها استفاده گردد. مازوت بحران بوجود آورده است.
پلاسكو؛ داغی كه سرد نمی شود
پیرزن به مقابل زمین گودبرداری شده كه رسید روی دو زانویش به زمین افتاد، اشك دور چشمانش حلقه زد و خیلی زود رد گونه هایش را گرفت و در سیاهی روسری كه با گیره زیر چونه اش محكم شده بود، گم شد؛ « پسرم تو آتیش ۷۰۰ درجه می سوخت و من كاری از دستم برنمی آمد»
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، شنبه دومین سالگرد آتش سوزی و ریزش مرگبار ساختمان پلاسكو بود، داغی كه بر دل خانواده های ۱۶ آتش نشان و شش شهروند نشست، به قدری سنگین بود كه گذشت زمان سردش نكرد، اجتماع خانواده های شهدا در مقابل این ساختمان هم نشان داد كه این داغ حالا حالاها سرد نخواهد شد، به خصوص اینكه پرونده شان هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.
رای دیوان عدالت بر پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان
مهدی نیكدل، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از احقاق حق اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان و صدور رای دیوان عدالت اداری برای پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اطلاع داد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینكه مدیران صندوق باید با فلسفه تصمیمات اتخاذ شده در صندوق آشنا باشند اظهار داشت: بر مبنای تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم توسعه، دولت مكلف بوده معادل مبلغی كه از حقوق اعضاء كسر می شود، واریزی به صندوق داشته باشد. تا آخر برنامه چهارم توسعه دولت سهم خویش را واریز كرده، ولی باوجود آنكه تا ۵ درصد اجازه كسر از حقوق وجود داشته به اندازه ۱.۲ درصد كسر شده است.
هوای سرد در كشور ماندگار است
احد وظیفه، مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در اغلب نقاط كشور تا دو روز آینده اطلاع داد.
مناسب سازی ۴۰ درصدی دستگاه های دولتی برای معلولان
حسین نحوی نژاد، معاون توان بخشی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه در سال ۹۴ بین ۲۳ تا ۲۴ درصد از فضای دستگاه های دولتی برای معلولان مناسب سازی شده بود، اظهار داشت: برپایه برآوردهای اولیه امسال، این میزان به حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.
«كمیسیون بانوان»؛ طرحی كه بعد از تصویب، منحل شد
درحالیكه طرح تشكیل «كمیسیون بانوان» به منظور پشتیبانی از جامعه "زنان" توسط وكلای عضو كانون وكلای دادگستری مركز مطرح و در ۲۹امین دوره كانون وكلای دادگستری به تصویب رسید، چندی قبل فعالان حقوق بانوان از انحلال این مصوبه توسط هیات مدیره این كانون خبر دادند.
مینا جعفری، از فعالان حقوق بانوان به ایسنا می گوید: تشكیل «كمیسیون بانوان» در كانون وكلای دادگستری مركز به منظور فعالیت در حوزه "زنان صدمه دیده، توانمندسازی زنان وكیل و آگاهی بخشی درباره مسائل زنان" در سه دوره توسط وكلا عنوان شد و سرانجام در ۲۹امین دوره كانون وكلای مركز (سه سال گذشته) با حضور ۳۰ نفر از وكلای زن در یكی از جلسات هیأت مدیره به تصویب رسید، اما به بهانه عدم وجود آئین نامه مخصوص و نگاه مردسالارانه كانون، اجازه اجرایی شدن این مصوبه صادر نشد تا آئین نامه ای برای این طرح نوشته شود. این درحالیست كه تمامی كمسیون های كانون دارای آئین نامه مشتركی هستند. با این وجود آئین نامه ای برای تشكیل این كمیسیون تنظیم شد.
تعهد وزارت كشور برای صدور شناسه سمن های جوانان تا آخر سال
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تعهد وزارت كشور برای صدور شناسه كلیه سازمان های مردم نهاد جوانان تا آخر سال اطلاع داد.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره پرداخت اعتبارات به طرح های جوانان هم اظهار داشت: گاهی عنوان می شود كه اعتباری به استان نیامده یا كمك تعلق نگرفته است، اما بیان مشكلات مالی به شكل شفاهی راهی از پیش نمی برد بلكه سمن ها باید این مسایل را به شكل مكتوب به معاونت منعكس كنند.
ساخت و ساز بدون پروانه بیمارستان جدید امام خمینی (ره)
دكتر موسوی، مدیركل اداره معماری و ساختمان شهرداری تهران اعلام نمود كه ساختمان در حال راه اندازی بیمارستان امام خمینی (ره) از شهرداری تهران پروانه دریافت نكرده است.
وی در ادامه اضافه كرد: ساماندهی نماهای ساختمان های پایتخت را از شهرداری شروع كردیم چون كه شهرداری صاحب ساختمان های زیادی است اما متاسفانه از یك خط فكری در ساخت و نمای آنها استفاده نمی گردد و بنابراین پنج ساختمان را شناسایی كردیم كه در سال ۹۸ از نمای آنها كه بر مبنای استانداردها ایجاد می شود رونمایی خواهد شد و ۱۷۱ ساختمان دیگر هم شناسایی كردیم تا برای اصلاح نمای آنها تامین اعتبار نماییم.
سرپرست وزارت بهداشت:
طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت/"بیمه سلامت" مستقل و پاسخگو باشد
دكتر سعید نمكی، سرپرست وزارت بهداشت با تاكید بر ضرورت بازبینی در بسته خدمات سلامت و همینطور ادامه طرح تحول نظام سلامت، در عین حال اظهار داشت: طرح تحول سلامت همه چیز داشت، اما فرمول اقتصادی و تفكر و منطق اقتصادی نداشت.
سرپرست وزارت بهداشت درباره جایگاه بیمه سلامت هم اظهار داشت: من از روز اول معتقد نبودم كه خریدار، عرضه دهنده و گیرنده خدمت در یك ساختار باشند. اما آن قدر بین دو وزیر دولت در این زمینه بحث بود و عموما هم بحث ها به اتاق من می رسید، خسته شدم و گفتم بگذراید این بحث را قیچی نماییم. ازاین رو هنوز هم معتقد نیستم كه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت كارمند من است. بیمه سلامت شركتی مستقل است و نمی توانم برایش تعیین تكلیف كنم. این سازمان مستقل بوده و باید به صورت مستقل هم پاسخگو باشد. باید چانه زنی كند و با بیمارستان ها درگیر باشد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:
نرخ ۷ درصدی حق بیمه برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول نیست
مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به نرخ حق بیمه ۹ درصدی سازمان تامین اجتماعی، نرخ هفت درصدی را برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول ندانست.
وی با اشاره به اینكه نرخ هفت درصد حق بیمه قابل قبول نیست، اظهار داشت: بیمه تامین اجتماعی نرخ حق بیمه ۹ درصدی دارد و از این مورد هم راضی نیست. وقتی بیمه سلامت به وزارت بهداشت انتقال یافت، وضعیت بدهی ها ۱۴ ماه بود، اما حالا وضعیت به نسبت بهتر شده است.
پول بیمه ها برای هزینه داروی بیماران خاص كافی است؟
دكتر كوروش فرزین، مدیركل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در استان تهران، درباره اعتبارات این سازمان بیمه گر برای تامین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج توضیح داد.
وی اضافه كرد: بر این اساس با استفاده از یارانه هایی كه بابت مابه التفاوت نرخ ارز پرداخت می شد و تخصیص ارز دولتی برای تهیه و ورود خیلی از داروها، تجهیزات و وسایل مورد نیاز حوزه سلامت، با افزایش قیمتی كه منجر به بروز مشكل در حوزه سلامت و در سازمان های بیمه گر باشد، مواجه نبودیم و امیدواریم این روال همچنان ادامه یابد. بر این اساس لازم است كه سیاست گذاران وزارت بهداشت به علت اهمیت حوزه سلامت، پیگیری هایشان را ادامه دهند تا این تنش ها به حوزه سلامت و مردم منعكس و تحمیل نشده و فشار را به حداقل برسانند. در زمینه تامین داروی بیماران خاص هم فعلا سازمان های بیمه گر و ما با كسری بودجه خاصی مواجه نیستیم.
نصب جعبه "مدیریت حریق" در ساختمان های حساس و عمومی الزامی شد
سید حمید موسوی، مدیركل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از اجبار نصب نقشه های اقدام اطفای حریق در ساختمان های بلند مرتبه اطلاع داد و اظهار داشت: در صورتیكه این باكس ها نصب نشود پایانكار صادر نمی گردد.
به گفته موسوی، ۳۲۰۰ ساختمان هشت طبقه به بالا در تهران شناسایی شد كه از حیث مبحث سوم مقررات ملی ساختمان بلند مرتبه به حساب می آید بنابراین برای بعضی از ساختمان های بلندمرتبه دستورالعمل ایمنی صادر شده و ساكنان بعضی از این برج ها هم در چارچوب طرح ۹۹۹ مورد آموزش قرار گرفتند تا برای حوادث احتمالی آماده باشند.
شهرها چه رنگی باشند؟
رنگ، جانی تازه در كالبد خاكستری شهر
رنگ یكی از عناصر مهم و هویت بخش عرصه های شهری به حساب می آید كه وجودش روح و جان تازه ای به شهر می بخشد و منظر شهر را به صورت كل تغییر می دهد. تغییری كه شاید چشم خسته شهروندان را اندكی از ساختمان های بلند، ترافیك و آلودگی ها دور كند و برای ساكنان كلانشهرها محیط هایی شاد و آرام به ارمغان آورد.
سولماز حسینیون دارای دكترای تخصصی طراحی شهری از دانشگاه ملبورن استرالیا به نگاه و برداشت نادرست برخی مدیران شهری به مقوله رنگ در فضای شهری اشاره می كند و اعتقاد دارد كه تا صحبت از رنگ آمیزی محلات و فضاهای شهری می شود، برخی مدیران متاسفانه تصور می كنند كه شهر مقرر است تبدیل به فضای رنگین مهدكودك شود، در حالیكه هدف این نیست. رنگ مانند هر عنصر طراحانه دیگر باید با دقت، مطالعه و حساسیت استفاده گردد و راهنماهای طراحی شهری هم باید برای این امر تهیه شوند. چونكه در صورت عدم استفاده درست از رنگ، امكان دارد خود آن سبب افزایش اغتشاشات بصری شود.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
راهكارهای طبیعی برای كاهش فشارخون
پلاسكو؛ داغی كه سرد نمی شود
طرح "تحول"، منطق اقتصادی نداشت/"بیمه سلامت" مستقل و پاسخگو باشد
۲ برنامه ویژه وزارت بهداشت برای مبتلایانِ سرطان
نمی توانم از عملكرد محیط زیست دفاع كنم1397/11/03
14:00:25
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن