رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد

ضرورت بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای كاهش آلودگی هوا

ضرورت بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای كاهش آلودگی هوا

تاكسی مدرن: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت كاهش آلودگی هوا اظهار داشت: به صورت قطع با بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تولید روش های نوین در حمل و نقل مناسب می توان در جهت كاهش آلودگی هوا گام برداشت.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در مراسم رونمایی از فاز جدید ناوگان فروشگاه مجازی شهروند اظهار داشت: باید از بخش خصوصی قدردانی كرد كه ریسك چنین سرمایه گذاری را پذیرفته است همینطور باید به شركت شهروند هم تبریك اظهار داشت كه با تجهیز ناوگان انژكتوری و برقی هر چند قدم كوچكی در راه كاهش آلودگی هوا برداشته است اما همین قدم های كوچك می تواند بر كاهش آلودگی هوا اثرگذار باشد.

وی اضافه كرد: امسال نسبت به سال قبل ۲۸ روز هوای سالم بیشتری داشته ایم و تاكنون امسال تعطیلی ناشی از آلودگی هوا نداشته ایم این در حالیست كه سال قبل بیشتر از ۱۰ روز مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده بودند.

كلانتری افزود: كلانشهرهای ما با مشكل سوخت و قوه محركه مواجهند. خوشحالم كه شهرداری تهران مبادرت به انجام اقدامات عملی كرده و می تواند كمك بسزایی در بعد كاهش ترافیك و آلودگی هوا داشته باشد. بدون شك كاهش سفرهای درون شهری و كاهش ضایعات محصولات كشاورزی می تواند در استفاده از آب شیرین نقش بسزایی داشته باشد؛ آب شیرینی كه در كشور ما در حال نایاب شدن است. اگر چنین شبكه هایی توسعه پیدا كنند و مردم خرید خویش را به جای هفته ای یك مرتبه سه بار در هفته انجام دهند بطور قطع بدین سان ضایعات كشاورزی كاسته می شود و این به معنای صرفه جویی آب است.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینكه این شبكه مجازی برای صرفه جویی در مصرف آب و افزایش تولیدات می تواند نقش موثری داشته باشد، اظهار داشت: بطور قطع به دنبال صرفه جویی مصرف آب و افزایش تولید ارزش افزوده بیشتری هم نصیب كشور خواهد شد.

وی اضافه كرد: در صورتی كه امسال ۲۸ روز سالم داشته ایم شاخص ازن سطح پایین هم بعنوان یكی از شاخص های آلودگی هوا مورد سنجش قرار گرفته است.

وی با اشاره به ناوگان جدید شركت شهروند تصریح كرد: امیدوارم با این قدم ها و روش های جدید مردم در كلانشهرها كمتر با مشكل آلودگی هوا مواجه شوند. متاسفانه هنوز كامیون های قدیمی در شهر تهران تردد می كنند و ۶۰ هزار خودروی دیزلی كه عمر آنها به اتمام رسیده در سطح شهر تردد می كنند و نیاز است كه هر چه زودتر توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی در جهت كاهش آلودگی هوا در این بخش هم گام های موثری برداشته شود.

كلانتری با اشاره به اینكه یك موتورسیكلت به اندازه ۱۲ خودرو آلایندگی تولید می كند، اظهار داشت: باید از پتانسیل بخش خصوصی برای حل این معضلات در كلانشهرها و بخصوص كلانشهر تهران بهره بگیریم.
1397/10/11
22:51:32
5.0 / 5
4754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن