ثبت احوال بنای تمدید كارت های ملی قدیمی را ندارد

ثبت احوال بنای تمدید كارت های ملی قدیمی را ندارد

تاكسی مدرن: سخنگوی سازمان ثبت احوال اظهار داشت: سازمان ثبت احوال به هیچ وجه بنای تمدید كارت های نمونه قدیم را ندارد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سیف الله ابوترابی در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش یكصدمین سالگرد سازمان ثبت احوال اظهار نمود: پروژه كارت ملی هوشمند را تا آخر سال 97 برمبنای مصوبه هیات وزیران بایستی به سرانجام برسانیم و تعیین تكلیف نماییم. بدین منظور همه كسانی كه در سال 96 و ما قبل آن تقاضای كارت هوشمند كرده اند و سازمان ثبت احوال باز كارت آنها را صادر كرده است ولی این افراد برای دریافت این كارت بازگشت نكرده اند باید هر چه سریع تر برای دریافت كارت خود بازگشت كنند.

وی افزود: حدود یك میلیون و 200 هزار تا یك میلیون و 500 هزار نفر هستند كه هنوز كارت هایشان را دریافت نكرده اند. بدین سبب ساز و كاری انجام شده است تا این افراد مراجعه نموده و كارتشان را دریافت نمایند. بر همین مبنا سریال كارت نمونه قدیم آنها در هفته آینده از سامانه حذف خواهد شد و این افراد برای دریافت كارت ملی هوشمندشان به ثبت احوال، دفاتر پست و پیشخوان بازگشت كنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: كارت های ملی نمونه قدیم كه تاریخ اعتبارشان ماقبل سال 97 است برمبنای مصوبه هیات وزیران تا آخر سال اعتبار دارد و از اوایل فروردین ماه سال 98 عملا فاقد اعتبار خواهد شد. پس ساز و كار ثبت نام باز به گونه ای پیش بینی شده است كه در این سه ماهه پایانی سال ظرفیت تكمیل ثبت نام برای حدود 12 میلیون نفر مهیا شود تا این افراد فروردین ماه سال 98 گرفتار مشكل نشوند.

وی اشاره كرد: سازمان ثبت احوال به هیچ وجه بنای تمدید اعتبار كارت های نمونه قدیمی را ندارد و در سامانه استعلام باز به گونه ای برنامه ریزی كردیم كه وقتی فردی تكمیل ثبت نام انجام داد در زمره كسانی باشد كه كارت هوشمند دریافت كرده است و این افراد از فروردین ماه سال 98 به بعد با بازگشت به 200 هزار نقطه ای كه به صورت برخط از سازمان ثبت احوال احراز هویت می كنند، مشكلی نداشته باشند.


1397/10/03
18:23:14
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن