امكان دسترسی خودروهای آتش نشانی به 200 ساختمان تهران وجود ندارد

امكان دسترسی خودروهای آتش نشانی به 200 ساختمان تهران وجود ندارد

تاكسی مدرن: شهردار تهران از وضعیت دسترسی به حدود 200 ساختمان بلند مرتبه در تهران به هنگام وقوع حوادث و بحران ها ابراز نگرانی كرد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری میان سازمان آتش نشانی و بسیج شهرداری تهران، در دفتر مركزی آتش نشانی تهران برگزار گردید به حوادثی كه تهران را تهدید می كند اشاره نمود و با تاكید بر لزوم آموزش شهروندان اظهار داشت: در سازمانهای هوشمند نیروها آموزش دیده اند و آنان می توانند كه در زمان حادثه بدون هیچ پشتیبانی در منطقه حاضر شده و اقدامات خودرا انجام دهند.

این در حالی است كه یكی از اصلی ترین مشكلات ما پس از وقوع حادثه به تجمع مردم در اطراف محل وقوع است كه در این خصوص باید فرهنگ سازی و اقدامات لازم صورت گیرد.

شهردار تهران با اشاره به اینكه پشتیبانی از امداد گران در زمان بحران یكی از معضلات اصلی است اظهار داشت: تجربیات جهانی نشان داده است كه اگر حادثه ای در منطقه ای رخ دهد سبب انسداد شریان های اصلی شده و منطقه حالت نظامی به خود می گیرد.

وی به حادثه ریزش ساختمان پلاسكو اشاره و اشاره كرد: هیچ تضمینی وجود ندارد كه چنین حادثه ای بار دیگر در تهران اتفاق نیفتد چونكه بیشتر از 900 ساختمان 12 طبقه ای كه در تهران وجود دارد 200 ساختمان در معابری هستند كه امكان ورود ماشین های سنگین آتش نشانی به آن وجود ندارد. البته ما اهتمام می نماییم كه از تجربیات حوادث مختلف استفاده نمائیم كما این كه از تجربه ی ساختمان پلاسكو در مدیریت حادثه حریق در ساختمان وزارت نیرو استفاده بسیاری كردیم.

شهردار تهران از نبود نقشه بعضی از ساختمان ها بویژه ساختمان های قدیمی در شهر انتقاد نمود و اظهار داشت: نبود این نقشه ها در زمان بحران و حادثه مشكلات بزرگی به وجود می آورد خصوصاً آنكه در زمان بحران باید اتاق فكری با حضور معماران وطراحان ساختمان تشكیل شده و این موارد بررسی شود.

حناچی با اشاره به وقوع زلزله احتمالی در تهران اشاره كرد: فرض نماییم اگر در ساعتی كه بیشتر شهروندان در خانه های خود هستند زلزله شدیدی در شهر رخ دهد. آن وقت چه اتفاقی می افتد. در همین زمینه یك گروه از كشور ژاپن در اواسط دهه 70 تحقیقاتی را انجام داده و نقاط لطمه پذیر باز مشخص شد.

حناچی از نشت گاز و حوادث ثانوی زلزله ابراز نگرانی كرد و اظهار داشت: برخی گمان می كنند كه در زمان زلزله تنها آوار و خرابی ساختمان ها حادثه ساز است در حالیكه نشت گاز بسیار مهمتر است اگر ما شبكه گاز هوشمند نداشته باشیم امكان دارد در شهر انفجارهایی رخ دهد كما این كه مواردی از آن در گذشته در بعضی از نقاط جهان باز رخ داده است.

وی با تاكید بر این كه باید از راه آموزش با زلزله مقابله نمود، اضافه كرد: باید نیروهای متخصص را آموزش دهیم و در این زمینه یك حركت اجتماعی احداث شود توجه داشته باشیم كه هیچ سرمایه ای بالاتر از جان وجود ندارد و باید برای حفظ جان شهروندان تلاش نماییم.

حناچی با استقبال از تفاهم میان آتش نشانی و بسیج اظهاركرد: بسیج بعنوان حامی نظام همواره در شرایط مختلف حضور داشته و برمبنای تفاهم نامه باز نیروهای آتش نشانی به نیروهای بسیج آموزش های ایمنی لازم را نمایش می كنند.
1397/09/27
15:10:46
5.0 / 5
4347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن