وزیر جوانان خبر داد: كاهش رشد طلاق

وزیر جوانان خبر داد: كاهش رشد طلاق

تاكسی مدرن: وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: بر این باوریم كه هیچ آیین و مكتبی به اندازه اسلام به حقوق كودك توجه نكرده و در آموزش های آسمانی دین اسلام بیشترین مسئولیت كودك بر دوش والدین است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در كنفرانس منطقه ای حقوق كودك، با اشاره به اینكه ۳۰ درصد جمعیت كشور ما را كودكان می سازند و قوانین فعلی ما همه هم و غم خویش را برای حفظ واقعی حقوق این ۳۰ درصد معطوف كرده است، اظهار نمود: كودكان صدمه پذیر ترین گروه هر جامعه ای قلمداد می شوند كه مورد هجوم همه نوع ناهنجاری قرار می گیرند و امروز میلیون ها كودك بخاطر بی سرپرستی و آوارگی ناشی از جنگ، تغذیه نامناسب، آلودگی ها و بیماری های خطرناك و اعتیاد والدین یا در شرایط دشواری هستند یا در چنگال افراد پلید هستند و بعنوان عامل توزیع مواد مخدر می شوند.

وزیر ورزش و جوانان، خاطرنشان كرد: حقوق و حق فردی و اجتماعی كودكان در حال از بین رفتن است خانواده بعنوان كوچكترین نهاد اجتماعی حتما بهترین نهاد برای رشد و بروز خلاقیت كودكان است و با مناسبات درون خانواده می توان خیلی از حقوق كودكان را حفظ كرد. در كشورهای اسلامی به جهت وجود استقامت در بنیان خانواده وگرایش های دینی و اشنایی با احكام اسلامی وضعیت حقوقی كودكان وضعیت مناسب تری دارد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: بر این باوریم كه هیچ آیین و مكتبی به اندازه اسلام به حقوق كودك توجه نكرده است و در آموزش های اسمانی دین اسلام بیشترین مسئولیت كودك به دوش والدین است چونكه كودك بركت خانه و نعمت حسنه است. در چنین شرایطی موضوعات حقوق كودكان مانند شادی در پس حقوق اولیه مغفول می ماند حال آنكه برآورده شدن امكان تفریح در شكل گیری شخصیت با عزت نفس آن اثرگذار است.

وی خاطرنشان كرد: احترام به مقام كودك و آموزش به او به طریقی است كه با استفاده از تفریحات به او حس خودباوری داده و او را رشد می دهد و واقعیت این است كه حركت و جنبش پایه همه وظایف زندگی است. چونكه زیربنای بنیه انسان را شكل می دهد. از این رو در بیشتر احادیث ما كه از پیامبر و ایمه نقل شده است این است كه باید هفت سال نخست كودك آزادانه به جنبش و بازی ختم شود و اینها را باید در راه سرگرمی ها آزاد گذاشت تا به تندرستی آنها صدمه وارد نشود. در اسلام آموزش، بازی و ورزش از وظایف والدین قید شده و آمده است كه پدر باید نوشتن، شنا كردن و تیراندازی را به او بیاموزد.

وی اظهار داشت: ما در وزارت ورزش و جوانان سعی كردیم تا در راه توسعه ورزش همگانی بتوانیم بستر و زیرساخت لازم برای كودكان را فراهم نماییم و این روزها مشغول برگزاری المپیاد استعدادهای برتر هستیم. امسال این المپیاد مخصوص افراد ۱۲ تا ۱۵ سال است. آگاه سازی والدین باید مورد توجه قرار گیرد و رسانه ها نقش مهمی در فرهنگ سازی جوانان و خانواده ها و به خصوص والدین تازه ازدواج كرده دارند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: ارتقای كمی و كیفی فعالیت های تفریحی كودكان باید یكی از محورهای مهم برنامه های ما قرار گیرد و در وزارت ورزش و جوانان این اتفاق افتاده است. ما به جوانان آموزش های قبل از ازدواج می دهیم تا خانواده ها پایداری داشته باشند و بستر درستی برای رشد و نمو فرزندان خلاق، شاداب و توانمند تولید شود.

سلطانی فر در پایان، اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۴۰۰ مركز آموزش های قبل از ازدواج داریم در حالیكه در سه سال قبل این تعداد تنها ۵۰ مركز بود كه امروز نتیجه گسترش این مراكز، كاهش رشد طلاق بوده است. دوری از یك سویه نگری و افراط تفریط ها را مد نظر قرار داده ایم و در جهت رشد و تعالی كودكان گام بر می داریم.
1397/09/07
21:11:32
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن