تسهیلات ویژه به تاكسی ها برای كاهش آلودگی هوا

تسهیلات ویژه به تاكسی ها برای كاهش آلودگی هوا

تاكسی مدرن: معاون فنی سازمان تاكسیرانی شهرداری تهران از نمایش تسهیلات ویژه به رانندگان تاكسی كه مبادرت به تعویض كاتالیست می كنند، آگاهی داد.مهدی ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا، در مورد سرانجام نصب و تعویض كاتالیست بر روی تاكسی های شهر تهران، اظهار داشت: هر ساله در بودجه تاكسیرانی مبلغی را برای تعویض كاتالیست در نظر می گیرند؛ اما به سبب پیمایش بالای تاكسی ها این كاتالیست ها حدود ۱۴ الی ۱۵ ماه بیشتر كارآیی ندارد و این در حالیست كه كاتالیست بر روی یك خودروی معمولی حدود سه سال كارآیی لازم را دارد.

وی با اشاره به اینكه به دنبال افزایش قیمت ها و گران شدن قطعات، قیمت كاتالیست افزایش یافته است، اشاره كرد: بنا بر این به سمت تشویق رانندگان تاكسی رفته ایم تا خودشان نسبت به تعویض كاتالیست اقدام نمایند و در عوض سازمان تاكسیرانی باز تسهیلات ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

ابراهیمی با اشاره به اینكه سازمان تاكسیرانی توانسته است كه تنها حدود ۷۰۰۰ كاتالیست تاكسی را عوض كند، اظهار داشت: عمر كاتالیست بر روی تاكسی ها محدود است و با پیمایش ۶۰ تا ۸۰ هزار كیلومتر میزان جذب آلایندگی آنها كاسته می شود و بنا بر این لازم است رانندگان تاكسی تشویق شوند تا خودشان كاتالیست خودرو را تغییر دهند.

وی با اشاره به اینكه برای رانندگانی كه خودشان كاتالیست تاكسی را تغییر دهند تسهیلات ویژه ای در نظر خواهیم گرفت، اظهار نمود: در حال تدوین بسته تشویقی هستیم و در آن آیتم هایی همچون بلاعوض بودن تمدید پروانه تاكسی، قرار گرفتن در اولویت سفر و... وجود دارد.

معاون فنی سازمان تاكسیرانی شهرداری تهران با اشاره به اینكه نصب كاتالیست در كاهش آلایندگی تاكسی ها نقش موثری دارد، اظهار داشت: در یك آزمایش خروجی گاز CO تاكسی پیش از نصب كاتالیست ۹۴ بود و پس از نصب كاتالیست این خروجی به ۰.۴ رسید و نصب كاتالیست در كاهش آلایندگی بسیار موثر است.
1397/08/23
13:36:46
5.0 / 5
5250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن