اقدامات شهرداری تهران به مناسبت اربعین حسینی؛

خدمت رسانی ۱۳۵۰ نفر از خادم الحسین در بزرگترین راهپیمایی شیعیان

خدمت رسانی ۱۳۵۰ نفر از خادم الحسین در بزرگترین راهپیمایی شیعیان

تاكسی مدرن: اربعین و عزاداری برای سرور و سالار شهیدان به بزرگترین گردهمایی شیعیان جهان تبدیل گشته است. در این میان هریك از شهرداری های كلانشهرهای شیعه ایران تلاش می كنند در عرضه خدمات به زائران امام حسین(ع) نقشی داشته باشند. شهرداری تهران هم با اعزام ۱۳۵۰ نفر از پرسنل خود با عنوان خادم الحسین همچون سال های قبل در شهرهای نجف، كربلا و كوفه خدماتی را ارائه نمود.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، اربعین امسال در كنار شهرداری تهران سایر شهرداری ها همچون شهرداری شهرهای مشهد، كرج و اراك، همدان، قم و كاشان در امر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی فعال بودند. مسئولیت كمیته خدمات شهری بر عهده شهرداری تهران بود كه در آن شهرداری های كلانشهرها عضو بودند.

خدمت رسانی در هریك از مرزهای سه گانه ورود زائرین ایران اسلامی به كشور عراق بر عهده یكی از مناطق شهرداری تهران بود. بر همین مبنا خدمت رسانی در مرز مهران بر عهده شهرداری منطقه ۵، در مرز چذابه شهرداری منطقه ۴ و خدمت رسانی در مرز شلمچه توسط شهرداری منطقه۶ انجام شد.

شهرداری تهران در مرز مهران با به كارگیری۵۰۰ نیروی خدمات رسان، ۵۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام را راه اندازی نمود و با به كارگیری ۲۵ دستگاه خودرو خدمات شهری و استقرار اكیپ های آتش نشانی عرضه خدماتی همچون پذیرایی از زائران و... در دستور كار خود قرار داد علاوه بر این ها با استقرار ۱۲۵ دستگاه اتوبوس در مرز مهران انتقال زائرین به شهر كوت توسط این منطقه انجام شد. شهرداری اراك هم بعنوان پشتیبان مرزمهران درپاركینگ «بركت» كار نظافت را با ۳۰ نفر نیرو و دو دستگاه خودرو انجام داد. ۳۰۰ دستگاه اتوبوس هم از سوی شهرداری های مشهد وكرج جهت انتقال زائرین از كوت به نجف اختصاص داده شد.

در مرز شلمچه عرضه خدمات به زائران بر عهده شهرداری منطقه ۶ بود و این كار با به كارگیری ۲۰۰ نیروی خدمات رسان، راه اندازی ۱۲۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام، به كارگیری ۱۲دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و استقرار اكیپ آتش نشان خدمات ایمنی و... انجام شد. در همین مرز شهرداری شیراز هم با اختصاص ۲۰۰ نفر نیروی خدمات رسان و ۲۰ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری برپایی اسكان موقت روزانه زائرین را انجام داد.

در مرز چذابه عرضه خدمات به زائران بر عهده شهرداری منطقه ۴ بود و با به كارگیری ۱۲۰ نیروی خدمات رسان، ۱۶دستگاه ماشین آلات خدمات شهری، راه اندازی و نگهداری ۳۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام به زائران خدمت رسانی شد. شهرداری اهواز هم با به كارگیری ۸۰ نفر نیروی انسانی خدمات رسان و ۱۰دستگاه ماشین آلات خدمات شهری در این مرز خدمات ارائه داد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، نیروهای شهرداری تهران در درون عراق هم در سه شهر كربلا، نجف و كوفه نیز خدماتی را به زائران عرضه می كردند؛ به گونه ای كه ظرف مدت ۱۵ روز ۴۵۰ نفر از نیروهای شهرداری تهران به شهر نجف اعزام شدند و نظافت و پاكسازی خیابان های منتهی به صحن حضرت امیرالمومنین(ع) در پنج پست نظافتی را برعهده گرفتند. آماده سازی محل اسكان در منطقه حولی در نجف و كربلا با محوریت ستاد بازسازی عتبات عالیات از دیگر برنامه های این اكیپ در نجف اشرف بود.

در نجف شهرداری های مشهد، كرج و اراك هم با به كارگیری مجموعا ۷۳۵ نفر نیروی خدمات رسان و ۳۱ دستگاه خودرو خدمات شهری هم به زائران اربعین حسینی خدماتی را ارائه دادند.

شهرداری تهران با به كارگیری ۱۰۰ نفر نیروی خدمات رسان نظافت و رفت و روب كوفه و مسجد میثم تمار را برعهده داشتند همینطور با استقرار نیروهای شركت شهرسالم در شهرنجف جهت انجام امور درمانی، خدمات درمانی به زائرین عرضه شد.

شهرداری تهران در كربلای معلی هم با به كارگیری ۹۰۰ نفر نیروی خدمات رسان در ۱۵ روز نظافت و پاكسازی محورهای منتهی به حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را با هماهنگی شهرداری كربلا انجام داد و برای عرضه خدمات درمانی هم نیروهای شركت شهر سالم در این شهر استقرار پیدا كردند. شهرداری های همدان، رشت و كاشان هم در مجموع تعداد۲۶۰ نفر نیروی خدمات رسان و ۲۱ دستگاه خودرو خدمات شهری در كربلای معلی برای عرضه خدمات به زائران مستقر كردند.

شهرداری تهران در راهپیمایی اربعین حسینی در پایتخت هم به ارائه خدمات پرداخت. به گفته مجتبی یزدانی - معاون خدمات شهری شهرداری تهران - با همكاری معاونت حمل و نقل و ترافیك، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، شهرداران مناطق ۲۰ و ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ سازمان فرهنگی و هنری، شركت شهر سالم، پلیس راهور تهران بزرگ و... این كار انجام شد.

وی اضافه كرد: مناطق در راه راهپیمایی انجام برنامه ریزی های لازم را جهت نظافت، پاكسازی و رفت و روب، لایروبی انهار، پاكسازی تبلیغات غیرمجاز، رنگ آمیزی المان های شهری( در صورت ضرورت )، شستشو المان های شهری و سایر موضوعات عمرانی و ترافیكی در رابطه با نگهداشت شهر را در دستور كار خود قرار دادند همینطور سازمان مدیریت پسماند با همكاری مناطق برنامه ریزی های لازم را جهت ساماندهی و استقرار ماشین آلات، نیروها و جانمایی مخازن تفكیك زباله به منظور حفظ نگهداشت شهر انجام داد. فضاسازی اطراف محل پخش نذورات و تحویل مخازن و كیسه زباله جهت جمع آوری ظروف یكبار مصرف نذورات مردمی هم در دستور كار قرار گرفته بود.

معاون شهردار تهران با بیان این كه برای تسهیل در تردد شهروندان تدابیر لازم اتخاذ شده بود، اظهار داشت: برای این منظور پیش بینی های لازم جهت جابجایی شهروندان با حمل و نقل عمومی(مترو، اتوبوس، تاكسی) انجام و هماهنگی های لازم هم با پلیس راهور تهران بزرگ جهت اتخاذ تمهیدات ترافیكی انجام شد.

وی در ادامه به اقدامات فرهنگی این مناسبت اشاره و اظهاركرد: برپایی ایستگاه مادر و كودك، تشكیل ستاد گمشدگان، برپایی نمایشگاه عكس اربعین، توزیع محصولات فرهنگی متناسب با این ایام و.. همچون اقدامات فرهنگی بود كه در طول این راهپیمایی انجام شد.

یزدانی در تشریح سایر اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: انجام تبلیغات محیطی متناسب با اربعین حسینی، نمایش طرح های فرهنگی اربعین روی كلیه المان های مربوط به سازمان زیباسازی، هماهنگی با مدارس، مساجد و... واقع در راه به منظور بازبودن و عرضه خدمات به زائرین (اعم از استفاده از سرویس های بهداشتی و...) حضور كلیه نیروهای اجرایی و كارگران و ماشین آلات تا آخر مراسم و پاكسازی كامل و بازگشایی مسیر جهت تردد خودروهای شهروندان، استقرار ادوات و تجهیزات و آماده باش كامل ایستگاه های آتش نشانی در طول مسیر راهپیمایی، شناسایی و رفع موارد ناایمن و حذف زوائد فیزیكی در طول مسیر راهپیمایی، برنامه ریزی جهت استقرار نیروهای شهربان و حریم بان برای كنترل و رفع موارد سد معبر و جمع آوری بساط گستران و دستفروشان در طول مسیر، انجام برنامه ریزی لازم و بازدید از نقاط آبگیر و پیش بینی نیروها و تجهیزات مورد نیاز درصورت بارش نزولات آسمانی و... همچون اقدامات این معاونت جهت برپایی هرچه باشكوه تر مراسم پیاده روی اربعین حسینی در تهران بود.1397/08/17
22:01:12
5.0 / 5
5062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن