رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران تاكید كرد

عقب ماندگی در تجهیز كتابخانه های شهر تهران، تحقق پنج درصدی بودجه كتابخانه های پایتخت

عقب ماندگی در تجهیز كتابخانه های شهر تهران، تحقق پنج درصدی بودجه كتابخانه های پایتخت

تاكسی مدرن: رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه عقب ماندگی جدی در تجهیز كتابخانه های شهر تهران وجود دارد، اظهار داشت: با وجود پیش بینی ۱۴ میلیارد تومانی برای تجهیز كتابخانه های تهران تابحال تنها ۵ درصد از این بودجه محقق شده است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، آرش حسینی میلانی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری با اشاره به موافقت وزارت كشور برای برگزاری انتخابات شورایاری ها، خاطرنشان كرد: جا دارد از همه كسانی كه در این مهم نقش داشتند، تشكر كنم و امیدوارم انتخاباتی خوب و درخور شهر تهران برگزار گردد.

وی در بخش دیگری از تذكر خود به وضعیت كتابخانه های شهر تهران اشاره نمود و اضافه كرد: وضعیت كتابخانه های شهر تهران مناسب نمی باشد و در بازدیدهایی كه از فرهنگسراها بخصوص از فرهنگسرای بهمن داشتم، این مورد مشهود بود. همان گونه كه می دانید این فرهنگسرا در محل كشتارگاه سابق بوجود آمد و تحت مدیریت یك نیروی خوش نام فرهنگی به كانونی تبدیل شد برای برنامه های متنوع و حوزه های مختلف فرهنگی. با این وجود سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران مجموعه های خویش را گسترش داد و امروز این مجموعه ها به لحاظ بودجه نیازمند كمك شهرداری هستند.

عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: در بازدیدی كه از این مجموعه داشتیم مشخص شد از تابستان امسال پست برقی كه مربوط به فرهنگسرا بوده، از كار افتاده و سیستم گرمایش و سرمایشی قرائت خانه از كار افتاده و رقمی بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان لازم دارد. این در شرایطی است كه تأمین این رقم خارج از توان فرهنگسرا و شهرداری منطقه ۱۶ است.

میلانی با اشاره به اینكه در زمینه تجهیز كتابخانه ها عقب افتادگی قابل توجهی در شهر تهران وجود دارد، اضافه كرد: این مورد در كتابخانه های كوچكی كه در سرای محلات داریم هم مشهود است. بخصوص درباره تامین كتاب؛ البته جدا از تأمین كتاب باید كیفیت محتوایی كتاب را هم مدنظر داشته باشیم و كتاب هایی با محتوایی مبتنی بر نیاز روز تأمین نماییم.

وی اضافه كرد: به نظر می آید رویكرد اصلاح طلبانه در كتابخانه ها هم باید اجرا شود. از طرفی وضعیت ایمنی كتابخانه ها هم باید به صورت جد مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: در بودجه ۱۳۹۷ برای تجهیز كتابخانه ها، ۱۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده بود كه تابحال تنها ۵ درصد آن محقق شده است. بنابراین با عنایت به گرانی های اخیر باید نسبت به تعهدات خود در این زمینه توجه بیشتری داشته باشیم.

وی اظهار داشت: طبق بند سه ماده ۷۱ قانون شوراها ضمن رسیدگی به مشكلات كتابخانه ها باید تجهیز این اماكن هم مدنظر قرار گیرد و از شهرداری می خواهم در این زمینه گزارشی از برنامه كاری خود به تفكیك سراهای محلات و مجموعه های زیر نظر سازمان فرهنگی، هنری به شورای شهر تهران عرضه كند.
1397/07/29
13:45:16
5.0 / 5
4272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن