طعنه یك روزنامه به مسئولان: آی مدیرانی كه از شدت خدمتگذاری خمار شده اید، مردم كجا تفریح كنند؟

طعنه یك روزنامه به مسئولان: آی مدیرانی كه از شدت خدمتگذاری خمار شده اید، مردم كجا تفریح كنند؟

تاكسی مدرن طعنه یك روزنامه به مسئولان: آی مدیرانی كه از شدت خدمتگذاری خمار شده اید، مردم كجا تفریح كنند؟


آیا شنیده اید كه چند ماه قبل جوان كوچه نشین فقط به خاطر نشستن در كوچه خون به پاكرد و جوانی را هم به قتل رساند؟ البته نمی توان به صورت مطلق علت این جنایت ها را نداشتن تفریحگاههای سالم و در دسترس دانست اما بطور قطع وجود این امكانات در كاهش بزهكاری و جنایت موثر است.
از این ماجراها در مشهد فراوان رخ می دهد اما گویا هیچ كس ریشه این حوادث تلخ را نمی بیند...
عده ای جهت راه اندازی جاده ای به نام كمربندی سبز به زمین و زمان دست می یازند و معتقدند كه باید ترافیك شهر را چاره كرد. حال كاری به این نداریم كه زمین های آن منطقه را به امید راه اندازی همین جاده چه كسانی خریده اند! ابتدا برای كاهش ترافیك در آن منطقه بولوار پیروزی افتتاح شد و آسمان خراش ها و آپارتمان ها سر به فلك كشید! باز هم كاری ندارم كه چه كسانی ابتدا زمین های آن منطقه را خریدند!
بعد از آن بولوارهای مختلف دیگر مانند بولوار شهید فكوری و بولوار نماز و... برای ترافیك آن منطقه رونمایی گردید و فقط همان هایی سود بردند كه هم اكنون هم زمین های دیگری خریده اند یا...!
اگر نبود اقتدار و كلام رهبری، اكنون دیگر از آن ارتفاعات سبز جز هتل و آپارتمان و مراكز تجاری چیز دیگری خودنمایی نمی كرد! اما هیچ با خود اندیشیده اید كه مشهد كمتر از نمك آبرود است! آیا شهر به این بزرگی نیاز به تفریحگاه یا كوهستان پاركی ندارد! آیا نمی گردد سرمایه گذاران خرد و كلان را به یاری بگیرید و آن منطقه را به پارك های جنگلی سرسبز همراه با تفرجگاه های زیبا و دشت های وسیع كاهش هیجانات دوران نوجوانی و جوانی شهروندان مشهدی تبدیل كنید! نمی دانم چرا برای بازگشایی هزارمتر مسیر مجیدیه به طرقبه و شاندیز مقاومت می گردد اما چند كیلومتر راه برای رفتن به طرقبه باید از كمربندی جنوبی بگذرد!
ضمن این كه دیگر طرقبه و شاندیز شهری خارج از مشهد است و باید مدیران و مسئولان به فكر تولید تفریحگاه های سرسبز در ارتفاعات جنوبی باشند تا مردم برای رفتن به طرقبه ساعت ها در ترافیك شدید بولوار وكیل آباد به زمین و زمان بد و بیراه نگویند! به راستی اگر این تفریحگاه ها را نسازیم و همچنان به دنبال جاده سازی برای ساختن برج و آپارتمان باشیم چه برسر مردم می آوریم؟!
هیچ كس با جاده سازی و كاهش ترافیك مخالف نیست اما نباید به این بهانه رانت های كلانی را به آنانی واگذاریم كه با رانت اطلاعاتی زمین های منطقه را به یغما برده اند و حتی به كوه خواری روی آورده اند! اگر تفریحگاه مناسب به حد كفایت و دردسترس همگان در مشهد بود و شهروندان اوقات خودشان را در این فضاهای دل انگیز می گذراندند آیا جوانی كه سركوچه نشسته بود چنین بی محابا خون به پا می كرد؟ لحظه ای به خود بیاییم !
همان گونه كه با راه اندازی چند بولوار و فروش زمین های حاشیه آن، گره ای از ترافیك آن منطقه از شهر گشوده نشد، بعید به نظر می آید كه با این كمربندی هم این گره كورگشوده شود، جز آن كه محیط زیست را تخریب كرده ایم و عده ای از رانت خواران را پولدارتر! پس به فكر ساختن تفریحگاه باشیم تا قتلگاه ها نابود شوند! به امید آن روز.
23231

1397/07/17
13:03:07
5.0 / 5
4209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن