عضو شورای اسلامی شهر تهران تشریح كرد

ماموریت شهرداری برای هوشمندسازی شهر تهران، كاهش هزینه ها، از دستاوردهای این طرح

ماموریت شهرداری برای هوشمندسازی شهر تهران، كاهش هزینه ها، از دستاوردهای این طرح

تاكسی مدرن: یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر تاثیر هوشمندسازی بر جلب رضایت شهروندان و همینطور مشاركت از جانب آنها، اظهار داشت: ماموریت هوشمندسازی در شهرداری تهران یك ماموریت فرابخش سازی به حساب می آید.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در دومین نشست هم اندیشی نخبگان شهر تهران با حضور صاحبنظران شهر هوشمند، اظهار داشت: شهر هوشمند و رسیدن به شاخص های كلیدی آن در تهران بعنوان یك لزوم مطرح است. بدون شك روندهای جهانی در شهرهای دنیا به سمت شهر هوشمند حركت می كنند و هم خیلی از كلانشهرهای بزرگ دنیا تحقق شهر هوشمند را بعنوان یك لزوم برای خود در نظر گرفته اند.

وی اضافه كرد: كسی شك ندارد كه لازمه خدمت رسانی و جلب رضایتمندی مردم به عنو ان مهم ترین ذی نفعان شهر و همینطور كاهش هزینه ها از دستاوردهای مهم تحقق شهر هوشمند خواهد بود. اهمیت تحقق شهر هوشمند تا به آن جا ادامه پیدا می كند كه این مورد بعنوان یك ماموریت فرابخشی در همه حوزه های شهرداری به حساب می آید. در برنامه دوم شهرداری هم این مورد در همه حوزه ها مدنظر قرار گرفته بود.

وی افزود: برنامه توسعه دوم شهر تهران ذیل هر یك از بخش ها مساله هوشمندسازی را در نظر گرفته بود.

فراهانی با اشاره به این كه بودجه شهرداری تهران برای سال جاری انقباضی در نظر گرفته شده است، اضافه كرد: در بخشی از شهرها بودجه شهرداری انقباضی در نظر گرفته شده بود، اما ماموریت هوشمندسازی تنها بخشی بود كه نه تنها انقباضی نبود، بلكه ۲۰ درصد افزایش را هم به همراه داشت.

وی در ادامه تصریح كرد: مبحث هوشمند سازی در دنیا آنقدر مورد اهمیت بود كه برای آن ایزوی مجزا در نظر گرفته شده است كه تحت عنوان "ایزوی ۳۷۱۲۲" در جهان شناخته می شود. بنابراین نمی توانیم نسبت به این مورد مهم در حالیكه شهرهایی همچون دوبی سال ۲۰۱۸ را سال تحقق هوشمندسازی نامیده اند، بی توجه باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر این كه نیازی نیست نگاه سخت افزاری به مبحث هوشمند سازی داشته باشیم، اظهار داشت: نباید پروژه های بلند پروازانه عمرانی در شهر تهران تعریف شود؛ چون كه با محدودیت های مالی مواجه هستیم، اما در حوزه هوشمند سازی كه از حیث كاهش هزینه و افزایش بهره وری از مهم ترین برنامه های شهرداری به حساب می آید و بر جلب مشاركت مردم در مدیریت شهری هم تاثیر بسزایی دارد، باید پروژه های مختلفی را تعریف و اجرایی نماییم.

وی افزود: مبحث هوشمندسازی در برنامه سوم شهر تهران تا سطح تعریف پروژه ها دیده شده است، بنابراین پروژه های متعددی در این حوزه تعریف شده است؛ هر چند كه لازم است زمان بندی آنها به صورت مشخص تعیین شود.

وی تصریح كرد: امیدواریم تا آخر آذر ماه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران نهایی و در شورای اسلامی شهر تهران هم مورد بررسی قرار گرفته باشد تا بتوانیم برنامه بودجه را هم با عنایت به برنامه سوم تدوین نماییم. بدین سان یك شش ماهه پر كار در بررسی برنامه سوم و برنامه بودجه پیش رو داریم. امیدواریم تاخیر بوجود آمده را بتوانیم در بررسی این دو برنامه جبران نماییم.
1397/06/20
13:45:41
5.0 / 5
4656
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن