شهردار تهران به ایسنا خبر داد

آغاز مطالعات تعیین گونه گیاهی جایگزین چمن، هوشمندسازی آبیاری فضای سبز

آغاز مطالعات تعیین گونه گیاهی جایگزین چمن، هوشمندسازی آبیاری فضای سبز

تاكسی مدرن: شهردار تهران از جدیت در اجرای بخشنامه ممنوعیت كاشت چمن و آغاز مطالعات دقیق برای تعیین گونه گیاهی جایگزین «چمن» اطلاع داد.


محمدافشانی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص عدم آبیاری مناسب فضای سبز در ساعات مشخص شده 18تا 6صبح، اظهار داشت: خیلی ازمردم در محلات معترض بوده و به طرق مختلف از احتمال خشك شدن فضای سبزشان انتقاد و ابراز نگرانی كردند و من هم اعلام كردم برای آبیاری بهتر فضای سبز كه زمانش كوتاه است، مقداری زمان را بلندتر كنید.
وی با اشاره به اینكه ممنوعیت كاشت چمن حتما جدی گرفته می شود، اظهار داشت: البته دقت داشته باشید كه باید مطالعات دقیقی در مورد وضعیت چمن در تهران صورت گیرد تا مشخص شود در كجا باید چمن حذف شود و یا به جای چمن چه گیاهی كاشته شود؟
افشانی با اشاره به اینكه بطور قطع از این به بعد كاشت چمن ادامه نخواهد داشت، خاطرنشان كرد: اما باید برای چمن های موجود جایگزین پیدا كرد و باید احصاء شود كه روش های جایگزین چگونه باشد و اینكه آیا باید درخت بكاریم یا از گونه های كم آب بعنوان جایگزین چمن استفاده كنیم؟
وی با اشاره به اینكه هوشمندسازی یكی از برنامه های جدی من است كه آن را دنبال می نماییم، اظهار داشت: در زیرمجموعه هوشمندسازی شهر، هوشمندسازی آبیاری فضای سبز هم قرار دارد؛ اما در مدت معقول پیگیری و به سرانجام می رسد؛ چون كه در كشورهای دیگر كه از وضعیت آب خوبی هم برخوردار می باشند طرح جایگزینی چمن با جدیت دنبال می گردد و ما هم باید این طرح را با جدیت دنبال نماییم.1397/06/02
14:04:25
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن