در جلسه امروز شورای شهر تهران تصویب شد

اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه تعیین ساختار و حدود اختیارات شوراهای معماری مناطق

اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه تعیین ساختار و حدود اختیارات شوراهای معماری مناطق

تاكسی مدرن: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 18 رأی موافق یك فوریت طرح اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه تعیین ساختار و حدود اختیارات شوراهای معماری مناطق را به تصویب رساند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در جریان هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، یك فوریت اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه تعیین ساختار و حدود اختیارات شوراهای معماری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در جریان آن اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: شوراهای معماری مناطق با عنایت به مشخص نبودن محدوده اختیارات شان گاها تصمیماتی فراتر از طرح تفصیلی می گیرند و در عمل اختیاراتی فراتر از ضوابط و مقررات به آنها داده شده است.

وی با اشاره به اینكه ساختار تشكیلاتی این شوراها تعیین تكلیف نشده و وظیفه این كار به شهرداری تهران سپرده شده است، اظهار نمود: متأسفانه تا به امروز این كار انجام نشده است بنابراین طرح یك فوریتی مطرح كردیم تا نسبت به تعیین تكلیف ساختار تشكیلاتی و محدوده اختیارات این شوراها اقدام عملی صورت گیرد.

اعطا افزود: با حضور معاون جدید شهرسازی و معماری شهرداری تهران بطور قطع باید تعیین تكلیف این شوراها انجام شود؛ چون كه اعمال اراده این معاونت در مناطق باید با استفاده از كنترل شوراهای معماری مناطق محقق شود.

وی تصریح كرد: با عنایت به اینكه در مناطق كمیته های نما هم وجود دارند و طرح نمای هر پروانه را تصویب می كنند به نظر می آید كه ادغام این كمیته ها در شوراهای معماری مناطق امكانپذیر باشد. اگر امروز اعضای شورا به فوریت این طرح رأی دهند شهرداری تهران موظف است ظرف مدت دو ماه لایحه مورد نظر را به شورای شهر تهران ارسال نماید.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در فوریت این طرح رسولی بعنوان مخالف و محمد سالاری بعنوان موافق صحبت كردند و نهایتا این طرح با 18 رأی موافق به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.
1397/04/19
13:18:25
5.0 / 5
4182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن