رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری در جمع خبرنگاران:

هیئت تخلفات شهرداری تهران تعطیل شده است

هیئت تخلفات شهرداری تهران تعطیل شده است

تاكسی مدرن: رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمدجواد شیرازی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال كه پیش از این بدون اجازه افشانی شهردار تهران صحبت نكرده و الان كه دیگر سمتی در شهرداری ندارد آیا می تواند در مورد ۱۲ پرونده قضایی كه محمدعلی نجفی به قوه قضائیه ارسال كرده است توضیح دهد؟ اظهار داشت: من در جریان جزئیات ۱۲ پرونده قضایی نبودم و باید از شهردار اسبق تهران سوال شود. آن ۱۲ پرونده خارج از حوزه كاری سازمان بازرسی شهرداری تهران بود و صادقانه می گویم كه از جزئیات آن ۱۲ پرونده هیچ اطلاعی ندارم.

شیرازی با اشاره به اینكه گزارشات تخلفات را به شهردار جدید داده است، اضافه كرد: استنباط من بعنوان یك شهروند درجه شش از اظهارات آقای افشانی این است كه می خواهند بگویند بدنه شهرداری سالم بوده و فقط یك تعداد متخلف وجود دارد این تعداد باید شناسایی شوند. من در زمانی كه در بدنه شهرداری تهران بودم از هیچ تخلفی بخشایش نكردم و هر تخلفی كه می دیدم حق مردم بود و من بعنوان نماینده مردم نباید از حق و حقوقشان می گذشتم و با اختیاراتی كه در اختیارمان گذاشته بودند اقدامات قانونی را انجام دادم.

رئیس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران با تاكید بر اینكه افراد متخلفی كه در سیستم سازمان بازرسی در مناطق مختلف وجود داشتند را پاكسازی كرده است اظهار داشت: اگر گزارشی به دست من می رسید و من شرعا و قانونا مجاب می شدم كه تخلفی رخ داده به یك ساعت نرسیده فرد خاطی را عزل می كردم؛ اعتقاد من این است كه برای آنكه هزینه جرم برای مجرمین بالا رود باید با مجرم به جد و با شدت برخورد شود. همان گونه كه امیرالمومنین فرمودند داغ ننگ باید به پیشیانی مفسدین و متخلفان بماند.

شیرازی در واكنش به اظهارات یكی از خبرنگاران در مورد شنیده هایی كه می گوید برای رفتن او بین صد میلیون تا صد میلیارد تومان جایزه گذاشته بودند و همینطور بخش هایی از نامه او كه در آن از وجود قدرت هایی برای ممانعت از كارش اسم برده بود خاطرنشان كرد: این از آن سوالاتی كه هم اكنون پاسخی برایش ندارم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی براینكه آیا مدیران سابقی كه در تخلفات نقش داشتند امروز هم در شهرداری حضور دارند؟ اظهار داشت: كسی نمی تواند بگوید صد در صد همه از شهرداری خارج شدند و عناصری وجود دارند. وظیفه ما گزارش دهی بوده است. یكی از مسائل و مشكلات ما در این زمینه تعطیلی هیئت تخلفات شهرداری تهران در سه چهار ماه گذشته است.

وی ادامه داد: پرونده های زیادی از جانب سازمان بازرسی شهرداری تهران به هیئت تخلفات شهرداری ارسال شده كه پشت میز آنها باقی مانده است. روز گذشته متوجه شدم كه تیم جدید شعبه های هیئت تخلفات شروع به كار كرده است؛ البته هیئت تخلفات شهرداری تهران قدرت بازدارندگی ندارد و بر مبنای قوانین مجازات اسلامی می توانیم متخلفان را به محاكم قضایی بفرستیم. اینكه فرد به هیئت تخلف برود و توبیخ درج در پرونده بگیرد و یا شش ماه تعلیق كاری بگیرد بازدارندگی كافی ندارد.
1397/04/07
13:25:57
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: سازمان , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن