رییس سازمان بهزیستی:

بازسازی واحدهای مسكونی مددجویان زلزله زده كرمانشاه تا آبان ماه

بازسازی واحدهای مسكونی مددجویان زلزله زده كرمانشاه تا آبان ماه

تاكسی مدرن: رئیس سازمان بهزیستی كشور اظهار داشت: تا آبان ماه و پیش از شروع فصل سرما تمام واحدهای مسكونی مددجویان زلزله زده استان كرمانشاه را بازسازی می نماییم.


به گزارش خبرنگار ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح فاز اول مسكن مددجویان زلزله زده بهزیستی كرمانشاه كه امروز (۲۰ اردیبهشت) در روستای كوییك عزیز برگزار شد، اطهار كرد: در زلزله استان كرمانشاه ۱۳۳۲ واحد مسكونی مددجویان بهزیستی به صورت كامل تخریب شد و ۸۰۰ واحد نیمه تخریب هم داشتیم.
وی با اشاره به روند سریع بازسازی این واحدها، ادامه داد: در تفاهم نامه بازسازی حدود ۹۸۰ واحد را به بنیاد مسكن و حدود ۳۴۰ واحد را به بسیج سازندگی واگذار كردیم و برای تعدادی از واحدها هم خود مددجویان پای كار آمدند.
محسنی بندپی از بهره برداری از تمام این واحدها تا آبان ماه اطلاع داد و عنوان كرد: برای بازسازی این واحدها ۱۰ میلیون تومان كمك بلاعوض و تسهیلات كم بهره در نظر گرفته شده و مقداری را هم خیرین تقبل كردند.
وی از در دست احداث بودن مركز جامع توانبخشی با پیشرفت فیزیكی بالای ۲۰ درصد هم در سرپل ذهاب یادكرد و اضافه كرد: مركز جامع توانبخشی ثلاث باباجانی هم كلنگ زنی شد.
رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به مداخلات و غربالگری های روانی كه از جانب بهزیستی و از ابتدای كار در مناطق زلزله زده انجام شد، اظهار داشت: تمام مهدكودك های ما هم بدون هیچ وقفه ای عرضه خدمات داشتند.
در ادامه مهدی كرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم اظهار داشت: برای كمك به بازسازی واحدهای صنعتی صدمه دیده مناطق زلزله زده پای كار هستیم و تسهیلات معادن را هم تمدیدكردیم.
كرباسیان بر ضرورت راه اندازی مجدد واحدهای صدمه دیده تصریح كرد.
وی از همكاری برای بازسازی واحدهای مسكونی صدمه دیده هم اطلاع داد ویادآور شد: از نظر تامین مصالح ساختمانی و كمك به بازسازی واحدهای فعال در زمینه تولید مصالح ساختمانی هم همكاری داشتیم. یك مركز توانبخشی معلولین را هم در سرپل ذهاب در دست احداث داریم.
مجتمع جامع توانبخشی ثلاث باباجانی و مجتمع توانبخشی ازگله، امروز (20 اردیبهشت) با حضور رئیس سازمان بهزیستی كشور كلنگ زنی شد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، دكتر انوشیروان محسنی بندپی در آیین كلنگ زنی مجتمع توانبخشی بخش ازگله، اظهار داشت: توفیقی بود كه بار دیگر به شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی سفر كنم و امروز در این شهرستان دو مجتمع توانبخشی كلنگ زنی شد كه تمامی خدمات را در بخش توانبخشی، فیزیوتراپی و پیشگیری از معلولیت ها به جامعه هدف بهزیستی عرضه می كند.

وی اضافه كرد: آماده سازی شغلی و توانمندسازی مددجویان تحت پوشش در مجتمع های توانبخشی در دستور كار سازمان بهزیستی است و با عنایت به نقدینگی پروژه ازگله و واریز آن به حساب بهزیستی كرمانشاه، با انتخاب یك پیمانكار واجد شرایط و حمایت های فرماندار ثلاث باباجانی، مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه، نظارت های نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، در نخستین فرصت این مركز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی كشور، خدمات عرضه شده در این مجتمع را شامل بخش های مختلف اجتماعی، پیشگیری و توانبخشی دانست و اظهار داشت: زمین مجتمع ازگله توسط یك خیر به صورت مجانی در اختیار اداره كل بهزیستی استان كرمانشاه قرار گرفته است كه با اقدامات لازم در یك منطقه صفر مرزی خدمات لازم به جامعه هدف بهزیستی عرضه شود.

وی خاطرنشان كرد: امروز با درخواست مسئولان شهرستان ثلاث باباجانی و تایید مدیركل بهزیستی استان كرمانشاه، تصمیم گرفتیم یك مجتمع دیگر را در منطقه «چم زرشك» احداث نماییم كه ظرف یك ماه آینده عملیات اجرائی آن آغاز می گردد.

معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با یادآوری رشادت های مردم مقاوم مناطق مرزی استان كرمانشاه، بر كیفیت بخشی عرضه خدمات و جلب رضایت مردم این مناطق تصریح كرد.

مجتمع جامع توانبخشی شهرستان ثلاث باباجانی با زیربنای 400 متر مربع و مجتمع توانبخشی بخش ازگله (كانون اصلی زلزله بزرگ غرب) با زیربنای ۲۰۰ متر مربع امروز كلنگ زنی شد.1397/02/21
18:32:57
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: خدمات , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن