اولتیماتوم استاندار تهران درباره زباله های بیمارستانی

مقیمی خبر داد: ایراد قانونی درتفویض بخشی از اختیارات دولت به شوراها

مقیمی خبر داد: ایراد قانونی درتفویض بخشی از اختیارات دولت به شوراها

تاكسی مدرن: استاندار تهران از ضرورت تعیین تكلیف بحث تفكیك زباله از مبدأ اطلاع داد و در مورد زباله های بیمارستانی هم با اشاره به اینكه چندین جلسه با مسئولان دانشگاه علوم پزشكی داشته ایم، اظهار داشت: شهرداری تهران، فرمانداری، دانشگاه علوم پزشكی و محیط زیست باید در جلسه ای كه ظرف 15 روز آینده تشكیل می گردد تكلیف زباله های بیمارستانی را مشخص كنند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد حسین مقیمی در جلسه مشترك شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به اینكه این یك جلسه رسمی است كه مصوبات آن لازم الاجراست، اظهار داشت: بهتر بود در این جلسه رسمی سرپرست شهرداری تهران هم حضور می یافت.

وی با اشاره به اینكه استان تهران حدود 14 میلیون نفر جمعیت دارد اما زیرساخت های آن بنا به دلایل مختلفی آماده نیست و این مشكل مربوط به سال های گذشته و اخیر است، اظهار داشت: متاسفانه در وضعیتی كه اوضاع خوب بود، امكانات فراهم نشد اما با این حال باید از فرصت های موجود هم بیشترین استفاده را ببریم.

استاندار تهران با اشاره به اینكه رئیس جمهور در ماه های پایانی سال قبل سه طرح اساسی را رونمایی كردند، خاطرنشان كرد: طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اگر عملیاتی شود، حمل و نقل تهران سهم زیادی از آن خواهد داشت و در امر نوسازی موفق خواهیم شد. همینطور طرح بازآفرینی شهری، مشكل بافت فرسوده را حل می كند و مسئله اشتغال هم تا حد زیادی با اجرای این دو طرح حل می گردد اما نیازمند آن هستیم كه همه دست به دست هم دهیم تا آلودگی هوا، حاشیه نشینی، صدمه های اجتماعی، اشتغال و... حل شود.امكان تفویض بخشی از اختیارات دولت به شورا وجود نداردوی با اشاره به اینكه فكر نكنید كه دولت نمی خواهد بخشی از وظایف خویش را به شورا تفویض كند، اظهار داشت: چندین جلسه برگزار گردید و در مورد تفویض بخشی از اختیارات دولت به شورا صحبت شد اما مسئله این است كه طبق قانون وزرا مقابل مجلس باید پاسخگو باشند و نمی توانند بخشی از وظایف خویش را به سازمان دیگری محول كنند كه تحت مدیریت آنها نیست.

مقیمی با اشاره به اینكه در قانون برنامه سوم توسعه زمانی كه معاون عمرانی وزارت كشور بودم 21 فعالیت احصا شد كه می توانستیم آنها را به شوراها بدهیم، اظهار داشت: با این حال تنها واگذاری كتابخانه ها تصویب گردید كه پس از آن هم وزیر مربوطه اعلام نمود نمی تواند این وظیفه را واگذار كند؛ چون كه باید در مقابل مجلس پاسخگو باشد.برای واگذاری وظایف دولت به شوراها ایراد قانونی وجود داردوی با اشاره به اینكه اینگونه تصور نكنید كه دولت نمی خواهد وظایفش را تفویض كند، اظهار داشت: یك ایراد قانونی وجود دارد و باید این مسئله حل شود.

مقیمی در بخش دیگری از جلسه با اشاره به وضعیت پسماند در تهران خاطرنشان كرد: تفكیك زباله از مبدأ می تواند بخش قابل توجهی از هزینه های شهر را كم كند؛ اما شدیدا نیاز به فرهنگسازی داریم و دستگاه های متولی همچون صدا و سیما و... باید پای كار بیایند و در مورد تفكیك زباله از مبدأ فرهنگسازی كنند؛ چون كه تفكیك زباله از مبدأ حدود 20 تا 30 درصد از هزینه ها را می كاهد.

وی با اشاره به اینكه علاوه بر كاهش هزینه، تفكیك زباله از مبدأ سبب از بین رفتن صحنه های نامناسب زباله گردی در شهر می شود، اظهار داشت: این كار شدنی است اما باید همت ویژه ای داشته باشیم.

استاندار تهران با اشاره به اینكه باید در این جلسه تكلیف تفكیك زباله از مبدأ مشخص شود، خاطرنشان كرد: سقف زمانی برای شهرداری تهران در نظر گرفته می گردد تا اگر می خواهد كاری را انجام دهد، انجام گیرد.

مقیمی با اشاره به اینكه تفكیك زباله از مبدأ 16 سال است كه انجام می شود، اظهار داشت: شهرداری تهران می بایست ظرف شش ماه مقدمات اجرای طرح سراسری تفكیك زباله از مبدأ را انجام دهد و شش ماه دیگر جلسه ای با مبحث پسماند برگزار می نماییم تا ببینیم كه چه اقداماتی صورت گرفته است.

استاندار تهران با اشاره به اینكه 70 درصد پسماندهای تهران "تر" است اظهار نمود: این پسماندهای تر در آرادكوه دفن می شوند اما آن منطقه پذیرای زباله بیشتر نمی تواند باشد و شهرداری هم باید در این زمینه فكری كند.

وی با اشاره به تلاش شهرداری برای قرارداد با شركت های خارجی برای تولید زباله سوز اظهار داشت: مسئولان شهرداری عنوان كردند كه ظرف سه، چهار سال آینده دو نیروگاه زباله سوز نصب خواهد شد كه 3200 تن زباله را ساماندهی می كند اما دقت داشته باشید كه همه باید به شهرداری كمك نماییم تا در این زمینه فرهنگسازی شود.اولتیماتوم استاندار تهران برای تعیین تكلیف زباله های بیمارستانی تا 15 روز آینده

استاندار تهران در مورد زباله های بیمارستانی هم با اشاره به اینكه چندین جلسه با مسئولان دانشگاه علوم پزشكی داشتیم، اظهار داشت: شهرداری تهران، فرمانداری، دانشگاه علوم پزشكی و محیط زیست باید در جلسه ای كه ظرف 15 روز آینده تشكیل می گردد تكلیف زباله های بیمارستانی را مشخص كنند.

وی در مورد پسماند ساختمانی هم اظهار داشت: به تازگی كارخانه سیمان تهران اعلام نموده است كه می تواند از نخاله های ساختمانی استفاده بهینه داشته باشد كه اگر این مهم رخ دهد اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

مقیمی همینطور در بخش دیگری از این جلسه از شهرداری تهران بابت وضعیت فضای سبز پایتخت تشكر كرد و اظهار داشت: با این حال باید تلاش شود تا در انتها برنامه ششم بحث فضای سبز در كمربندی تهران و افزایش سرانه فضای سبز اقدامات خوبی صورت گیرد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، اعضای جلسه مذكور در حاشیه جلسه میهمان دانش آموزان هنرستان زینب كبری (س) منطقه 8 بودند كه دانش آموزان در رشته های مدیریت آشپزی و قنادی، غذاها و دسرهایی كه خودشان طبخ كرده بودند در اختیار میهمانان برای تست قرار دادند و همینطور به مناسبت نیمه شعبان هم كیكی كه توسط دانش آموزان پخته شده بود توسط استاندار برش داده شد.
1397/02/10
14:51:05
5.0 / 5
5040
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , فرسوده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن