شروط اعطای طرح ترافیك به خبرنگاران اعلام گردید

شروط اعطای طرح ترافیك به خبرنگاران اعلام گردید

تاكسی مدرن: سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران پیرو اطلاعیه های قبلی در مورد طرح ترافیك سال ۱۳۹۷ فعالان رسانه ای و مطبوعات شهر تهران اعلام نمود كه بر مبنای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، حداكثر سه درصد از كل مجوزهای طرح ترافیك به موارد خاص؛ همچون خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری اختصاص یافته است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا؛ بر مبنای آیین نامه تدوین شده و سیاست های شهرداری تهران، اكثریت این مجوزها به جامعه خبری شامل خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری اختصاص می یابد كه به جهت انجام رسالت اطلاع رسانی و تسهیل ماموریت های در رابطه با تولید خبر، گزارش و تصویر به این مجوز نیاز دارند.

وفق آیین نامه طرح ترافیك خبرنگاری؛ خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری باید به باعث قرارداد كار معین (دائمی یا موقت) در یك نشریه، خبرگزاری یا پایگاه خبری اشتغال داشته باشند و مدركی دال بر اشتغال مستمر به مشاغل مذكور در این آیین نامه عرضه كنند. همینطور خودروی متقاضیان دریافت این مجوزها الزاما باید پلاك شهر تهران داشته باشد.

متقاضیان دریافت این مجوزها می بایست بعد از آنكه اطلاعات فردی و مشخصات خودروی خویش را در سامانه my.tehran.ir وارد كردند، مدارك مورد نیاز را هم بارگذاری كنند و نیازی به رجوع حضوری به دفاتر خدمات الكترونیك شهر یا هر قسمت دیگری در شهرداری ندارند. در صورت بروز هر گونه اشتباه، امكان حذف مدارك ناقص یا دارای اشكال و جایگزینی مدارك صحیح در سامانه وجود دارد.

برای دریافت طرح ترافیك خبرنگاری در سال ۱۳۹۷ بر خلاف سنوات گذشته، كارت خبرنگاری مبنای تخصیص مجوزها نیست. بلكه متقاضیان می بایست وفق آیین نامه، مدارك زیر را عرضه كنند:

الف) معرفی نامه

معرفی نامه خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری باید از جانب موسسه مطبوعاتی محل اشتغال ایشان (روزنامه، خبرگزاری و...) در قالب نامه ای بعنوان سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران تنظیم و در آن مشخصات فرد متقاضی، شماره خودرو و زمینه كاری وی درج شود. در صورتی كه متقاضیان نتوانند از یك موسسه خبری معرفی نامه عرضه كنند، معرفی نامه تشكل های صنفی مجاز خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان هم قابل قبول است. معرفی نامه ها الزاما می بایست با امضای بالاترین مقام مسئول نهاد صادر كننده آن عرضه شود و مسئولیت محتوای آنها با موسسه مطبوعاتی یا تشكل صنفی امضا كننده است.

ب) مدرك دال بر اشتغال مستمر به كار خبری

منظور از مدرك دال بر اشتغال مستمر به كار خبری هم بیمه خبرنگاری است؛ اعم از اینكه فرد متقاضی توسط موسسه محل اشتغال خود بیمه تامین اجتماعی شده باشد یا تحت پوشش بیمه خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داشته باشد. در صورتی كه متقاضی هیچ یك از دو بیمه فوق را نداشته باشد، برای اثبات اشتغال مستمر كنونی خود به كار خبری، باید ۱۰ نمونه از آثار انتشار یافته با امضای خود در مطبوعات و رسانه ها را كه متعلق به شش ماه پایانی سال ۱۳۹۶ باشند، ارسال نماید.

بر اساس آیین نامه طرح ترافیك خبرنگاری، با عنایت به محدودیت تعداد مجوزهای قابل اعطا به خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری در سال ۱۳۹۷ افراد شاغل در رسانه هایی كه توسط بخش خصوصی اداره می گردند، نسبت به رسانه هایی كه به هر نحوی به نهادها و منابع دولتی و عمومی باستگی دارند، در اولویت قرار دارند.

معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران نام همه دریافت كنندگان مجوز طرح ترافیك خبرنگاری و رسانه محل اشتغال ایشان را در پایگاه اطلاع رسانی خود منتشر خواهد نمود.
1397/01/28
15:17:53
5.0 / 5
4850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن