آیا آتش سوزی های باغات تفت عمدی است؟

آیا آتش سوزی های باغات تفت عمدی است؟

تاكسی مدرن: شهردار باغشهر تفت مرتبط با افزایش آتش سوزی ها در باغات این شهر، تصریح كرد: در صورتی كه مالكان باغ های شهرستان بنا بر هر دلیلی اقدام به آتش زدن عمدی و خشك كردن درختان و قطع آنها برای اقدام به تغییر كاربری و تفكیك اراضی باغات بدون مجوز كنند، ملك مذكور به تملك شهرداری جهت استفاده عمومی درخواهد آمد.


تفت با 5846 هكتار مساحت، ییلاقی ترین شهرستان استان كویری یزد است به نحوی كه از آن بعنوان باغ شهر یاد می كنند و اغلب خانه های اهالی این شهر در كنار باغات واقع شده اند.
البته تعدد باغات این شهر هم سبب شده تا آب و هوای متفاوت از دیگر شهرهای استان را در این باغشهر شاهد باشیم و با عنایت به نزدیكی آن به مركز استان، حتی بعضی از یزدی ها اقامت در این شهرستان را جایگزین زندگی در مركز پرازدحام و پرآلاینده استان كرده اند.
این در حالی است كه این اواخر به كرات شاهد بروز آتش سوزی هایی در باغات این شهر بنا به هر دلیلی اعم از عمدی یا غیرعمدی هستیم ولی به نظر تابحال بجز خاموش كردن این آتش سوزی ها، اقدام پیشگیرانه ای در این باره صورت نگرفته است.
سیدمصطفی فاطمی، شهردار تفت به دنبال افزایش آتش سوزی های باغات این شهر در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال بروز خشكسالی های متوالی در استان، خیلی از باغات شهرستان هم متاثر و درختان آنها خشك شده و همین چوب های خشك انباشت شده در باغات عامل اصلی بروز این آتش سوزی هاست.
وی با بیان این كه اغلب آتش سوزی های باغات تفت عمدی به نظر می رسد، خاطرنشان كرد: معمولاً برای خاموش كردن آتش سوزی یك باغ خیلی سریع می توان اقدام نمود ولی در خیلی از موارد وجود پشت پرده هایی در این ماجراها كاملاً مشهود است.
شهردار تصریح كرد: هنوز این حوادث به صورت كارشناسی شده مورد بررسی قرار نگرفته و تنها در صورت اعلام شكایت، از كارشناس خبره برای بررسی بیشتر حادثه دعوت خواهیم كرد.
وی با بیان این كه شهرداری مرتبط با داخل باغ ها به علت محدودیت های قانونی نمی تواند ورود داشته باشد، اظهار نمود: با این وجود از هرگونه تغییر كاربری در داخل باغات جلوگیری خواهیم كرد و با تخلفات در این رابطه برخورد قانونی می نماییم.
فاطمی خاطرنشان كرد: بنا بر تصمیم كمیسیون ماده 5، هیچ تغییر كاربری با استفاده از قطع و از بین بردن درختان باغ نمی تواند اعمال شود چون كه بودن یا نبودن درخت در یك ملك شاخص برای باغ بودن یا نبودن آن محل نیست و نوع سند مالكیت، ملاك قرار می گیرد.
وی ادامه داد: علاوه بر آن هم زمین هایی كه در تقسیمات سال 1330 بعنوان باغ مشخص شده اند، همچنان بعنوان باغ محسوب می شوند.
وی مرتبط با تغییر كاربری غیرمجاز اراضی مذكور هم اظهار داشت: اگر بنا بر هر دلیلی، افراد اقدام به آتش زدن و خشك كردن درختان، قطع آن ها و اقدام به تفكیك اراضی باغات بدون مجوز كنند، ملك مذكور به تملك شهرداری در آمده و برای عموم قابل استفاده می گردد.
شهردار تفت در انتها تصریح كرد: هیچ ملك و باغی بنا بر اقدامات مذكور حتی اگر دچار تخریب هم شود، باز هم نمی تواند تغییر كاربری داده شود.
1397/01/27
16:04:33
5.0 / 5
4585
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن