استعفای شهردار كرج

استعفای شهردار كرج

تاكسی مدرن: اصغر نصیری، شهردار كرج در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر كرج استعفای خویش را اعلام نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در متن این استعفا آمده است:
دوستان عزیز، در هفت ماه قبل مسئولیتی را بر دوشم گذاشتید تا بعنوان یك خدمتگزار به مردمی كه امید بسته و بر این باور بودند كه كرج میزبان سرریز مشكلات پایتخت شده و خواستار هویتی تازه و مستقل برای شهر بودند به میدان بیایم.
تلاش داشتم با ظرفیت و استعداد موجود مدیریت شهری و با مشاركت شهروندان مشكلات شهر را كم كنم، اما در این مسیر موانعی خارج از اراده من و همكارانم رخ داد كه ادامه كار را با آرمانی كه در سر داشتم دست نایافتنی خواهد نمود.
با این همه و در خلال همین مدت اندك تلاش شد از كارها عقب نمانیم تا جایی كه 80 درصد طرح های عمرانی نیمه تمام به بهره برداری رسید و مابقی در آستانه تكمیل شدن است.
آمده بودم تا نهال امید را كه با رای تك تك شهروندان كاشته و در شهر كرج جان گرفته بود، آبیاری، تنومند و ریشه دار كنم، آمده بودم تا طلسم و قفل مترو و تامین اعتبار جهت راه اندازی آن را بگشایم.
آمده بودم تا فضای شهری را از اغتشاشات نا متعارف و چشم آزار پاك و ساماندهی كنم. آمده بودم تا با حضور مستمر در جمع مردم در مساجد و محلات و با جلب مشاركت و ارتقاء حس تعلق خاطر شهروندان به شهر و محل سكونت خود شكاف میان مردم و مدیریت شهری را اصلاح كنم.
اینك بر این باورم كه تایید نهادهای نظارتی استان و رضایت شهروندان در چند ماه گذشته نشان از درستی اقدامات انجام شده است.
در اوضاع و احوال اختلاف میان شهرداری و شورا، مهم حفظ جایگاه قانونی شورا بخصوص زنده نگه داشتن امیدی است كه مردم در انتخابات سال قبل به آن دل بستند. بنابراین دو راه بیشتر پیش رو ندارم، نخست اینكه به هر قیمتی بمانم و شهروندان در بین دعواهای بی حاصل و اختلاف نظرها فراموش شوند كه ره آورد آن معطل ماندن خدمات به مردم فهیم و قدرشناس این شهر و خدشه دار شدن اعتماد مردم به شورای پنجم خواهد بود، دیگر اینكه توفیق خدمت به چنین مردمی را رها و میدان را برای فرد دیگری - كه خارج از اختلاف نظرها بتواند كارهای بر زمین مانده را به سرانجام رساند - واگذارم.
اما با این همه در این مدت به شهر و شهروندان وابسته شده ام و شاهد لبخند رضایت بر چهره كارگر زحمتكشی هستم كه می تواند پیش از مدیران حقوق بگیرد، پیش از شهروندان با نشاط و دلگرمی بیدار شود و برای آنها در سرمای منهای 13 درجه مسیر رفت و آمد بگشاید و برف از شاخه درختان بتكاند، ساعت دو صبح راه بر من ببندد كه بمانید و حمایت خویش را از ما برندارید، اشك شوق بر گونه پیرمردی در مسجد محله اسلام آباد ببینم كه با حداقل انتظار حداكثر امید را به تحول در مدیریت شهری می دهد.
بی شك با اختلاف های موجود استمرار نشاط چنین نیرویی همیشگی نخواهد بود و به شهر، شهروندان و اعتماد مردم صدمه خواهد خورد. اتفاقی كه به صلاح شورا و شهرداری نیست.
تاریخ گواه است هر جا بوده ام حمیت و تعصب و محدودیت زمانی نگذاشته است از زیر بار مسئولیت شانه خالی كنم بنابراین تصمیم به ترك خدمت برایم سخت و ملال آور، اما سخت تر از آن پاشیدن بذر یاس بر چمن زار شهری است كه استعداد، توانمندی و خلاقیت دارد، اما با ادامه اختلاف ها هیچكدام از این قابلیت ها به فرجام شایسته نمی رسد، پس به ناچار و به رغم میل باطنی راه دوم را برگزیده ام.
تردید ندارم اگر مشكلات پیش رو نبود و همدلی و همفكری لازم میان شورا و شهرداری برقرار بود می توانستیم با لوایحی كه به شورای شهر می آوریم، درآمدهای پایدار شهری را چندین برابر و از رهگذر آن خدمات بیشتری به شهر بدهیم، اما ادامه اختلاف ها مسیر چنین لوایح و سرانجام آنها را محدود و حتی مسدود می كند.
نتیجه اینكه استعفای خویش را از مسئولیت مدیریت شهری به محضر شورای اسلامی شهر اعلام می كنم و امیدوارم اعضای محترم شورا با پذیرش استعفا بستر خدمات مناسب و شایسته تر را برای شهر كرج فراهم آورند.
از تك تك اعضای محترم شورا تشكر و چنانچه كدورتی ناخواسته بوجود آمده است حلالیت می طلبم. در اینجا لازم می دانم از مسئولان محترم و بزرگان استان بخصوص نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان محترم شهر كرج در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان قضایی، اجرایی و نظارتی كه همواره راهنما و حامی بنده حقیر بوده اند، تشكر و قدردانی كنم و از اینكه با ملاحظه شرایط موجود، به ناچار ادامه خدمت برایم میسر نیست پوزش بطلبم.
در آخر با تشكر و قدردانی از همكاران محترم در شهرداری كرج كه بل وجود سختی كار در فضای ملتهب، لحظه ای در خدمتگزاری صادقانه به شهروندان دریغ نكرده اند و هم از مردم قدرشناس كرج می خواهم چنانچه قصوری داشتم مرا عفو كنند. خداوند همه ما را به سمت راستی، انصاف، عدالت و نجابت رهنمون كند.
1397/01/26
14:40:59
5.0 / 5
4830
تگهای خبر: خدمات , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن