تاكید استاندار تهران بر تهیه نقشه مكان های اسكان در زمان زلزله

تاكید استاندار تهران بر تهیه نقشه مكان های اسكان در زمان زلزله

تاكسی مدرن: استاندار تهران با اشاره به اینكه در زمان وقوع زلزله اطلاع رسانی كامل برای استقرار مردم در مكان هایی مشخص و ایمن در اطراف خانه ها باید مورد توجه قرار بگیرد و نقشه مكان های اسكان موقت مردم در زمان زلزله تهیه شود، اظهار داشت: سالن های مدیریت بحران در شهرستان ها باید از امكانات، تامین گردد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مقیمی با اشاره به كاستی ها و كمبودهای مدیریت بحران استان تهران در زمان زلزله ۵. ۲ ریشتری، اظهار داشت: برگزاری كارگاه های آموزشی در محلات مختلف استان تهران توسط سازمان های مردم نهاد یكی از نیازهای مهم است و تولید شرایط برای بازدید از مراكز زلزله شناسی و مناطق بازسازی شده زلزله های قبل بخصوص برای دانشجویان و دانش آموزان هم نتایج موثری به دنبال دارد.

وی به اهمیت عرضه تجارب جهانی برای آمادگی مواجهه با زلزله با استفاده از فیلم، تصویر، نوشتار و سایر اقدامات اشاره نمود و اضافه كرد: در زمان زلزله تهران اطلاع رسانی علمی كه از موسسات دانشگاهی و پژوهشگاه ها به دست می آیند، بسیار محدود بود و نیاز است این اطلاعات به همه سازمان های مسئول داده شود.

استاندار تهران اظهار داشت: تكمیل سامانه های رصد و پیش نشانه گرها یكی از نكاتی است كه همواره از جانب كارشناسان و موسسات بیان می گردد و هنوز امكانات برای شناخت دقیق حركات زمین به صورت كافی در دسترس نیست كه باید تكمیل شود.

مقیمی شناخت زمین برای ساختمان سازی و اقدامات عمرانی را مهم برشمرد و خاطرنشان كرد: اجرای پروژه های عمرانی و ساختمان سازی باید توسط مهندسان متخصص و مهندسان ناظری كه همواره در اجرای پروژه حضور دارند، صورت گیرد.

وی با اشاره به اینكه آموزش كارگران ساختمانی توسط آموزش فنی و حرفه ای ضروری می باشد تصریح كرد: سال ۸۳ قرار دادی با سازمان فنی و حرفه ای منعقد شد تا كارگران فنی ساختمان ها آموزش كامل ببینند اگر این آموزش ها به صورت كامل انجام می شد نباید ساختمان های پس از زلزله بم خراب می شد.

استاندار تهران به جلساتی كه با اعضای شوراهای شهر و روستا در شهرستان های استان در سفرهای استاندار برگزار می گردد اشاره نمود و اظهار داشت: در این جلسات تاكید داریم كه به هیچ ساختمان غیر ایمن و ساخت و ساز غیر استاندارد آخر كار داده نشود و شوراها، شهردارانی انتخاب كنند كه دغدغه استقامت و مقاومت در ساختمان ها را داشته باشد.

مقیمی با اشاره به حضور مردم و ورود اتومبیل ها به خیابان ها بعد از زلزله استان تهران اضافه كرد: اطلاع رسانی كامل برای استقرار مردم در مكان هایی مشخص و ایمن در اطراف خانه ها باید مورد توجه قرار بگیرد و نقشه مكان های اسكان موقت مردم در زمان زلزله باید تهیه شود و سالن های مدیریت بحران در شهرستان ها باید از امكانات تامین گردد.

وی با اشاره به اینكه كارگروه امنیت بلافاصله بعد از زلزله مسئولیت تامین امنیت را به عهده دارد خاطرنشان كرد: در زمان زلزله اخیر تهران به شوراهای ترافیك ماموریت داده شد تا خیابان ها برای تردد خودروهای امدادرسان و سوخت رسان مهیا شود و این یكی از مهمترین تصمیمات در زمان وقوع زلزله است.

استاندار تهران از نقش مهم نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در زمان وقوع زلزله ۵. ۲ ریشتری در تهران تشكر كرد و با اشاره به نیاز ضروری تامین امكانات آتش نشانی تصریح كرد: تامین موتورسیكلت برای اورژانس به قدر كافی ضروری می باشد.

مقیمی، تامین برق اضطراری برپایه یك دستورالعمل در مكان های حساس و مهم و كنترل دوره ای آن را مهم دانست و اظهار داشت: سوله های امدادی در زمان مدیریت بحران باید دارای امكانات كامل همچون كانكس باشند.

وی به كمبود ۲۵ درصدی تخت های بیمارستانی در شهرستان های استان تهران اشاره نمود و اضافه كرد: در زمان بحران تامین بیمارستان صحرایی در استان نیاز است.

استاندار تهران ادامه داد: استقرار سازمان انتقال خون در نقاط مختلف شهر و برخورداری همه شهرستان ها از سازمان انتقال خون ضروری می باشد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، توجه به توزیع پمپ بنزین ها توسط شركت پخش و پالایش فرآورده های نفتی در نقاط مختلف، اعزام مشاور توسط بهزیستی، اختصاص سوله های مدیریت بحران فقط در اختیار كاربری مدیریت بحران و آمادگی كامل فرودگاه ها، همچون اقدامات مورد تاكید استاندار در زمان وقوع بحران است.1396/10/24
19:27:29
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: عمرانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن