خلیل آبادی عنوان كرد

آغاز رایزنی شورای شهر با مالكان خانه نیما، میراث فرهنگی خانه نیما را مجدد ثبت كند

آغاز رایزنی شورای شهر با مالكان خانه نیما، میراث فرهنگی خانه نیما را مجدد ثبت كند

تاكسی مدرن: رئیس كمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از رایزنی شورای شهر تهران با مالكان خانه نیما یوشیج برای حفظ این خانه اطلاع داد.خلیل آبادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید بامداد امروزش از خانه نیما یوشیج كه اخیرا با حكم دیوان عدالت اداری از لیست میراث خارج شده است، اظهار داشت: جلسه ای با حضور نماینده مالكان و شهرداری منطقه داشته ایم و قرار شد راهكارهایی برای ماندن خانه نیما یوشیج اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینكه نیما پدر شعر نو است و حق زیادی بر گردن ادبیات كشور دارد، خاطرنشان كرد: امیدواریم با توافقات انجام شده این خانه بعنوان یك محل فاخر تثبیت شود.

وی با اشاره به اینكه متاسفانه از سال 80 خانه نیما در اختیار سازمان میراث فرهنگی بوده اما هیچ اقدامی انجام نداده است، اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی هم نباید در پرونده های اینچنینی كه تلاش می گردد ملك را از ثبت ملی خارج كنند بی توجه باشد.

رئیس كمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه از میراث فرهنگی می خواهیم كه پرونده ثبت مجدد این خانه را مجددا به جریان بیندازد، اضافه كرد: همینطور با استفاده از شورای شهر، از شهرداری درخواست می نماییم با طراحی برنامه ای با مالكان به تفاهم برسند تا این خانه حفظ شود. هر چند كه تا كنون رقم دقیقی هم اعلام نشده است.

وی با اشاره به اینكه مهمترین اولویت ما در كمیته میراث فرهنگی شناسایی و حفظ این خانه های تاریخی است، اظهار داشت: این خانه ها هویت شهر و كشورمان هستند و نباید به سادگی آنها را از دست بدهیم.
1396/10/23
22:59:57
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن