رونمایی از نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی

رونمایی از نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی

به گزارش تاکسی مدرن، وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نمود: در جهت صفر شدن رسوب پول، با دستور رئیس جمهور از بهمن ماه، نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی برای پرداخت های بودجه ای دولت رونمایی گردید.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از وزارت اقتصاد، برای ارتقای نظام مدیریت نقدینگی و در جهت تحقق اهداف دولت سیزدهم، خزانه داری کل کشور با همکاری بانک مرکزی مبادرت به طراحی و راه اندازی سیاست پرداخت اعتباری یا حساب مانده صفر تحت عنوان پرداخت ذی نفع نهایی کرده که از بهمن ماه به مرحله اجرا رسیده است.
بر این اساس، سیاست پرداخت اعتباری سبب بازار سازی اوراق دولتی و جبران موقت کسر بازار پول شده و در عین حال، ضمن ارتباط بین بازار بین بانکی و بازار سرمایه سبب ایجاد شفافیت و سرعت بخشیدن به گردش منابع مالی و هزینه کرد دولت هم می شود.
همچنین این سیاست که در خزانه داری کل کشور اجرا می شود، عامل ایجاد هماهنگی بین سیاست های مالی، پولی و مدیریتی نقدینگی دولت شده و از رسوب منابع مالی دولت در خزانه هم جلوگیری و در عین حال سبب ایجاد ابزار پرداخت نهایی توسط دستگاههای دولتی در سرتاسر کشور هم می شود. این نظام همینطور سبب ممانعت از رشد نرخ تورم از راه به حداقل رساندن انتقال آثار سو کسری بودجه به فضای عمومی اقتصاد کشور هم می شود.
در عین حال، این نظام پرداخت سبب ارتقای نظام مدیریت پرداخت دولت، تمرکز وجوه در حساب واحد خزانه، پرداخت مستقیم وجوه اعتبارات عمومی به ذی نفعان نهایی از راه حساب واحد خزانه به واسطه حساب های اعتباری دستگاههای اجرایی می شود.
نظام پرداخت ذی نفع نهایی همچنین، سبب توسعه شمول بانکهای خدمات رسان به دستگاههای اجرایی هم می شود. از دستاوردهای دیگر اجرای این عرضه سیاست عرضه بهترین خدمات با کمترین کارمزد به دستگاههای اجرایی توسط شبکه بانکی کشور می شود.
این نحوه پرداخت همینطور سبب تشکیل شبکه یکپارچه از حساب های بانکی اعتباری متصل به یکدیگر و تغذیه از حساب واحد خزانه می شود. در عین حال این نظام پرداخت، عامل کاهش تعدد حساب و شفافیت در پرداخت ها و در نهایت اجرای مدیریت مالی دولت می شود.
پیشگیری از تخلف با پیشگیری از ایجاد حساب های غیر مجاز از راه شبکه حساب های اعتباری یکپارچه همچون مزیت های این سیاست پرداخت به حساب می آید.


منبع:

1402/11/21
09:37:42
5.0 / 5
298
تگهای خبر: خدمات , طراحی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن