معاون وزیر راه تاكید كرد

بی اثر کردن تحریم ها در حوزه حمل و نقل هوایی

بی اثر کردن تحریم ها در حوزه حمل و نقل هوایی

به گزارش تاکسی مدرن، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اقدامات اثرگذاری در بی اثر کردن تحریم ها برای حوزه حمل و نقل هوایی انجام شده است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، سید کمال هادیان فر در آیین بهره برداری از هشت پروژه هوانوردی و زیربنایی در فرودگاه بین المللی مهرآباد اظهار نمود: ظرف یک ماه گذشته که افتخار خدمت در این وزارت خانه را دارم، متوجه شدم که اقدامات بسیار اثر بخشی در این حوزه انجام شده است و البته بامداد امروز با شرکت در جلسه ای که در سازمان هواپیمایی داشتم، متوجه شدم که اقدامات اثرگذاری در بی اثر کردن تحریم ها برای حوزه حمل و نقل هوایی انجام شده است.
وی تصریح کرد: آن چه امروز در حوزه حمل و نقل هوایی باید مورد توجه قرار گیرد، کلیدواژه ای به نام سرمایه اجتماعی است که مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد. باید در حوزه حمل و نقل هوایی، خدمات توسعه یابد و در قسمت های مختلف و خدمات فرودگاهی و پروازی، برای قاعده پذیری این مورد فرهنگ سازی شود تا هر کس بداند، برای حمل و نقل چه قدر هزینه پرداخت کند، ما هم باید با عرضه خدمات مطلوب در این عرصه گام برداریم.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی افزود: شرایط باید بگونه ای باشد تا بتوانیم به این سرمایه دقت نماییم. باید بتوانیم حوزه خدمات را در قسمت های مختلف توسعه دهیم از زمان خرید فروش بلیت تا خدمات فرودگاهی. کسی که می خواهد از حمل و نقل استفاده نماید باید بداند چقدر هزینه مادی و معنوی پرداخت کنند. بسیاری از کشورها این کار را انجام می دهند که ما در این بخش ها ضعف داریم.
بدون کوچک ترین خلل روبه جلو قدم برمی داریم
محمد محمدی بخش - رئیس سازمان هواپیمایی کشور - هم در این مراسم اظهار نمود: امروز به علت وجود شرایط سخت تحریم های ظالمانه ضد کشورمان در حوزه های منابع مالی دارای موانعی هستیم و این موارد جزو تأثیرگذار ترین آثار در صنعت هوایی هستند اما بدون کوچک ترین خلل روبه جلو قدم برمی داریم. در شهریور و مهر سال ۱۴۰۰ تمام دنیا اذعان داشتند که بخش هوایی ایران با مشکلاتی روبه رو خواهد شد اما الان در اوج عزت و اقتدار با گامهای بلند درحال ادامه حرکت های مؤثر هستند.
وی با اشاره به اینکه بزرگ ترین مولفه های صنعت هوایی ایمنی و امنیت است، اضافه کرد: این دو مولفه به وضوح مشخص است؛ در تمام حوزه های صنعت هوایی بدون کوچک ترین وابستگی درحال فعالیت هستیم. هرجا تحریم ها فروکش کرد به خاطر کار جهادی بود که تحریم ها بی اثر شد و امیدواریم به رضایت مردم از بخش هوایی با توسعه ناوگان، عرضه تسهیلات و... دست پیدا کنیم.
طراحی سامانه های فرودگاهی توسط متخصصان داخلی
همینطور رضا نخجوانی -مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران- در این مراسم اظهار داشت: امروز هشت پروژه در فرودگاه مهرآباد افتتاح می گردد که سه پروژه آن یعنی نرم افزار آموزش کنترلرها و دو نرم افزار در رابطه با سامانه های فضای کشور توسط متخصصان فرودگاهی کشورمان تهیه و به مرحله اجرا رسیده است.
ابراهیم مرادی -مدیرکل فرودگاه مهرآباد- هم ضمن اشاره به افتتاح پروژه های فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: یکی از پروژه هایی که امروز افتتاح می گردد سیمولاتور (شبیه ساز) سه بعدی فرودگاه است، این اقدام دستور سال ۱۳۹۰ رئیس وقت سازمان هواپیمایی بود که در آن زمان اعلام گردید سیمولاتور فرودگاه مهرآباد استانداردهای بین المللی را ندارد.
وی با اشاره به اینکه صفر تا ۱۰۰ این کار توسط متخصصان ایرانی عملیاتی شده که پنج میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشته است، اضافه کرد: قیمت نرم افزار از یک شرکت هندی مستقر در امارات حدود ۱۱ میلیون دلار بود که ما توانستیم با حدود ۲۰ میلیارد تومان سیمیلاتور فرودگاه مهرآباد را طراحی نماییم.1402/11/18
08:10:30
5.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن