رشد دو برابری آموزش مهارتی در دولت سیزدهم

رشد دو برابری آموزش مهارتی در دولت سیزدهم

تاکسی مدرن: مقایسه گزارش عملکرد سازمان فنی و حرفه ای در دولت های دوازدهم و سیزدهم نشان میدهد که ارائه آموزش های مهارتی در دولت سیزدهم با رشد ۲ برابری همراه بوده و صدور مجوز آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای افزایش قابل توجهی داشته است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گزارشی به مقایسه عملکرد این سازمان در دولت سیزدهم و دولت دوازدهم پرداخته است. بر طبق این گزارش، آمار عملکرد آموزش فنی و حرفه ای در قسمت دولتی و غیردولتی در دولت سیزدهم ۴ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر دوره بوده در حالیکه این میزان در دولت دوازدهم ۲ میلیون و ۹۴۸ هزار نفر دوره بود که رشد ۵۱ درصدی را نشان داده است.

میزان صدور مجوز آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای هم نشان داده است در دولت سیزدهم ۲۳ هزار و ۷۱۱ مورد مجوز فعالیت آموزشگاه صادر گردیده است در حالیکه این آمار در دولت گذشته ۱۶۹۳ مورد بوده و رشد قابل توجه ۱۳۰۰ درصدی داشته است.

در بخش صدور گواهینامه مهارت برای کارآموزان، میزان صدور گواهینامه مهارتی در دولت دوازدهم یک میلیون و ۳۴۹ هزار نفر بوده است در حالیکه طی سال های فعالیت دولت سیزدهم با رشد ۷۲ درصدی به ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار نفر رسیده است.

در زمینه واحدهای پذیرنده آموزش در محیط واقعی کار نیز گزارش ها از آن حکایت می کند که در دولت سیزدهم ۷۳ هزار و ۴۸۴ واحد از آموزش در محیط کار واقعی استقبال کرده اند که این رقم در دولت دوازدهم ۴۵ هزار و ۶۷۳ واحد بوده و ۶۰ درصد رشد داشته است.

اما حوزه سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای با رشد ۴۸ درصدی در دولت سیزدهم همراه بوده است به نحوی که در دولت دوازدهم میزان سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای ۲ میلیون و ۱۵۵ هزار نفر بوده که در دولت سیزدهم به ۳ میلیون و ۱۸۹ هزار نفر رسیده است.

مقایسه عملکرد سازمان فنی وحرفه ای در برگزاری مسابقات آزاد ملی و بین المللی مهارت هم نشان داده است در دولت سیزدهم ۶۹۹ رشته رویداد در مسابقات مذکور شرکت داشته در حالیکه تعداد رشته رویدادها در دولت قبل ۵۵ رشته رویداد بوده و بیشتر از ۱۰۰۰ درصد رشد را به دنبال داشته است.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، درآمدهای اختصاصی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در دولت دوازدهم جمعا ۱۸۴ میلیارد تومان بوده است که این رقم در دولت سیزدهم رشد ۱۷۴ درصدی داشته و به عدد ۵۰۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
1402/11/16
18:38:31
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آموزش , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن