نخستین گروه اتوبوس های جدید کی وارد پایتخت می شود؟

نخستین گروه اتوبوس های جدید کی وارد پایتخت می شود؟

به گزارش تاکسی مدرن، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: برمبنای آنچه اعلام شده قرارداد خرید دو هزار دستگاه اتوبوس منعقد شده که می توان امیدوار بود هفت تا هشت ماه بعد از شروع سال جدید، این اتوبوس ها وارد ناوگان شوند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سایت شهر، سید جعفر تشکری هاشمی درباب روند ورود اتوبوس های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران، اظهار داشت: در تامین اتوبوس یا واگن مترو، شرایط اینطور نیست که تولیدکنندگان تولید انبوه داشته و در انتظار مشتری باشند بلکه به سفارش خریدار مبادرت به تولید می کنند؛ پس تامین اتوبوس نیاز به انعقاد قرارداد دارد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اعلام نمود: برمبنای آنچه اطلاع داده شده قرارداد برای خرید دو هزار دستگاه اتوبوس با دو تولیدکننده منعقد شده و می توان امیدوار بود که هفت تا هشت ماه بعد از شروع سال شاهد ورود این اتوبوس ها باشیم.
وی افزود: در مجموع بین ۶ تا ۹ ماه زمان می برد تا سازنده بعد از انعقاد قرارداد، محصول خودرا در بازار و بین خریداران توزیع کند؛ بدین سبب پیش بینی ما این است که در سال ۱۴۰۲ بخش اعظمی از اتوبوس ها وارد شود و برای مابقی نیز باید قراردادها به مرحله انعقاد برسد.
تشکری هاشمی همین طور اشاره کرد: حتی اگر تامین اتوبوس ها به سال ۱۴۰۳ نیز برسد باید در ابتدای سال ۱۴۰۲ قراردادها نهایی شود و امیدواریم بخش عمده ای از قراردادها در طول سال منعقد شود.
وی با بیان این که هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای جایگزینی خودرو های تاکسی و ون در بودجه پیش بینی شده است، تصریح کرد: اگر قاعده را بر کمک ۷۵ درصدی دولت و سهم ۲۵ درصدی شهرداری که پرداخت شده، بگذاریم با رقم هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی می توان پنج هزار ون خریداری کرد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با توجه به این که خرید وسایل حمل و نقل عمومی در بودجه مصوب شده با سماجت و جدیت از شهرداری پیگیری خواهیم کرد که این قراردادها را به فوریت به سازندگان داخلی منعقد کنند و حتی اگر سازندگان داخلی نیز نمی توانند تولید کنند باید از خارج کشور تامین کرده و وارد کنند؛ پس تولید داخلی و واردات بوسیله خودروسازان را با جدیت پیگیری می نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بنظر می رسد هنوز مشکل شماره گذاری ون هایی که بتازگی رونمایی گردید، برطرف نشده و امیدواریم اختلافی که میان وزارت کشور و سازنده وجود دارد، برطرف و ون ها وارد ناوگان شود.
منبع:

1402/01/06
14:20:45
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن