كارشناس بازارهای مالی مطرح كرد؛

سناریوهای اقتصادایران در سال۱۴۰۲

سناریوهای اقتصادایران در سال۱۴۰۲

به گزارش تاکسی مدرن، رحمان معصوم پور امیرآبادی اظهار داشت: اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲ چهار سناریو مهم را در پیش خواهد داشت که بهترین سناریو مهار تورم و رشد تولید و سرمایه گذاری است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، رحمان معصوم پور امیرآبادی به مهر اظهار داشت: ترکیب تیم اقتصادی دولت و میزان کاهش تحریم چهار سناریو را برای اقتصاد ایران و به صورت خاص بازار سرمایه به وجود می آورد، سناریو اول تیم اقتصادی ضعیف و ناهماهنگ و عدم کاهش تحریم است که می تواند وضعیت بدی را برای اقتصاد ایران به وجود بیاورد، عدم افزایش قیمت نفتی و ادامه سیاستگذاری فعلی تورم بیشتری را از تورم سال ۱۴۰۱ به وجود می آورد.
سناریو اول اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲
امیرآبادی در رابطه با سناریو دوم اقتصاد ایران به مهر اظهار داشت: سناریو دوم تیم اقتصادی ضعیف و رفع تحریم ها که با کاهش نرخ ارز می تواند پایداری یک یا دو ساله را برای اقتصاد ایران داشته باشد، در این سناریو باید انتظار رکود نسبی در بازار سرمایه را داشته باشیم.
سناریو دوم اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲ امیرآبادی در رابطه با سناریو سوم بازار ایران هم اظهار داشت: در این سناریو تیم اقتصادی هماهنگ و قوی و عدم کاهش تحریم است، رئیس سازمان برنامه، رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، وزیر صمت و وزیر رفاه اگر با هم هماهنگ باشند و اصلاحات ساختاری را در اقتصاد اجرایی کنند حتی با عدم کاهش تحریم ها میتوان به کاهش تورم امیدوار بود. در این سناریو بازار سرمایه می تواند نوسان ها و روندهای مثبتی داشته باشد. سناریو سوم اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲
امیرآبادی در رابطه با سناریو چهارم بازار و اقتصاد ایران هم اظهار داشت: تیم اقتصادی هماهنگ و کاهش تحریم ها باشد بهترین سناریو برای اقتصاد ایران است، اقتصاد ایران احتیاج به اصلاحات ساختاری فوری داشته اما مسؤلان به علت تبعات کوتاه مدت این اصلاحات حاضر به اجرایی کردن آنان نشده اند، آن چیزی که می تواند تبعات این اصلاح را کم کند رفع تحریم ها در اقتصاد و افزایش عرضه است، در صورتیکه این دو اتفاق در اقتصاد ایران بیفتد میتوان انتظار داشت اقتصاد ایران تورم یک رقمی را تجربه کند. در چنین شرایطی اقتصاد قوی و انگیزه تحریم ها کاهشی خواهد شد. سناریو چهارم اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، بهترین سناریو برای اقتصاد کنترل تورم، افزایش تولید و افزایش سرمایه گذاری است که امید است با توسعه روابط اقتصادی با کشورهای مختلف و اصلاحات اقتصادی صورت گیرد.

1402/01/02
13:34:46
5.0 / 5
189
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن