معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان

تاکسی مدرن: معاون سازمان امور مالیاتی از معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری آگاهی داد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، محمدتقی پاکدامن در نشست نمایندگان شرکت های دانش بنیان با وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: برای واحدهای پژوهشی و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.
معاون درآمدهای سازمان امور مالیاتی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان که در پارک های علم و فناوری مستقر باشند و مبادرت به تولید کنند بابت کارهای درون پارک ها مشمول معافیت های مالیاتی مناطق آزاد که ۲۰ سال است خواهند شد.
وی اشاره کرد: البته اگر این شرکتها خارج از پارک های علم و فناوری مستقر باشند از این معافیت ها برخوردار نخواهند شد.
پاکدامن همین طور تصریح کرد: جهت استفاده از معافیت مالیاتی، تفکیکی بین پارک های علم و فناوری دانشگاهی و استانی نیست. معاون سازمان امور مالیاتی در ادامه اظهار داشت: برمبنای قانون مصوب سال ۸۹ مجلس، گروههای متمرکز در هر پارک علم و فناوری باید تفکیک کارهای دانش بنیان خودرا ارایه داده و به تأیید ریاست پارک علم و فناوری برسانند همین طور پارک ها باید اعلام کنند که آیا فعالیت این شرکتها در داخل پارک است یا خارج از آن.
پاکدامن تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فهرست کارهای پارک های علم و فناوری را سالانه به همراه فهرست شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک ها به سازمان امور مالیاتی اعلام می کند.
به گفته این مقام مالیاتی، مجوز فعالیت در داخل پارک علم و فناوری از طرف رییس پارک صادر می شود.
وی اشاره کرد: اگر مجوز کلی بدهیم که همه شرکت های دانش بنیان که از پارک های علم و فناوری مجوز دارند مشمول معافیت مالیاتی می شوند این شائبه ایجاد می شود که برخی شرکتها از قانون سو استفاده می نمایند پس باید نوع فعالیت هر شرکت به تفکیک اعلام شده تا قانون اعمال شود. پاکدامن افزود: در غیر این صورت ممکنست چند شرکت با یک کد پستی و یک کد محل به سازمان امور مالیاتی معرفی شوند ولی فعالیتی در داخل پارک علم و فناوری نداشته باشند. معاون سازمان امور مالیاتی اشاره کرد: سالانه فهرست شرکت های دانش بنیان به این سازمان اعلام می شود چون ممکنست یک محصول در یک سال دانش بنیان باشد ولی سال پس از این فهرست بیرون رود. وی افزود: حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان مشمول معافیت مالیاتی می شود. فهرست کارکنان این شرکتها به ادارات کل امور مالیاتی ارسال می شود که باید به تأیید رییس پارک علم و فناوری رسیده باشد.

1401/12/17
14:12:48
5.0 / 5
203
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن