۱۵ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی

۱۵ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی

به گزارش تاکسی مدرن، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حالی الان میانگین کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است که هوای ۱۵ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و یک ایستگاه در وضعیت ناسالم برای همه گزارش شده است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا برپایه آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تا ساعت ۱۱ امروز (۸ اسفند)، کیفیت هوا تنها در ایستگاه پارک قائم (منطقه ۱۸) در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد.

کیفیت هوا تنها در ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۱۱ با آلاینده شاخص دی اکسیدنیتروژن و در ایستگاه های شریف (منطقه ۲)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)، شهرداری منطقه ۴، تربیت مدرس ( منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری مرکز منطقه ۱۲، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۹ و شهرداری منطقه ۲۱ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ناسالم برای گروههای حساس است.

کیفیت هوا در ایستگاه های ستاد بحران (منطقه ۷)، گلبرگ (منطقه ۸)، شهرداری منطقه ۱۱، میدان امام خمینی (منطقه ۱۲)، مسعودیه (منطقه ۱۵)، شهرک چشمه (منطقه ۲۲) و شهرداری منطقه ۲۲ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، ایستگاه های سوهانک (منطقه ۱)، اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴) و شهرداری منطقه ۱۶ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و ایستگاه های پونک، میدان فتح (منطقه ۹)، پیروزی (منطقه ۱۳) و شهرری (منطقه ۲۰) با آلاینده شاخص دی اکسید نیتروژن کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

در این میان پارک قائم (منطقه ۱۸) شاخص ۱۵۶ آلوده ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران است.

لازم به ذکر است در ایستگاه های دانشگاه شهیدبهشتی (منطقه ۱)، دانشگاه تهران(منطقه ۶)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴) و فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) هم هیچ اطلاعاتی به ثبت نرسیده است.

از ۱۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست تنها اطلاعات پنج ایستگاه انتشار یافته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/12/08
14:01:58
5.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن