رونمایی از ۴ پروژه حمل و نقل پاک در پایتخت در شنبه امید و افتخار

رونمایی از ۴ پروژه حمل و نقل پاک در پایتخت در شنبه امید و افتخار

تاکسی مدرن: در نخستین روز بهمن ماه 1401 و همزمان با بیست ودومین شنبه «امید و افتخار» مراسم رونمایی از ناوگان حمل و نقل پاک با حضور شهردار تهران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از مدیران شهری و دولتی انجام می شود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، یکی از سیاست ها و اولویت های مدیریت جدید شهری، تمرکز بر روی حمل و نقل پاک و کاهش آلودگی هوای پایتخت است و به این منظور، توسعه وسایل نقلیه پاک در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد و در این راستا، معاونت حمل و نقل و ترافیک بدنبال توسعه استفاده از اتوبوس برقی، موتورسیکلت برقی و دوچرخه و اسکوتر اشتراکی و همچنین، گسترش مراکز مکانیزه معاینه فنی است که همه این ها در کنار توسعه مترو همچون برنامه های مهمی محسوب می شوند که می توانند به کنترل و کاهش آلودگی هوا و مدیریت و ساماندهی ترافیک کمک کنند.
برنامه هایی که مقرر است در اولین شنبه بهمن ۱۴۰۱ رونمایی شود، به شرح زیر است:
۱. رونمایی از موتورسیکلت های برقی با قابلیت سواپ باتری
برمبنای تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان حمل و نقل و ترافیک، شرکت کنترل کیفیت هوا و شرکت ملی پست، مقرر است ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی با قابلیت سواپ باتری به شرکت پست تحویل داده شود که ۱۰۰ دستگاه از آنها، روز شنبه اول بهمن ماه با حضور شهردار تهران و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رونمایی خواهد شد. گفتنی است، که طرحِ به کارگیری سواپ باتری برای نخستین بار در کشور به انجام می رسد و اگر اجرای این طرح موفقیت آمیز باشد، ۳۰۰ هزار دستگاه از این نوع موتورسیلکت ها در تهران به کارگیری خواهند شد.
۲. رونمایی از اتوبوس های برقی
یکی دیگر از برنامه های شنبه امید و افتخار هفته آتی، رونمایی از دو دستگاه اتوبوس برقی ۹ و ۱۲ متری است. برمبنای قراردادی که میان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و بخش خصوصی منعقد شده، مقرر است ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی برای پایتخت تامین شود. این دو دستگاه اتوبوس برقی، نمونه هایی از اتوبوس هایی هستند که بعد از گرفتن تأییدیه استاندارد و مجوز شماره گذاری، در خط ویژه میدان بهارستان - میدان جمهوری اسلامی مشغول به کار خواهند شد.
۳. افتتاح مرکز مکانیزه معاینه فنی آزادی
یکی دیگر از برنامه های شنبه امید و افتخار اول بهمن ماه که در امتداد سیاست توسعه حمل و نقل پاک و کنترل آلودگی هوا به انجام می رسد، راه اندازی مرکز مکانیزه معاینه فنی آزادی واقع در بزرگراه شهید فهمیده است. این مرکز با مشارکت صد در صدیِ بخش خصوصی راه اندازی شده و دارای دو خط معاینه فنی ویژه خودرو های سبک و یک سالن برای بازرسی چشمی خودرو های گازسوز است. همه تجهیزات این مرکز که از ظرفیت پذیرش سالانه ۵۶ هزار دستگاه خودرو برخوردار است، در داخل کشور تولید شده است.
۴. رونمایی از پروژه های پایلوت موتورسیکلت برقی و اسکوتر اشتراکی
باتوجه به اهمیت توسعه پایدار و ضرورت توجه بیش از پیش به آن در شهر و کارهای شهری، وسایل نقلیه الکتریکیِ اشتراکی به عنوان وسیله نقلیه پاک و پایدار، روز به روز در جهان مورد توجه بیشتری قرار می گیرد. در کشور ما، باتوجه به مسائل و مشکلات ناشی از آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت، اسکوترهای برقی می توانند به عنوان راه حل مناسبی برای حمل و نقل شهریِ پاک، مورد استفاده قرار گیرند.
موتورسیکلت برقیِ اشتراکی یک وسیله حمل و نقلیِ بی سر و صدا، راحت و پاک در سفرهای کوتاه درون شهری شمرده می شود. استفاده از موتورسیکلت برقی و اسکوتر اشتراکی، یکی از برنامه هایی است که سازمان حمل و نقل و ترافیک در امتداد توسعه حمل و نقل پاک پیگیری می کند و مقرر است پروژه موتورسیکلت برقی اشتراکی را در اراضی عباس آباد و پروژه اسکوتر اشتراکی را در بوستان لاله بصورت آزمایشی اجرا نماید.
طبق گزارش سایت شهر، شنبه آینده، آیین رونمایی از پروژه پایلوت به کارگیری موتورسیکلت برقی و اسکوتر اشتراکی در تهران در کنار سایر برنامه های حوزه حمل و نقل و ترافیک برگزار می شود.
منبع:

1401/10/29
16:34:59
0.0 / 5
87
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن