شهردار منطقه ۵ خبر داد:

آزادی ۱۴۰ نفر در پویش آزادی مادران زندانی

آزادی ۱۴۰ نفر در پویش آزادی مادران زندانی

به گزارش تاکسی مدرن، شهردار منطقه ۵ از آزادی ۱۴۰ نفر از مادران زندانی طی برگزاری سه دوره پویش «آزادی مادران زندانی» اطلاع داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، احسان شریفی در نشست خبری امروز یکشنبه ویژه چهارمین دوره پویش «آزادی مادران زندانی» اظهار داشت: هنگامی که مسئولیت خدمت در شهرداری منطقه ۵ را عهده دار شدم پویش «آزادی زنان زندانی» دو دوره برگزار شده بود و من وارد فرآیند خیری شدم که بنیان آنرا شهرداران قبلی گذاشته بودند. در واقع مبنای این پویش از سال ۹۸ برپایه حس انسان دوستی پایه گذاری شده بود.
وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۵ حدود ۹۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که از میان آنها خیرین در دو دسته سازنده ها و پیمانکاران علاقه مند در شرکت در این پویش بودند که خوشبختانه طی برگزاری سه دوره پویش اطمینانی میان آنها بوجود آمد که کار خیری انجام دهند و مسیر اولیه این پویش به شکل درستی طی شد.
شریفی افزود: این پویش در فرایندی بسیار دقیق با کمک دادستانی تهران و سازمان زندان ها شروع شد که ما را در جریان کار خود قرار می دهند. در جریان آزادسازی زندانیان هم خیرین می توانند در تمامی مراحل فرآیند و روند آزادی حضور داشته باشند.
شهردار منطقه ۵ ضمن اشاره به این که پیشبینی می شود در چهارمین دوره این پویش مشارکت بیشتری رقم بخورد، اضافه کرد: ما در شهرداری وظیفه بعد از آزادی را برعهده داریم. بر همین مبنا از ۱۴۰ نفر زنان آزاد شده در سنوات پیشین ۱۱۰ نفر هم در مراکزی که توسط شهرداری آماده شده مورد حمایت اشتغال و حمایت معیشتی قرار گرفته اند.
شریفی با تکیه بر این که چهارمین دوره پویش در روز چهارشنبه هفته جاری و دو روز مانده به میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در محل برج آزادی برگزار می شود، اضافه کرد: این پویش با حمایت بنیاد رودکی و مجموعه برج آزادی دوره های قبلی خویش را طی کرده و در چهارمین دوره هم برنامه های متنوعی همچون اجرای ارکست سنفونیک ملی تدارک دیده شده و شاهد حضور هنرمندان، ورزشکاران و خیرین خواهیم بود، تا بدین سان علاقه مندان بخشی از مسئولیت اجتماعی خویش را در جامعه ایفا کنند.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، در قسمت دیگری از این نشست خبری، باقی پور، رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج سازمان زندان ها اظهار داشت: این پویش در ابتدای امر مخصوص زندانیانی بود که محل سکونتشان در محدوده منطقه ۵ بود ولی بعد از آنکه این پویش برگزار شد، توسعه پیدا کرد و تمام شهر تهران را شامل شد. پویش های گذشته هر ساله با رشد مناسبی نسبت به پویش قبلی برگزار شده است.
وی ادامه داد: در سه پویش گذشته سه میلیارد و ۲۷ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان مجموع کمکی بوده که توسط خیرین پرداخت شده است. تفاوتی که این پویش آزادی با سایر پویش ها دارد اینست که زنجیره حمایت را کامل می کند.
وی افزود: مجموع افرادی که در سه پویش گذشته خدمات دریافت کرده اند ۲۵۰ نفر بوده که ۱۴۰ نفر آزاد شده اند و ۱۱۰ نفر هم از حمایت های اشتغال و معیشت بهره برده اند. همینطور از زندانیان آزاد شده ۲۷ نفر زیر ۳۰ سال، ۴۵ نفر بین ۳۰ تا ۴۰ سال، ۳۱ نفر بین ۴۰ تا ۵۰ سال و ۳۸ نفر بالای ۵۰ سال بوده اند.
باقی پور تصریح کرد: ۲۸ نفر از زندانیان زیر یک سال محکومیت خویش را طی کرده بودند، ۳۵ نفر بین یک تا سه سال، ۳۶ نفر بین سه تا هفت سال و ۴۱ نفر بیشتر از هفت سال سابقه تحمل حبس را داشتند که این پویش منجر به آزاد شدن این زندانیان شدند.
وی افزود: در سال ۹۸، ۳۶ نفر آزاد شدند که متوسط پرداختی برای هر زندانی ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال ۹۹، ۶۰ نفر با میانگین هر نفر ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و در سال ۱۴۰۰، ۵۴ نفر با متوسط پرداختی ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آزاد شدند که بدین سان میانگین پرداختی سه دوره قبلی برای آزادی افراد ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است.
رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج سازمان زندان ها در پاسخ به سوالی درمورد مبنای انتخاب مادران زندانی برای آزادی اظهار داشت: شبکه گسترده ای از همکاران ما شامل مددکاران و شعبات اجرای احکام و کمیته صلح و سازش برای گرفتن تخفیف از شاکیان تلاش می کنند. بر همین مبنا خیلی از پرونده ها با پرداخت حدود ۳۰ درصد از بدهی حل و فصل می شود. خانمهایی که آزاد می شوند به طور عمده زندانیانی هستند که بدهی مالی دارند به نحوی که اگر بدهی را پرداخت کنند منعی برای آزادی از زندان ندارند. البته اولویت ما با مادران زندانی است.1401/10/19
11:29:01
0.0 / 5
175
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن