سخنگوی اقتصادی دولت:

ارز دارو تامین شد

ارز دارو تامین شد

به گزارش تاکسی مدرن، سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به وضعیت تامین ارز دارو اظهار داشت: دولت دراین زمینه که با سلامت مردم ارتباط دارد به هیچ وجه کوتاهی نخواهد کرد و با رایزنی با بانک مرکزی ارز لازم را تامین کرده است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری خود که بامداد امروز انجام شد با اعلان اینکه تورم تولید کننده کم شده است اظهار داشت: تعدادی از صاحب نظران اقتصادی این کاهش را به مفهوم رکود ارزیابی کرده اند که درست نبوده و شاهد رونق در اقتصاد هستیم.
وزیر اقتصاد افزود: در شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ شاهد افزایش تولید و فروش بوده که نشان دهنده رونق در این بخش است.
وی اظهار داشت: وضعیت فعالیت در سازمان اموال تملیکی تغییر یافته است بطوریکه شاهد افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی انهدام کالای قاچاق هستیم بطوریکه در ۷ ماه امسال رشد ۴۷۰ درصدی انهدام کالای قاچاق را شاهد می باشیم.
سخنگوی اقتصادی دولت در ادامه به وضعیت تامین ارز دارو اشاره کرده و اظهار داشت: دولت دراین زمینه که با سلامت مردم ارتباط دارد به هیچ وجه کوتاهی نخواهد کرد و با رایزنی با بانک مرکزی ارز لازم برای واردات اختصاص داده شد.
خاندوزی از پیشران های اقتصادی دولت نام برد و اضافه کرد راه آهن چابهار زاهدان بیش از ۶۳ درصد تا انتهای آبان ماه پیشرفت فیزیکی نشان میدهد و طرح آب سنندج هم به زودی افتتاح خواهد شد.
خاندوزی در ادامه با اشاره به جزییات تورم اظهار داشت: تورم فصلی بخش صنعت در تابستان ۱۴.۸ درصد کاهش پیدا کرده و به منفی ۲.۳ درصد رسیده است؛ همین طور تورم نقطه به نقطه بخش صنعت تابستان، ۱۶.۲ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به تورم نقطه به نقطه تولیدکنندگان بخش معدن اظهار داشت: تورم این بخش ۱۴ واحد درصد کاهش پیدا کرده است؛ همین طور تورم سالانه تولیدکنندگان در بخش معدن نیز ۲۱.۷ واحد درصد کاهش پیدا کرد.
سخنگوی اقتصادی دولت افزود: تورم در زمینه خدمات افزایشی بوده و از ۲.۴ درصد در بهار به ۱۶.۲ درصد در تابستان بالا رفته است.
این مقام مسئول با اشاره به تولید در ۶ ماه ابتدایی سال جاری اظهار داشت: در ۶ ماهه اول سال شرکت های بزرگ معدنی ۱۲.۷ درصد و شرکت های صنعتی بزرگ ۵.۳ درصد افزایش تولید داشته اند.
خاندوزی با اعلان اینکه شورای پول و اعتبار درباره ی نرخ سود بانکی تصمیم گیری می کند اظهار داشت: قرار بود در جلسه قبلی شورا در این زمینه تصمیم گیری شود که این مساله به جلسه آینده موکول شد.
سخنگوی اقتصادی دولت درباره ی مالیات بر عایدی سرمایه اظهار داشت: از مجلس و شخص رییس مجلس درباره ی پیگیری این مساله تشکر می کنم، وزارت اقتصاد به عنوان نماینده دولت در کمیسیون اقتصادی شرکت می کند، اصرار داریم که مالیات بر سفته بازی در این دولت اجرا شود و این مساله جزو اولویت های دولت بوده و از نان شب واجب تر است.
وی درباره ی وضعیت مسکن اشاره کرد: وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی به توافقاتی دراین زمینه رسیده که برای تامین مالی کمترین بار تورمی را داشته باشد، تا به این لحظه ۴۲۵ هزار واحد معرفی شده به بانک مسکن که با اهمیت ترین اهرم مالی است ۱۸۵ هزار واحد به قرارداد رسیده و ۱۵ هزار قرارداد دیگر بوده که جمعاً ۶۴ هزار میلیارد تومان تامین اعتبار از جانب بانک مسکن رسیده است. تعدادی از بانکها البته در این زمینه اهمال نموده اند که امیدواریم بتوانیم خبرهای خوبی در این زمینه تا آخر سال به مردم بدهیم.
خاندوزی در ادامه به شرایط مناطق آزاد اشاره نمود وگفت: معافیت گمرکی و معافیت مالیاتی در مناطق آزاد وجود دارد و مقرر است جذابیت در این بخش افزوده شود، اما در بحث مالیات ارزش افزوده، این نوع مالیات، مالیات مصرف بوده اما بنا برگزارش ها برای برخی مالیات بر ارزش افزوده مضاعف محاسبه شده است.
خاندوزی در آخر در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در خصوص این که تعدادی از تولیدکنندگان داخلی بدون مجوز از جانب خارجی به انتشار برند خارجی باکیفیت کمتر پرداخته اند، اظهار داشت: در این زمینه باید با وزیر صمت این مساله را پیگیری کرده و در صورت احراز آن بطور قطع با شرکت های استفاده کننده بدون مجوز برندهای خارجی مقابله خواهد شد.

1401/09/03
16:44:13
0.0 / 5
349
تگهای خبر: بازی , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن