در نشست بررسی مشكلات ساكنان مسكن مهر پردیس مطرح شد

کوشش برای جبران عقب ماندگی مسکن مهر پردیس

کوشش برای جبران عقب ماندگی مسکن مهر پردیس

تاکسی مدرن: در نشست بررسی مشکلات ساکنان مسکن مهر پردیس که با حضور روسای کمیسیون عمران و فراکسیون مدیریت شهری مجلس برگزار گردیده است بر لزوم اختصاص بودجه برای جبران عقب ماندگی های این شهر و ضرورت تغییر وضعیت موجود به نفع ساکنان تاکید گردید.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، نشست رسیدگی به درخواست های شهروندان ساکن در مسکن های مهر پردیس با حضور رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس، محسن پیرهادی رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس و مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و همین طور معاونین وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران پردیس، فرماندار و نمایندگان ساکنین در پروژه های فازهای مختلف پردیس در سالن جلسات شرکت عمران این شهر در بعدازظهر روز گذشته انجام شد.
این نشست با بیان مشکلات متقاضیان و مالکان مسکن مهر، تاخیر بیش از ده ساله تحویل واحدهای ثبت نامی، عدم وجود خدماتی مانند عابر بانک، نانوایی، ارائه خدمات شهری، تکمیل تصفیه خانه و فاضلاب، سرانه های ورزشی و آموزشی، ساماندهی معتادین متجاهر، مجتمع ها و اماکن تجاری، بازار میوه و تره بار و انجام شد.
مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بعد از شنیدن مشکلات شهروندان، اظهار داشت: مشکلات مربوط به دستگاه ای تی ام، آنتن تلفن همراه و غیره که در کوتاه مدت قابل پیگیریست طی ماه بررسی و رفع خواهد شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اهتمام میکند بازدیدهای مستمر بیشتری به پردیس داشته و وعده حل برخی مشکلات این شهر را داد.

برای قضاوت درباره ی عملکرد مدیران فعلی پردیس، هنوز زود است
محسن پیرهادی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نیز با اعلان اینکه مسئولان حاضر در جلسه چندماهی از حضورشان در این سمت ها نمی گذرد و قضاوت برای عملکرد معاون وزیر، مدیرعامل شرکت عمران و فرماندار پردیس زود است، اظهار داشت: این افراد در سمت های قبلی خود موفق بوده اند و با تلاش شبانه روزی باید مشکلات این منطقه حل شود.
وی اضافه کرد: سوء مدیریت های گذشته موجب مشکلات جدی امروز است که با آن درگیر هستیم اما تغییر وضعیت موجود به وضع مطلوب مطالبه جدی مردم است، برای اینکه زندگی باید کیفیت داشته باشد و واحدهای تحویلی می بایست بدون عیب و نقص باشد. دولت و مجموعه حاکمیت باید سرانه ها و کیفیت زندگی مطلوب را برای شهروندان مهیا کنند.
نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی اشاره کرد: مسئولان پردیس نباید از پروژه های جدید تحمیلی از بیرون استقبال یا کارسازی کنند برای اینکه باید از ظرفیت ها و سرمایه های موجود برای رفع کاستی های مورد مطالبه مردم استفاده گردد و در این راه از کمک رسانه ها برای پیگیری مطالبات استفاده خواهیم کرد.
محسن پیرهادی در ادامه اشاره کرد: تعهداتی که در ابتدای سال رییس جمهور به مجموعه پردیس داشتند را پیگیری کرده و مجلس نیز تامین بودجه جهت انجام تعهداتی که جهت زندگی مردم نیاز است را پیگیری خواهد نمود.
رییس فراکسیون مدیرت شهری مجلس اشاره کرد: اجرای کار در دست دولت می باشد اما قانوگذاری و نظارت برعهده نمایندگان است و متاسفانه در این عرصه مناطق و شهرهای اطراف تهران مشکلات بسیاری دارند و هنوز نتوانستیم استاندارد یک زندگی معمولی را در بعضی از شهرک های اطراف تهران مهیا نماییم.

پیرهادی ضمن عذرخواهی از متقاضیان مسکن مهر برای تاخیر ده ساله، بیان کرد: نقصان هایی در این عرصه وجود دارد و مردم نیز حرف حق می زنند برای اینکه مدیران قبلی و فعلی نتوانسته اند کار را به سرانجام برسانند اما موظف به پیگیری خواهیم بود و این جلسه تلنگری جدی برای مسئولان خواهد بود.

نماینده مردم تهران در امتداد رفع مشکلات شهر جدید پردیس راهکارهایی همچون پیگیری بودجه در اعتبارات سال ۱۴۰۲ توسط وزارت راه و شهرسازی، استفاده از ظرفیت های شهر جدید پردیس در راستای تامین زیرساخت های شهری، تامین منابع از ظرفیت های موجود و تفویض اختیار تعدادی از امور به مدیر عامل شرکت عمران پردیس را خواهان شد.

از سهل انگاری سالهای قبل عبور می کنیم
محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس در آخر این جلسه ضمن تشکر از حضور شهروندان مساکن مهر پردیس در این جلسه، اظهار داشت: بعد از سهل انگاری های سال های قبل تلاش می نماییم تا در مجلس در اختصاص بودجه برای این شهر اقداماتی انجام دهیم تا به تدریج مشکلات حل شود.
وی در ادامه اظهار داشت: در سال ۸۷ حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای ساخت ۲ میلیون مسکن اختصاص یافت و بنا بود جانمایی محل ساخت و نظارت خوبی برای مسکن مهر داشته باشیم.
رضایی اضافه کرد: در حین اجرا و شروع کار ایراداتی وجود داشت برای اینکه در یک منطقه نزدیک تهران جانمایی درستی صورت نگرفت و ارائه خدمات و نیازهای یک شهر بزرگ ۳۰۰ هزار نفری دیده نشد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: ارائه خدمات، ساخت مراکز تجاری، رفاهی، درمانی، فضای سبز، مدرسه و غیره دیده نشد و طراحی خوبی از اول وجود نداشت تا زمین هایی را با کاربری تجاری بصورت آزاد به فروش بگذارند.
وی در ادامه اشاره کرد: حالا دسترسی ساکنین به مراکز تجاری، درمانی، و غیره خیلی کم است و این یعنی طراحی اولیه خوب نبوده و کار هر فاز این شهر را آغاز نموده اند و سپس یادشان افتاده که این شهر به خدمات نیاز دارد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مشکل اصلی تامین حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بودجه برای تکمیل و تحویل مساکن مهر است، اشاره کرد: در کمترین زمان دستگاه خودپرداز در فازهای جدید باید راه اندازی شود و برای رفع دیگر مشکلات جلساتی را در کمیسیون عمران و با حضور نمایندگان تهران، متقاضیان و مسئولان شهرستان برگزار و نتایج آنرا اعلام خواهیم کرد و این جلسات استمرار خواهد داشت.
رضایی در ادامه اظهار داشت: موضوع بودجه برای ساخت تصفیه خانه، خدمات زیربنایی و غیره را با فرمول باز پس گیری زمینهای تجاری و اقتصادی که به افراد واگذار شده و شخص هیچ اقدامی برای ساخت انجام نداده دنبال خواهیم کرد و این زمین ها را به دولت باز خواهیم گرداند تا برای تامین مالی آن منطقه استفاده گردد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یک هزار پرونده از زمین هایی که طی سالهای قبل با قیمتی پایین واگذار شده اما خریدار کاری انجام نداده، وجود دارد و این زمین ها تبدیل به منابع مالی برای دولت جهت تکمیل مسکن مهر پردیس خواهند شد.

راهکار رفع مشکلات شهرهای جدید، درآمد داخلی است
رضایی اشاره کرد: راه حل اصلی رفع مشکلات شهرهای جدید استفاده از منابع و درآمدهای داخلی است تا با آن مشکلات را حل کنند و مردم این شهرها نباید مشکلاتی مانند آسفالت داشته باشند برای اینکه حتی کوچه های فرعی در دورترین نقاط کشور نیز با تامین قیر رایگان به بنیاد مسکن دیگر خاکی نیستند و دیگر نمی پذیرم این مشکلات کوچک در شهرهای جدید وجود داشته باشد.
وی درباب فروش عرصه و مبلغ اجاره بهای مساکن مهر ۹۹ ساله، ابراز کرد: در سال های قبل به جهت اینکه به مردم کمک نماییم تا نقل و انتقال انجام دهند تملک اختیاری را برای آنها درنظر گرفتیم.
رضایی در ادامه اشاره کرد: مالکان، عرصه را از دولت خریداری کردند و این از گذشته تا به امروز هم الزامی نبوده اما درباب اجاره این مساکن اختلاف نظر وجود دارد و در این خصوص جلسه ای ویژه را در کمیسیون عمران با حضور کارشناسان برگزار خواهیم کرد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اجاره ۵ یا ۶ میلیونی برای مساکن مهر قابل قبول نیست. نتایج این جلسه توسط نمایندگان به اطلاع متقاضیان خواهد رسید برای اینکه آمدیم مشکلات را حل نماییم و این جلسات نمایشی نخواهد بود.
رضایی در آخر اعلام نمود که سه هفته بعد از برگزاری این جلسه، در جلسه ای با حضور نمایندگان، کارشناسان، مسئولان پردیس و سه نماینده از ساکنان پردیس، ادامه مسائل پیگیری خواهد شد، ضمن آن که باید تا آن زمان، مشکلات فوری و اولویت دار همچون نانوایی و بانک حل شده باشند.
منبع:

1401/08/24
09:13:48
0.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن