رئیس شورای شهر تهران :

زاکانی از شهرداری نمی رود

زاکانی از شهرداری نمی رود

به گزارش تاکسی مدرن، به دنبال انتشار تصاویری از رای دیوای عدالت در رابطه با شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: این مساله ارتباطی با آقای زاکانی ندارد و آقای زاکانی نمی رود


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی چمران در نشست امروز با خبرنگاران که همراه با نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، ضمن اشاره به مشکلات تأمین منابع مالی شهرداری تهران اظهار داشت: ما در یک دوگانه ای قرار داریم میان کسب درآمد شهرداری تهران و آسایش و آرامش مردم که از اهمیت بسزائی برای ما برخودار است بنابراین باید تلاش نماییم درآمد منطقی باشد و کسانی این درامدها را پرداخت کنند که توان لازم را دارند.
وی اضافه کرد: لایحه درامدهای پایدار شهرداری که به تصویب رسیده است ما روی یک دو مورد انتقاد داریم بخصوص در مورد تعیین عوارض که بشکلی از شوراها گرفته شده و به وزارت کشور داده شده است. موارد دیگر لایحه خوب است.
چمران افزود: انچه که مهم می باشد آسایش مردم و بحث عدالت اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم در ۸۳ جلسه ای که داشت ۲۹ طرح و ۴۲ لایحه شهرداری اعلام وصول شده است. در این زمان ۶۴ مصوبه داشته ایم و به شش اعتراض هیات تطبیق پاسخ داده ایم که از این میان سه مورد به هیات حل اختلاف مرکزی وزارت کشور ارسال شده که دو مورد به نفع مصوبه ما رای داده شد و یک مورد هم در ارتباط با کمیسیون ماده ۱۰۰ بود که تا تعیین تکلیف ماده ۱۰۰ در مجلس شورای اسلامی مسکوت ماند.

بررسی ۲۲۲ پرونده در ارتباط با باغات
وی افزود: در ارتباط با باغات ۲۲۲ پرونده بعد از بررسی به مصوبه منجر گردید این در شرایطی است که در ابتدای این دوره با انبوهی از پرونده باغات در کمیسیون ماده ۷ و شورا مواجه بودیم اما خوشبختانه امروز رسیدگی به پرونده باغات به روز شده است و هر پرونده ای در هرهفته ای که می آمد همان هفته هم مورد بررسی قرار می گیرد این در شرایطی است که پیش تر بعضی از مردم گلایه داشتند چون که قبل از شش ماه منتظر تعیین تکلیف پرونده خود بودند که خوشبختانه توانستیم در این حوزه حرکت سریعی داشته باشیم.
چمران تصریح کرد: البته در مورد باغات ما انتقاد داریم چون که سال قبل حتی یک پرونده منجر به صدور پروانه نشده است. مردم نمی تواند زمینی متری حدود صد میلیون تومان را مورد استفاده قرار دهند و تنها استفاده از دو طبقه در زمین برای آنها به صرفه نیست. بنابراین کسی به سراغ دریافت پروانه نمی رود. زمانی شمال شهر تهران یعنی شمیرانات همگی باغ بود و کل تهران یک باغ شهر بود و امروز این طرح به شهر آجر آهن وسیمان تبدیل گشته است بطور قطع باید بگونه ای کار نماییم که مالکان باغها نسبت به درختان احساس کینه نداشته باشد به سمت خشک کردن درختان نروند و در جهت نگهداشت انها اقدام نمایند.

تصمیم گیری شورا برای ۸۴ نامگذاری در سطح شهر تهران
رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود ضمن اشاره به تصمیم گیری شورا برای ۸۴ نامگذاری معبر و میدان در سطح شهر تهران اظهار داشت: در این زمان ۱۲۵ نماینده هم برای نهادهای مختلف معرفی گشتند، اعضا ۲۳۷ تذکر به شهردار و شهرداری داشتند و ۳۰ نطق قبل از دستور انجام شد و سه مجمع عمومی برای شرکت اتوبوسرانی برگزار شد.
وی افزود: ظرف یک سال نخست شورای شهر تهران در دوره ششم اعضا دیدارهای گوناگونی با مردم داشتند و ارتباط مردمی شکل گرفته است. و به تبع آن درک صحیح روشن و شفافی از مشکلات مردم برای اعضای شورا شکل گرفته است بعضی از اعضا در هر هفته در یک منطقه حاضر شدند و هر کس با روش خاصی ارتباط خود با مردم را برقرار کرده است.
وی با تکیه بر نقش خبرنگاران و رسانه ها برای روشن سازی مسائل مختلف شهری اظهار داشت: برای مثال در حوزه ساماندهی بازار آهن تهران احتیاج به همکاری خبرنگاران و رسانه ها داریم تا فضای درست تبلیغاتی به وجود بیاید. در ارتباط بامعلولین هم کارهای بسیار زیادی شده است و از طرفی کارهای زیادی هم باقی مانده است که باید تلاش شود مشکلات انها حل و فصل شود.
چمران افزود: در اینمدت اگر تذکری دادیم و جواب ان را نگرفتیم بطور قطع تا حصول جواب صحیح و مناسب پیگیری ها را ادامه می دهیم برای مثال در مورد کانال ری – ورامین نامه ای به وزارت نیرو نوشتم و در خواست پوشیده شدن این کانال را کردم اما پاسخ صحیح دریافت نکردیم بنابراین در چنین موردی احتیاج به کمک رسانه ها داریم به هر ترتیب چه شهرداری و چه نهادهای دیگر اگر پاسخ صحیح ندهند ما دست از پیگیری برنخواهیم داشت.1401/05/24
21:29:55
0.0 / 5
209
تگهای خبر: باغ , ساماندهی , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن