رئیس كمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد

خرید 50 دستگاه اتوبوس کارکرده بدون مجوز شورای شهر

خرید 50 دستگاه اتوبوس کارکرده بدون مجوز شورای شهر

تاکسی مدرن: رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تا به الان 50 دستگاه اتوبوس خریداری نموده که البته شورای شهر مجوزی برای این مساله نداده بود و بنا بر این هم از مدیران شهری توضیح خواستیم.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی، درمورد لزوم نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در برنامه ای رادیویی اظهار داشت: ما در وضعیت فعلی ضرورتی بر خرید اتوبوس کار کرده نمی بینیم. ما در داخل کشور چندین شرکت سازنده اتوبوس داریم که در حال حاضر اتوبوس تولید می کنند و جمعیت بزرگی هم در این شرکتها منتظر مشتری هستند، بدین سبب وقتی قابلیت تولید اتوبوس را در داخل کشور داریم یعنی دلیلی بر خرید دست دوم یا واردات اتوبوس وجود ندارد.
وی ادامه داد: نظر مدیران شهری این بود که یک سبد محصول شامل اتوبوس های وارداتی و تولید داخل و دست دوم ارائه شود اما این که این سبد الزاماً باید در شبکه تامین ما اتفاق بیفتد موضوعی است که جای بحث دارد. شهرداری تا به الان ۵۰ دستگاه خریداری نموده و تعداد دیگری هم در دستور کار قرار گرفته که البته شورای شهر مجوزی برای این مساله نداده بود و بنا بر این هم از مدیران شهری توضیح خواستیم.
این عضو شورای شهر تهران افزود: این اتوبوس ها طبق اعلام معاون حمل و نقل شهرداری تهران استاندارد یورو ۴ ویورو ۵ را دارند و معنایش این است که استاندارد الزامی یورو ۵ به بالا که باید لحاظ شود در این خرید مد نظر قرار نگرفته است. موسسه استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست هم ایراداتی نسبت به این مسئله وارد کردند که در حال پیگیری است.
در همین زمینه بخوانید: واکنش پلیس به خرید اتوبوس دست دوم
در ادامه این گفت وگوی رادیویی، مجتبی نظری، کارشناس صنعت خودرو نیز اظهار داشت: اتوبوس بطور کلی در دنیا سفارشی سازی است یعنی مجموعه ای سفارش ساخت تعدادی اتوبوس را می دهد و اتوبوس ایجاد می شود. اتوبوس ها به طور معمول چندین دوره قابل استفاده هستند و در نهایت هم نوسازی می شوند اما اتوبوس دست دوم فاقد کیفیت است.
منبع:

1401/04/09
21:12:02
0.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن