در اجلاس روسای كمیسیون های معماری و شهرسازی استان ها و كلان شهرها مطرح شد

مسکن ملی را بانگاه تخصص گرایانه دنبال نماییم

مسکن ملی را بانگاه تخصص گرایانه دنبال نماییم

تاکسی مدرن: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران و رئیس مجمع روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری استان ها و کلانشهرها اظهار داشت: رویکرد این جلسات تمرکز بر بازآفرینی تخصصی حوزه مسکن با رعایت استانداردها و ایمنی ساختمانها باشد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی عباسی در افتتاحیه دومین اجلاس روسای کمیسیون های معماری و شهرسازی استان ها و کلان شهر های کشور عنوان کرد: اولین اجلاس این مجمع در شورای ششم در تبریز برگزار شد و در آنجا هیات رئیسه و کمیته ها مشخص شدند و بعد از بحث و گفت و گو جمع بندی صورت گرفت.
وی ادامه داد: در ابتدای خرداد در دانشگاه علوم تحقیقات جلساتی با حضور هیات رئیسه برگزار شد و تصمیم گرفته شد تا اجلاس سراسری در تهران برگزار گردد.
عباسی در ادامه با ذکر این که مبحث اجلاس باز آفرینی و مسکن ملی است، اظهار داشت: خواهشمندم که اولا گفت و گوها بگونه ای طراحی شود که آخر جلسه نتایجی داشته باشد و دوم این که موضوعات و مشکلات شهرها بررسی شود.
وی تصریح کرد: در بخش بازآفرینی و مسکن ملی باید به این نکته توجه داشت که ساخت و ساز ها به سمت رعایت استانداردها و حفظ ایمنی سوق داده شوند و تصمیمات کلان بر این گزینه ها حساس تر باشد.
در ادامه هم فریدون بابایی نایب رییس مجمع کمیسیون های شهرسازی و معماری تبریز اظهار داشت: در همان روز نخست کمیته ها و پنل های تخصصی مشخص شدند که شامل سه کمیته شهرسازی و معماری و بازآفرینی بودند. یکی از نخستین الزامات این جلسات، همزمانی سیاست دولت درمورد مسکن با شروع شورای ششم شهرهای کشور بود. چونکه حدود هشت سال در عرصه تولید مسکن شاهد رخوت بودیم اما در دولت جدید، مجلس قانون جهش تولید مسکن را تصویب کرد و در مواد مختلف آن صراحتا به تکلیف دولت در این خصوص اشاره شده بود.
بابایی در ادامه به بازگویی بخشی از دغدغه های مطرح شده از جانب سایر کلان شهرها در مجمع پرداخت و اظهار داشت: قانون محل مطب پزشکان سبب هرج و مرج در بعضی شهرهای ما شده است که باید این مورد به صورت تخصصی در مجمع چاره اندیشی شده و در نهایت در شورایعالی استانها پیگیری کلان صورت گیرد.
بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، وی افزود: مبحث دیگر کاربری های عمومی است که حدود ۵۰ درصد کاربری های شهری را می سازند و مورد دیگر وجود املاک قولنامه ای و فاقد سند هستند و در نهایت آنچه که شهرهای و حتی روستاهای ما را در حریم ها و داخل محدوده تهدید می کند مبحث ساخت و سازهای غیر مجازاست.1401/04/01
20:51:39
0.0 / 5
168
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن