رئیس سازمان اموال تملیكی اعلام كرد؛

انهدام 309 میلیارد تومان داروی غیرقابل استفاده

انهدام 309 میلیارد تومان داروی غیرقابل استفاده

به گزارش تاکسی مدرن رئیس سازمان اموال تملیکی از رشد ۸۷ درصدی انهدام کالاهای قاچاق که در انبارهای اموال تملیکی مانده بود اطلاع داد و اظهار داشت: در این دولت ۹۳ درصد اموال پس از صدور رای برائت در اختیار مالکان قرار گرفت.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، «سید عبدالمجید اجتهادی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: وضعیت انبارها در گذشته بسیار نامطلوب بود که در دولت سیزدهم با دستور آیت الله رئیسی رئیس جمهوری ساماندهی انبارهای تملیکی شروع شد.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های دولت ساماندهی اموال تملیکی بود که در این رابطه به صورت ماهانه گزارش های از وضعیت تعیین تکلیف اموال به دفتر رئیس جمهور عرضه می شود و الان اقدامات مثبتی را در مورد بهبود وضعیت انبارهای این سازمان شاهد می باشیم.
رییس سازمان جمع آوری و فروش سازمان اموال تملیکی با اشاره به اینکه ۵ هزار مترمربع به ظرفیت انبارهای اموال تملیکی اضافه شده است، اظهار داشت: برای تجهیز و طبقه بندی انبارهای اموال تملیکی ۱۳ میلیارد تومان با مساعدت دولت هزینه شد و اقداماتی همچون کدگذاری، شناسه گذاری و حفظ کیفیت کالاها بعنوان امانت مردم موردتوجه قرار گرفته است.
وی افزود: همینطور در ۲۳ اسفندماه سال قبل با ابلاغ سازمان امور استخدامی ساختار جدید سازمان اموال تملیکی رونمایی گردید و انبارهای اجاره ای را واگذار کردیم و وضعیت نیروی انسانی را بهبود بخشیدیم.
رشد فروش اموال تملیکی در مزایده های الکترونیکی و حراج ها
اجتهادی ضمن اشاره به برگزاری مزایده های الکترونیکی و حراج های حضوری اظهار داشت: این اقدام سبب شکسته شدن انحصار شد و روزبه روز رکوردشکنی در فروش و مزایده اموال صورت گرفت بگونه ای که در اردیبهشت ماه سال جاری ۲۹۱ میلیارد تومان کالا به مزایده گذشته شد که این آمار در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۹۱ میلیارد تومان بود.
وی بیان داشت: همینطور در خردادماه سال ۱۴۰۰ مزایده اموال تملیکی ۷۸ میلیارد تومان بود که این رقم در خردادماه سال جاری به ۳۱۵ میلیارد تومان رسید. کل فروش در استان هرمزگان ۷۴ میلیارد تومان بوده که این مورد پس از حضور رئیس جمهور در هرمزگان تا ۲۳ خردادماه رشد ۷۲۲ درصدی داشته است. در بحث اظهارنامه های کالاهای متروکه هم رشد ۷۰۰ درصدی را شاهد بودیم.
این مقام مسئول از رشد ۸۷ درصدی انهدام کالاهای قاچاقی که در انبارهای اموال تملیکی مانده بود اطلاع داد و اظهار داشت: کالاهای خوراکی، آشامیدنی و دارویی که قابلیت استفاده نداشتند در کشور انهدام شدند که انهدام دارو ۳۰۹ میلیارد تومان بوده، ضمن این که مقرر شده است داروهای قاچاق پیش از ورود به انبارهای تملیکی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد و توسط آن وزارت خانه نسبت به وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.
وی تصریح کرد: همینطور در این دولت، ۹۳ درصد اموال پس از صدور رای برائت در اختیار مالکان قرار گرفت، کل پرونده هایی که از سالهای گذشته مانده بود در این دولت با هماهنگی بین قوه قضایی و وزارت اقتصاد و امور دارایی به سرعت مورد بررسی قرار گرفت و الان تعداد کمی از پرونده های سال قبل در دست رسیدگی است.
رییس سازمان جمع آوری و فروش سازمان اموال تملیکی، عرضه لایحه دوفوریتی قانون اموال تملیکی به مجلس، صدمه شناسی اموال، اصلاح آئین نامه مبارزه با قاچاق، استفاده از ظرفیت انبارهای دستگاه ها و هماهنگی بین دستگاهی، ساماندهی نیروهای و سایر موارد را از مهم ترین اقدامات در دولت سیزدهم عنوان نمود.
مزایده خودرو های خارجی قاچاق در مناطق آزاد
وی با اشاره به اینکه خودرو های خارجی بالای ۲۵۰۰ سی سی در مناطق آزاد به مزایده گذاشته می شود، اظهار داشت: فهرست کلیه خودرو ها به تفکیک در این سازمان تهیه شده است. خودرو های خارجی امکان فروش در کشور را ندارند و باید صادرات شوند که برای بازصادرات نیازمند اسناد منشأ هستیم که حالا این اسناد وجود ندارد از این نحوه مزایده این خودرو ها تهیه و در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح شده تا پس از تصویب اجرایی شود.
اجتهادی بیان داشت: در بحث امحای خودرو های آمریکایی هم به وزارت اقتصاد اعلام نموده ایم که در این حوزه آمادگی داریم تا هرگونه تصمیم گیری را اجرایی نماییم.
وی به نتیجه پرونده آتشسوزی در یکی از انبارهای اموال تملیکی در اتوبان فتح اشاره نمود و اظهار داشت: هنوز ابلاغیه ای صادر نشده است در این حوزه اظهار نظری نمی نماییم، ضمن این که اداره کل تجهیز انبارها را ایجاد کرده ایم تا نسبت به ایمنی و امنیت انبارها اقدام نماید.
رییس سازمان جمع آوری و فروش سازمان اموال تملیکی از عرضه کالاهای قاچاق در بورس اظهار داشت: اقدامات مقدماتی و شیوه نامه ها تدوین شده و برخی از کالاها به صورت آزمایشی وارد بورس شده است و از دهم اردیبهشت ماه سال جاری به مدت سه ماه فرصت است تا دستورالعمل ها نهایی شود.
اجتهادی در مورد تعیین تکلیف ذرت های آلوده اظهار داشت: ذرت های آلوده موجود در بندر امام خمینی ۱۲۷ هزار تن بود که ۱۰۰ هزار تن آن درگذشته پس از سم زدایی و نوع مصرف کشور درخواست کننده، صادر گردیده است.


منبع:

1401/03/30
09:23:04
0.0 / 5
155
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن