بانک اطلاعاتی بناهای تاریخی تهران تشکیل می شود

بانک اطلاعاتی بناهای تاریخی تهران تشکیل می شود

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از تشکیل بانک اطلاعاتی بناهای تاریخی، باغ موزه ها و خانه موزه ها در پایتخت آگاهی داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد مویدی با اعلان اینکه مکاتبه ای با سازمان ها و نهادهای شهرداری تهران درباب بناهای تاریخی که توسط شهرداری تملک شده اند انجام شده است، اظهار نمود: تعداد بناها و خانه های تاریخی موجود در پایتخت به بالای ۶۰۰ مورد می رسد اما قسمتی از این خانه ها تحت مالکیت میراث فرهنگی و قسمتی از آن تحت مالکیت بخش خصوصی است.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران اشاره کرد: درحال تشکیل بانک اطلاعاتی درباب خانه های تاریخی زیر نظر شهرداری تهران هستیم که اگر نیاز به مرمت دارند، در دستور کار قرار گیرند.
وی تاکید کرد: به دنبال این هستیم که یک همکاری را بین سازمان های شهرداری ایجاد نماییم تا این شبکه منسجم شکل بگیرد.
مویدی با اعلان اینکه این بانک و شبکه اطلاعاتی دو بخش دارد، تصریح کرد: یک بخش از این شبکه به موزه ها، خانه موزه ها و باغ موزه های تولید شده و به بهره برداری رسیده، اختصاص دارد.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: بخش دیگری از این بانک به املاک تاریخی پایتخت متعلق می باشد که توسط شهرداری تملک شده است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، مویدی اشاره کرد: به دنبال این هستیم که ببینیم چه تعداد بنا داریم، چه برخی از این بناها دارای هویت فرهنگی هستند و قابلیت مرمت و بازسازی دارند که مرمت آنها را دستور کار قرار دهیم.1401/03/28
09:39:27
0.0 / 5
156
تگهای خبر: املاك , باغ , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن