خاندوزی در حاشیه هیئت دولت مطرح كرد؛

تشریح روند اجرای آزمایشی طرح کالابرگ

تشریح روند اجرای آزمایشی طرح کالابرگ

وزیر اقتصاد اظهار داشت: از ابتدا مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بود تا آن زمان که اجرای آزمایشی کالابرگ به انتها نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آنرا در کل کشور کلید نزنیم.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در مورد اجرای طرح کالا برگ، گفت: از ابتدا مصوبه ستاد اقتصادی دولت این بوده است که تا آن زمان که اجرای آزمایشی کالابرگ به انتها نرسیده و نتایج آن محرز نشده است، اجرای رسمی آنرا در کل کشور کلید نزنیم.
وی عنوان کرد: به همین جهت در بعضی از استانها کار پیش رفته و پیشرفت کار خوب بوده است. در بعضی از استانها ایراداتی وجود داشت که ناچار شدیم به لحاظ فنی برخی نقاط ضعف را اصلاح نماییم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد: اجازه دهید بعد از بررسی اجرای طرح و نقاط ضعف و قوت آن با کمترین تعداد اشکال طرح را اجرائی نماییم.
خاندوزی اشاره کرد: با دستور رییس جمهور تمام کسانی که مشمول دریافت یارانه نبودند اما خودرا مستحق دریافت یارانه می دانستند، بصورت علی الحساب به حساب آنها یارانه نقدی واریز شده و مسدود شده است.
وی اضافه کرد: اگر افرادی هستند که اعتراض کردند اما پول علی الحساب به حساب های آنها واریز نشده است مجدداً مراجعه کنند. وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یک ماه فرصت دارد تا بررسی های خودرا در مورد معترضین به عدم دریافت یارانه نهایی کند. به جهت این که گرفتار در هم آمیختگی حساب های اقتصادی، بررسی موضوع دشوار است.
وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در ارتباط با این که رییس بانک مسکن از ۲۲ اردیبهشت ماه بازنشسته شده اما همچنان بر سر کار است اظهار داشت: حتما بررسی می نماییم و ظرف یک هفته آتی پاسخ آنرا به خبرنگاران اعلام خواهم کرد.
خاندوزی در پاسخ به سوال دیگری در مورد طرح جلوگیری از گرانی ها اظهار داشت: در ابعاد مختلف فشار هزینه ای به اقتصاد ایران در دو ماه اخیر وارد شده است. هم به جهت مصوباتی که هزینه تولید را افزایش داد و هم به جهت افزایش قیمت های بین المللی که سبب شد خیلی از کالاهای بین المللی خصوصاً کالاهای اساسی سفره مردم با قیمت بیشتری از خارج خریداری شود و مواد اولیه گران شود.
وزیر اقتصاد بیان کرد: رییس جمهور تاکید نمودند که برای ۹ ماه باقیمانده سال باید بسته کنترل تورم ویژه ارائه دهیم. بانک مرکزی، وزارت صمت و وزارت اقتصاد مکلف شدند که کمک کنند تا این بسته ضد تورمی در باقیمانده سال ۱۴۰۱ تهیه شود، در این جلسات این بسته آماده شده است و به رییس جمهور ارائه شده است درحال اصلاح نهایی است و بمحض این که اصلاحات نهایی اعمال شود به شکل رسمی رونمایی خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اقدامات برخی نانوایی ها در فروش آرد به فانتزی ها و شیرینی فروشی ها اظهار داشت: کنترل وضعیت عرضه آرد و نان در کشور بر عهده وزارت جهاد و وزارت کشور است که رصد روزانه در این خصوص دارند و متاسفانه در این مساله با تخلفات حداقلی مواجه هستیم که به جمع کثیری از فعالان آرد و نان تعمیم پیدا می کند. اصرار دارم که از اکثریت نانوایان عزیز دفاع کنم.
وزیر اقتصاد عنوان کرد: ما با یک اقلیت مواجه هستیم اطلاعات تمام کارتخوان های نانوایی های کشور را بوسیله بانک مرکزی گرفتن کرده و مورد بررسی قرار دادیم در کمتر از یک درصد تراکنش های نانوایی ها گرفتار مشکل هستیم اما این افراد مبلغ بالایی را جابجا می کنند.
خاندوزی در آخر افزود: ستادی بصورت هوشمند درحال رصد این مساله است و بطور مشخص با شماره کارت و شماره ملی که سوء استفاده می نماید و یا نانوایی هایی که نان کمتری نسبت به آردی که دریافت می کنند عرضه می نمایند، برخورد قانونی صورت می گیرد.

1401/03/18
23:50:07
0.0 / 5
387
تگهای خبر: تولید , سفر , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن