تشریح برنامه های شهرداری برای سوم خرداد

تشریح برنامه های شهرداری برای سوم خرداد

به گزارش تاکسی مدرن مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران با توضیح برنامه های شهرداری تهران به مناسبت پاسداشت سوم و چهارم خرداد ماه، اظهار داشت: باتوجه به سیاستها و رویکرد های جدید مدیریت شهری، ویژه برنامه های فرهنگی، آیینی و مذهبی با عنوان ˮروایت مقاومتˮ و ذیل شعار کلی ˮما مقاوم هستیمˮ جهت استفاده عموم شهروندان تهرانی انجام خواهد شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محمدحسن جعفرزاده در ابتدای توضیح برنامه های شهرداری تهران برای روزهای سوم و چهارم خرداد، اظهار داشت: آزادی خرمشهر آزادی یک شهر نبود، تجلی درخشان ایثار و فداکاری یک ملت قهرمان بود. همین طور حضور فداکارانه و ایثارگرانه مردم فهیم و باصلابت دزفول در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی و شهادت خیلی از مردان و زنان پاکباخته این شهر، صفحه زرین و درخشان تاریخ این سرزمین محسوب و برای آینده کشور الهام بخش و بصیرت آفرین خواهد بود. در این جهت و در جهت ضرورت پاسداشت این دو روز حماسی و پراهمیت تاریخ جمهوری اسلامی ایران اداره کل فرهنگی، برنامه هایی را در سطح شهر تهران تدارک دیده است.

وی با اعلان اینکه محور فعالیت ها در روز سوم خرداد(روز مقاومت، ایثار و پیروزی) شناساندن اهداف و نتایج عملیات پیروزمندانه بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر قهرمان و چهارم خرداد(روز مقاومت و پایداری) بیان مقاومت و پایداری مردم سلحشور دزفول است، اظهار نمود: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، باتوجه به ضرورت نقش آفرینی نسل جوان همراه با بهره بردن از فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس و مقاومت، نمایش نقش حماسی و وحدت همه اقشار مردم، معرفی ارزش های اصیل اسلامی، انقلابی و رشادت ها و پایمردیهای ملت قهرمان ایران و همین طور معرفی جایگاه والای مردمی در پیدایش حماسه های جاویدان روزهای خرمشهر و دزفول بعنوان دو واقعه تعیین کننده و اثرگذار در دفاع مقدس از اهداف برنامه های اجرائی این دو روز است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر تعامل و استفاده حداکثری از ظرفیت مساجد، پایگاه های بسیج، گروههای خودجوش فعال مردمی و جهادی در امر برنامه ریزی و اجرا، اشاره کرد: برگزاری مراسم سخنرانی و جشن در ۱۱۰ مسجد منتخب و۱۱۰ بوستان و معبر اصلی سطح مناطق ۲۲ گانه تحت عنوان "روایت مقاومت" و همین طور راه اندازی "کاروان روایت خرمشهر" شامل حرکت مینی بوس، تویوتا و جیپ های رو باز قدیمی در سطح شهر با هدف یادآوری دوران باشکوه دفاع مقدس و پذیرایی از مردم و پخش محتوای مناسبتی در قالب شعر و...، نمایش میدانی در محل با موضوع دفاع مقدس و پخش مستند آزادسازی خرمشهر و قهرمانی های مردم دزفول از ویژه برنامه های روز سوم خرداد در شهر تهران است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این ها برنامه هایی با عنوان "هنر مقدس" شامل برگزاری مسابقات فرهنگی-هنری نظیر کتابخوانی، عکاسی، خاطره گویی و... همراه با اهدا جوایز به منتخبین و برنامه های"سینمای دفاع مقدس" با پخش فیلم سینمایی برگزیده در زمینه دفاع مقدس در بوستان های منتخب شهر و همین طور پخش فیلم های مستند دفاع مقدس در سراهای محلات در بازه زمانی سوم و چهارم خرداد در سطح مناطق ۲۲گانه اجرا می شود.

جعفرزاده با اعلان اینکه بخش دیگری از برنامه ها در رسای نامداران فتح خرمشهر و مقاومت مردم دزفول با تولید محتوا و نشر در فضای مجازی اجرائی می شود، اظهار نمود: شب شعر و خاطره با موضوع روزهای خرمشهر و دزفول و نشست ادبی با موضوع تحلیل و بررسی ادبیات پایداری و دفاع مقدس تحت عنوان "قهرمانان بی ادعا" در این دو روز راه اندازی.

او افزود: ویژه برنامه های "اسوه ایثار" با برگزاری همایش شامل برنامه هایی نظیر سخنرانی، دعوت از فرماندهان و تجلیل از پیشکسوتان، ایثارگران و آزادگان و رونمایی و معرفی کتاب های مرتبط و همین طور برگزاری نشست های مردمی درباب تبیین ابعاد شکل گیری حماسه های سوم و چهارم خرداد با مشارکت مساجد و پایگاه های بسیج از دیگر برنامه های این دو روز در تهران است.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی ادامه داد: "قاب های ابدی" عنوان یکی دیگر از برنامه های این دو روز در تهران است که به مناسبت روزهای خرمشهر و دزفول برپا خواهد شد که شامل بر پایی نمایشگاه عکس از دوران پر افتخار دفاع مقدس در معابر پرتردد و گالری های سطح شهر است.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران در آخر اشاره کرد: در کنار سایر برنامه های اجرائی، برنامه های "هنر مقاومت" با اجرای نمایش و سرودهای خیابانی در پاسداشت این روزهای بزرگ و برگزاری پرده خوانی حماسی و انقلابی و روایت گری از دوران باشکوه دفاع مقدس در سطح مناطق شهر تهران برگزار می گردد.
منبع:

1401/03/02
15:12:58
0.0 / 5
180
تگهای خبر: تردد , تولید , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن