شهردار تهران خبر داد

مناسب سازی حداقل 600 کیلومتر از معابر

مناسب سازی حداقل 600 کیلومتر از معابر

شهردار تهران از مناسب سازی حداقل ۶۰۰ کیلومتر از معابر پایتخت امسال برای تردد افراد دارای معلولیت اطلاع داد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی بامداد امروز در حاشیه رونمایی از ۲۰ دستگاه ون ویژه معلولان وجانبازان اظهار داشت: سرویس تردد ویژه معلولان و جانبازان از گذشته وجود داشته و حدودا ۱۰ سالی است که این سرویس در شهرداری عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۲ دستگاه ون، ۲۰ اتوبوس به معلولان خدمات رسانی می کند، اظهارکرد: امروز ۲۰ دستگاه ون جدید ویژه تردد معلولان و جانبازان به ناوگان افزوده شد.

زاکانی ضمن اشاره به این که به دنبال افزایش کیفیت عرضه خدمات به معلولان هستیم، در مورد مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان اظهار داشت: برپایه برنامه ۱۵۰۰ کیلومتر باید مناسب سازی صورت گیرد که هنوز۱۲۰۰ کیلومتر آن باقی مانده است و ما درصدد آن هستیم که فضا و محیط را برای جانبازان و معلولان مناسب سازی نماییم و تلاش می شود در یک طرح ویژه این مساله تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم مناسب سازی هوشمند ناظر بر محل زندگی معلولان را در پیش بگیریم، اظهارکرد: یک مشاور در شهرداری مشغول بررسی روند مناسب سازی معابر است و سال جاری ما مناسب سازی ۶۰۰ کیلومتر را در دستور قرار دادیم که البته این هدفگذاری حداقلی است و تلاش داریم که بیشتر از این عدد مناسب سازی معابر را انجام دهیم.

شهردار تهران در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص جزئیات قرارگاه جمعیت اظهار داشت: ما به دنبال عنوانی برای تهران هستیم که این عنوان ویژه (تهران خانواده) است. براین اساس تهران در مدار خانواده حرکت می کند و خانواده هم مسئولیت ساختن فضای برای رشد و تعالی افراد و جامعه را ایفا می کند.

وی ضمن اشاره به کاهش جمعیت و کاهش نرخ رشد اظهارکرد: کاهش نرخ رشد در آینده خطرات جدی می تواند برای کشور ایجاد نماید و نسل جوان به میانسالی و جمعیت میانسال به سمت کهنسالی حرکت می کند و اگر جایگزینی برای این افراد نباشد، جامعه از سالمندی رنج می برد ازاین رو ما قرارگاهی را در شهرداری راه اندازی می نماییم که با مبحث عرضه مشوق های لازم برای افزایش جمعیت خواهد بود و تلاش می نماییم تسهیلات لازم را به شکلی به افراد عرضه دهیم. یکی از کارهای خوب که مقدمه آن هم شروع شده بود مبحث پارک مادر و کودک است. براین اساس ما بیشتر از ۳۲۰۰ بوستان داریم که در این طرح بخشی از پارک های محله ای برای مادر و کودک تجهیز می شود.

شهردار تهران اضافه کرد: طرح عرضه خدمات به مادران و کودکان در بوستان های محلی فارغ از طرح پارک بانوان است. ۹ بوستان بانوان داریم و در نظر داریم پنج بوستان دیگر ویژه مادران هم اضافه نماییم.

زاکانی در انتها اظهار داشت: مساله فرهنگ سازی را هم در دستور کار قرار داریم و درصدد آن هستیم که نگاه غلطی که به فرزندان وجود دارد و برخی آنان را سربار خانواده می داند، اصلاح نماییم چونکه معتقدیم فرزند سرمایه است و فرزند شایسته با هیچ مال و عنوانی قابل قیاس نیست.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، ساعت ۷ بامداد امروز ۲۰ دستگاه ون مناسب سازی شده ویژه تردد معلولان وجانبازان با حضور زاکانی رونمایی گردید و این ون ها از امروز وارد ناوگان خدمت رسانی می شوند.

منبع:

1401/02/29
14:02:10
0.0 / 5
187
تگهای خبر: تردد , خدمات , سرویس , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن