رگبار و رعد و برق در تهران

رگبار و رعد و برق در تهران

برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران آسمانی قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت ها ابری همراه با وزش باد شدید، گاهی با رگبار باران و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ پیش بینی می شود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده با نفوذ متناوب زبانه های سامانه بارشی، آسمانی قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت ها ابری همراه با وزش باد شدید، گاهی با رگبار باران و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد خصوصاً روزهای جمعه و شنبه (۹ و ۱۰ اردیبهشت) در ساعات پس از ظهر تا شب پیش بینی می شود که در پاره ای نقاط خصوصاً بخش های جنوبی استان گاهی با وزش باد خیلی شدید و گردوخاک و کاهش دید مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۸ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری و بارش پراکنده و در پس از ظهر قسمتی ابری و باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۹ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعت ها رگبار و رعد و برق وگاهی وزش باد شدید با احتمال تگرگ با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ از فعالیت سامانه بارشی و رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد رخداد تگرگ از پنج شنبه تا یک شنبه(۸ تا ۱۱ اردیبهشت)خبر داد.

این شرایط جوی در روز پنج شنبه در نیمه شمالی و ارتفاعات، روز جمعه در نیمه شمالی و ارتفاعات و مناطق مرکزی، روز شنبه در سطح استان تهران لغزندگی معابر و جاده ها خصوصاً در نواحی کوهستانی، سیلابی شدن مسیل ها و احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و بارش تگرگ، احتمال آبگرفتگی موقت بعضی معابر، اختلال موقت در ترددهای درون و برون شهری را در پی دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از لطمه های احتمالی احتیاط در هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها، اجتناب از کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام، پاکسازی دهانه پل ها و آبروها را سفارش می کند.

در ادامه اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک، وزش باد شدید، گاهی با گردوخاک، کاهش دید افقی گاهی کاهش کیفیت هوا، احتمال وزش باد خیلی شدید موقتی از پنج شنبه تا یک شنبه (۸ تا ۱۱ اردیبهشت) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز پنج شنبه در مناطق غربی و جنوبی و شمال شرق، روز جمعه در سطح استان تهران، روز شنبه در مناطق غربی و مرکزی و جنوبی و روز یکشنبه در مناطق غربی و مرکزی و جنوبی مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره احتمال لطمه به سازه های موقت، خیزش موقت گردوخاک محلی، احتمال نفوذ و گسترش گردوخاک خارجی، کاهش دید و احتمال کاهش محسوس کیفیت هوا احتمال و شکستن درختان فرسوده دور از انتظار نیست.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران اجتناب از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد شهری و سفرهای برون شهری، استواری سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه های نیمه تمام، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

1401/02/07
18:16:45
0.0 / 5
247
تگهای خبر: ایستگاه , تردد , جاده , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن