جهت تامین نظر شورای نگهبان

طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اصلاح گردید

طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اصلاح گردید

تاکسی مدرن: نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان طرح الحاق یک تبصره به ماده (63) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را اصلاح کردند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان در طرح الحاق یک تبصره به ماده (۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را رفع و تصویب کردند.
بر این اساس تبصره ۶ ذیل ماده واحده به شرح زیر اصلاح می شود:
تبصره ۶- آرا و تصمیمات هیات مرکزی نظارت منحصرا از حیث نقض قوانین و مقررات حداکثر ظرف دو روز کاری بعد از ابلاغ به داوطلب یا انتشار عمومی درباب ابطال یک یا چند صندوق و یا حوزه انتخابیه قابل شکایت در دیوان عدالت اداری است. دیوان نیز موظف است به موضوع خارج از نوبت رسیدگی کند و چنانچه رای یا تصمیم را واجد ایراد موثر تشخیص دهد شعبه رسیدگی کننده باید با ذکر همه موارد بصورت مستند و مستدل و با تعیین مصادیق، موضوع را جهت اتخاذ تصمیم نهایی به هیات مرکزی نظارت اعاده کند.
هیات مرکزی نظارت بعد از رسیدگی به ایرادات شعبه رسیدگی کننده مبادرت به صدور رای یا تصمیمم نهایی می کند و این نظر قطعی و غیرقابل شکایت در دیوان عدالت اداری است.
منبع:

1400/10/22
12:49:13
0.0 / 5
276
تگهای خبر: شهردار , شورای اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن