تعطیلی واحدهای آلاینده بازیافت زباله در پاکدشت

تعطیلی واحدهای آلاینده بازیافت زباله در پاکدشت

تاکسی مدرن: اداره کل محیط زیست استان تهران از تعطیلی شش واحده آلاینده بازیافت زباله در پاکدشت و پایش 371 واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی در اسلامشهر طی نیمه نخست امسال آگاهی داد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا محمودرضا سعیدپور - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت - اظهار داشت: متاسفانه تعدادی از مالکان سوله های صنعتی بدون مجوز و صاحبان زمینهای زراعی که بصورت چهاردیواری تفکیک شده اند با اجاره دادن آنها به کارهای آلاینده بدون مجوز از قبیل ریخته گری، آبکاری، بازیافت پسماند آلودگی محیط زیست منطقه و سلب آسایش اهالی و تهدید بهداشت و سلامت مردم را سبب می شوند.

سعیدپور اضافه کرد: از شروع سال جاری تا حالا شش واحد آلاینده بازیافت زباله در حاشیه چندین روستای شهرستان پاکدشت، به سبب آلودگی زیست محیطی و مزاحمت برای سکنه همجوار بعد از گرفتن اخطاریه و اعطای مهلت قانونی جمع آوری و تعطیل شده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: این اداره بعد از شناسایی کارگاه های بدون مجوز آلاینده بوسیله گزارش های مردمی و واحد گشت و پایش محیط زیست شهرستان، نسبت به برخورد قانونی قاطع با متخلفان اقدام و در صورت بی توجهی به اخطارهای ابلاغی نسبت به پلمب آن اقدام می کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت اشاره کرد: در صورت فک پلمب غیرقانونی آن توسط مالک یا متصدی کارگاه مراتب بوسیله دادستانی شهرستان تحت پیگیری قانونی قرار می گیرد.

سعیدپور اظهار داشت: به استناد مصوبات گذشته و اخیر فرمانداری شهرستان پاکدشت، اتحادیه های صنوف تولیدی، توزیعی و خدماتی و مشاوران املاک شهرستان ملزم هستند از صدور مجوز و تنظیم قولنامه اجاره برای کارگاه ها و کارهای آلاینده محیط زیست اجتناب کنند.

پایش ۳۷۱ واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی اسلامشهر در نیمه نخست ۱۴۰۰

الهه بیگی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر - نیز اظهارکرد: در گشت و پایش های نیمه نخست سال جاری با اولویت برخورد با واحدهای بدون مجوز و آلاینده، ۳۷۱ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی تحت پایش قرارگرفتند که این پایش ها منجر به صدور ۹۰ مورد اخطاریه رفع آلودگی و شناسایی ۳۹ واحد جدید شد.

بیگی افزود: در نیمه نخست سال ۱۳۵ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در طول این مدت ۱۰ واحد بدون مجوز و آلاینده جمع آوری شده اند و۱۱ واحد نیز به سبب عدم رعایت الزامات زیست محیطی و تداوم آلودگی همین طور شکار و صید بدون مجوز تحت پیگیری قضایی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، بیگی در آخر اشاره کرد: در نیمه اول سال جاری که مزین به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است ۱۸۹ استعلام جهت راه اندازی و بهره برداری واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی تحت بررسی کارشناسی قرار گرفته اند و بیش از ۹۵ درصد متقاضیان موفق به گرفتن مجوز زیست محیطی شده اند.

منبع:

1400/07/20
22:32:52
0.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن