ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداریها به استانها

ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداریها به استانها

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: افزون بر ۱۰ هزار طرح در حوزه عمران شهری و روستایی از هفته دولت سال ۱۳۹۹ تاکنون، طی نزدیک به ۱۱ ماه، در کشور به بهره برداری رسیده که مبین حرکت رو به جلوی مدیریت شهری و روستایی برای عمران و آبادانی شهرها و روستاهاست.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد که سه شنبه ۲۹ تیرماه در آیین بهره برداری و کلنگ زنی هفت طرح شهری در مشکات از توابع شهرستان کاشان سخن می گفت، با بیان مطلب فوق اظهار نمود: اجرای طرح های عمرانی در سرتاسر کشور با وجود شرایط سخت تحریم های ظالمانه و شیوع کرونا متوقف نشده و بهره برداری از این طرح ها هر هفته در شهرهای کوچک، بزرگ و کلان شهرها صورت می گیرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همینطور از طریق اندازی سامانه ای برای پیشرفت طرح های عمرانی شهرداری ها برای اولین بار در کشور اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه بخصوص برای شهرداری ها بسیار کمک کرد تا سرعت بیشتری در طرح های حوزه شهری داشته باشند.
به نقل از ایشان، طی ماههای اخیر از محل اعتبارات ماده ۵۸ کمک هایی به طرح های عمرانی شهرداری های زیر پنجاه هزار نفر جمعیت انجام شد که خیلی از آنها پیشرفت خوبی داشته و بعضی از آنها هم تا آخر دولت دوازدهم راه اندازی شد.
جمالی نژاد ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این سامانه که به شکلی پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی را رصد و گزارش می کند، بتوان در آینده با ورود دستگاههای دیگر فعال تر و بعنوان یک مبنا برای تکمیل طرح ها در کشور شناخته شود.
وی ضمن اشاره به آغاز بهره برداری از ۱۰۰ میلیاردریال طرح عمرانی در شهر مشکات ازتوابع شهرستان کاشان، تصریح کرد: طرح های عمرانی شهرهای کوچک در کشور می توانند خیلی موثر باشند چون بعضی از این شهرها و بخصوص مشکات در نقاط ورودی و استراتژیک استان اصفهان قرار دارد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همینطور به مشارکت کم نظیر خیران کاشان در طرح های عمرانی این شهرستان اشاره و یکی از خصوصیت های کاشان را وجود خیران برای ساخت طرح های عمرانی شهرداری بیان و تصریح کرد: خیران این خطه در حوزه عمران شهری بسیار فعال می باشند و کمترین منطقه ای در کشور مانند این شهرستان وجود دارد که خیران آن برای اجرای طرح های زیرساختی شهرداری ها پای کار باشند و کمک کنند.
جمالی نژاد، حضور خیران در ساخت طرح های شهرداری ها درکنار حوزه های مدرسه سازی، ورزشی ساز و سلامت ساز را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که این فرهنگ مناسب به سراسر کشور تسری پیدا کند و حضور خیران در تمام عرصه های کشور وجود داشته باشد.
وی با قدردانی از خیرین در کشور که درآمدهای خویش را در جهت رضای خداوند هزینه می کنند، اظهار داشت: مردم ایران مردمی نوع دوست و موقعیت شناس هستند و خیرین کشور در هر عرصه ای که ورود کرده اند اقداماتی ماندگار و موثر و بزرگی از خود برجای گذاشته اند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همینطور با اشاره به اینکه شورای شهر و روستای در دوره ششم از ۱۴ مرداد آغاز به کار خواهد کرد، از ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداریها به استانها اطلاع داد و اظهار داشت: شهرداران می بایستی گزارشی از وضعیت موجود شهرداری را به صورت دقیق تهیه و به شهردار بعد عرضه نمایند و استانداریها باید بر این امر نظارت لازم داشته باشند.
جمالی نژاد همینطور از تهیه بسته های آموزشی مختلفی برای اعضای جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران جدید از جانب سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اطلاع داد و اظهار داشت: از معاونتهای عمرانی استانداریها و دفاتر امور شهری و روستایی استانداریها خواسته شده تا نظارت های لازم را بر این مورد به عمل آورند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، آیین افتتاح چهار طرح عمرانی و خدماتی و آغاز ساخت ۲ طرح به همراه رونمایی یک اثر فرهنگی شهرداری مشکات از توابع کاشان امروز سه شنبه ۲۹ تیرماه همزمان با آغاز دهه ولایت با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برگزار شد.



1400/04/30
11:23:38
0.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن