فوت بیش از ۷۰۰ تاكسیران با كرونا در كشور

فوت بیش از ۷۰۰ تاكسیران با كرونا در كشور

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس کرونا تا کنون بیش از 10هزار نفر از رانندگان تاکسی به این ویروس مبتلا شده اند و متاسفانه بیش از 700 راننده تاکسی فوت نمودند.


مرتضی ضامنی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: بر طبق اعلام وزارت بهداشت، سهم حمل و نقل عمومی در انتقال و توسعه چرخه کرونا ویروس بیش از ۲۶ درصد می باشد، بدین جهت ستاد ملی مبارزه با کرونا رانندگی حمل و نقل عمومی را از مشاغل در معرض خطر مبتلاشدن به این ویروس شناسایی کرد و ضمن اعمال محدودیت هایی در این عرصه همچون کاهش تعداد مسافر و جداسازی کابین راننده، الزاماتی همچون استفاده مستمر از لوازم ایمنی و ضدعفونی مکرر ناوگان را نیز تصویب و ابلاغ کرده است.

وی اضافه کرد: باوجود رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی در این بخش، به سبب تماس مستمر رانندگان با مسافرین، شاهد افزایش ابتلای فعالین این عرصه به کرونا و متاسفانه فوت روبه رشد شماری از رانندگان مبتلا هستیم.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور افزود: از شروع شیوع پاندمی کرونا در کشور، تا کنون بیش از ۱۰ هزار نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد متاسفانه بیش از ۷۰۰ نفر فوت نموده اند.

وی اشاره کرد: با تاکید بر حساسیت و ضرورت ارائه خدمات توسط ناوگان تاکسیرانی در کشور و با هدف قطع زنجیره کرونا، بدنبال پیگیری های صورت گرفته، رانندگان فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی برمبنای اعلام وزارت بهداشت در اولویت سوم دریافت واکسن کرونا قرار گرفته اند، ولیکن باتوجه به روند صعودی ابتلای رانندگان در موج پنجم کرونا و همین طور موافقت ریاست جمهور با شروع واکسیناسیون رانندگان این حوزه، در خواست ما از وزارت بهداشت و ستاد مقابله با بیماری کرونا، تسریع در اجرای طرح واکسیناسیون رانندگان از اوائل مردادماه می باشد.1400/04/25
21:19:45
0.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن