آخرین وضعیت بچه فیل ارم و ماده گورخر آفریقایی

آخرین وضعیت بچه فیل ارم و ماده گورخر آفریقایی

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت بچه فیل باغ وحش ارم و ماده گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت اظهار داشت: حال فیل مادر و بچه فیل ارم همین طور ماده گورخر باغ وحش صفادشت خوب است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، اوایل اردیبهشت ماه سالجاری بعد از گذشت یک هفته از ورود سه راس گورخر آفریقایی شامل یک نر و دو ماده به ایران، گورخر نر تلف و دو هفته بعد از آن گورخر ماده در باغ وحش صفادشت تلف شد. گرچه انتقال این سه راس گورخر و تلف شدن دو راس از آنها با ابهامات و جنجال های فراوانی همراه بود اما باغ وحش صفادشت قبل از مرگ یکی از دو گورخر ماده در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از آبستن بودن هر دوی آنها خبرداده بود. با این وجود ‍‍براساس گزارش بازدید اولیه گورخر ماده تلف شده آبستنی این گونه مورد تردید قرار گرفت.

محمد کرمی - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران- در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ماده گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت اظهارکرد: که برپایه آخرین بازدید صورت گرفته از باغ وحش صفادشت، حال عمومی ماده گورخر آفریقایی این مجموعه مساعد است و همچنان در جایگاه قرنطینه قرار دارد.

او درباره آبستن بودن این گورخر مبحث را همچنان مبهم توصیف و اظهار نمود: بررسی و تایید آبستن بودن ماده گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت مستلزم انجام اسکن است اما با عنایت به این که این اقدام امکان دارد حیوان را گرفتار استرس کند، این کار انجام نخواهد شد و فعلاً باید منتظر باشیم تا ببینیم نتیجه چه خواهد شد. حاملگی ماده فیل سریلانکای باغ وحش ارم هم وضعیت مشابهی داشت و تا لحظه زایمان تنها احتمال حاملگی این فیل از جانب دامپزشک این باغ وحش مطرح بود.
حال بچه فیل «ارم» خوب است
در سالجاری یکی دیگر از باغ وحش های تهران خبرساز و این دفعه تولد یک ماده فیل در باغ وحش ارم رسانه ای شد.

سال ۱۳۹۲ یک فیل ماده با نام «میهری» و یک فیل نر با نام «مهاسن» بدون پرداخت هزینه ای از یک یتیم خانه فیل ها در کشور سریلانکا - بعنوان هدیه رئیس جمهوری سریلانکا به رئیس جمهوری وقت ایران - به کشورمنتقل شدند. هردوی این فیل ها هنگام ورود به کشور هشت سال سن داشتند و در همان زمان هم آبستن بودن ماده فیل مطرح بود. با این وجود اردیبهشت ماه سالجاری و بعد از ۲۴ ماه حاملگی فیل ماده، بچه فیل ماده متولد شد.

کرمی درباره آخرین وضعیت فیل ماده و بچه فیل باغ وحش ارم، اظهار داشت: برپایه آخرین بازدیدی که هفته گذشته از باغ وحش ارم صورت گرفت، حال فیل ماده و بچه فیل خوب و بچه فیل در کنار مادر درحال تغذیه و رشد است و هر دو فیل همچنان در جایگاه اختصاصی برای استراحت و و زمستان گذرانی نگهداری می شوند تا گرفتار استرس نشوند و وارد جایگاه بازدید عمومی نشده اند.
1400/04/01
10:59:07
0.0 / 5
282
تگهای خبر: باغ , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن