شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مدافعان سلامت:

تهران را 42 درصد ارزان تر اداره كردیم

تهران را 42 درصد ارزان تر اداره كردیم

به گزارش تاکسی مدرن شهردار تهران ضمن اشاره به تغییرات اساسی در هزینه کرد برای اداره شهر اظهار داشت: به قیمت ثابت منابع مالی در اختیار، در این دوره ۴۲ درصد شهر را ارزانتر اداره کردیم.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های شهرک آزمایش و مدافعان سلامت در خطوط ۶ و ۷ متروی تهران که امروز پنجشنبه ۲۷ خرداد با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: ایستگاه مدافعان سلامت، از خط ۷ متروی تهران است، خطی که دارای ۲۷ ایستگاه بوده و از ورزشگاه تختی تا میدان کتابی کشیده شده است.
او افزود: این خط جنوب شرق تهران را به شمال غرب تهران متصل می کند که تابحال ۲۲ ایستگاه از آن افتتاح شده و به بهره برداری رسیده است.
شهردار تهران اضافه کرد: ایستکاه افتتاح شده(مدافعان سلامت) در مجاورت بیمارستان امام خمینی ( ره) به نام مدافعان سلامت به پاس قدردانی از زحمات این عزیزان در دوران شیوع کرونا نامگذاری شده است.
حناچی افزود: نه تنها زحمات دولت در این دوره مورد تظلم قرار گرفته، بلکه در شرایط تحریم و کرونا زحمات مدیریت های شهری در کلان شهرها و شهرداری ها هم نادیده گرفته شده است و این نهاد هم مظلوم واقع شده است.
شهردار تهران ضمن اشاره به تلاشهای دولت برای پرکردن شکاف موجود در کلان شهرها که در گذشته مغفول واقع می شد، اظهار داشت: رعایت سقف جمعیتی و حفاظت از باغات و فضای سبز در این دوره مورد رعایت قرار گرفت و ضوابط این مورد تصویب گردید.
او افزود: لایحه منابع مالی پایدار توسط دولت تهیه و بعد از تصویب و ابلاغ در شهرداری به اجرا درآمده است.
حناچی افزود: افزایش یک درصدی از سهم مالیات بعنوان مالیات محلی برای شهرداری ها از یادگاری های این دولت می باشد، همینطور اختصاص اوراق مشارکت و حداکثر مشاعی برای بحث حمل و نقل در این دوره و بخش عمده ای از تأمین آن توسط دولت از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره نمود.
او توضیح داد: سهم بودجه حمل و نقل عمومی در این دوره از ۷۱ صدم درصد به ۳.۷ درصد افزوده شده و خریداری تجهیزات آتش نشانی جزو اهداف این دوره بود.
حناچی افزود: در دو هفته گذشته در یک مانور عظیم این تجربه را داشتیم که از این تجهیزات خریداری شده برای سازمان آتش نشانی شهر تهران استفاده نماییم. حادثه پالایشگاه تهران می توانست به فاجعه ای تبدیل گردد، اما خوشختانه با ورود بموقع کنترل شد.
شهردار تهران اظهار داشت: ایجاد انضباط مالی و حذف تبصره های غیرشفاف بودجه با دستورالعمل وزارت کشور اجرا و بعنوان نقطه عطف در شفاف سازی نظام مدیریت کشور ثبت خواهد شد.
او اضافه کرد: کوشش برای کاهش نیروی انسانی شهرداری و کشف بزرگترین پرونده فساد و زمین خواری در این دوره مورد توجه قرار گرفت.
حناچی خاطرنشان کرد: در حوزه ارتقای تاب آوری شهری و ایمنی با سرمایه گذاری بخصوص در بخش مقابله با سیل اقدامات ارزشمندی انجام شد که مانع از خسارات سیل به شهر شد.
او تصریح کرد: به قیمت ثابت منابع مالی در اختیار، در این دوره ۴۲ درصد شهر را ارزانتر اداره کردیم و در مبحث مناسب سازی فضاهای عمومی با نصب ۳۰ درصد پله های برقی و ۲۶ درصد از آسانسورهای مترو عملکرد درخوری داشتیم.
طبق گزارش سایت شهر، شهردار تهران اظهار داشت: همینطور ۱۷۰ میدان میوه، ۵۷۸ بوستان و ۲۶۱ کیلومتر پیاده رو در این دوره مورد مناسب سازی قرار گرفت.
منبع:

1400/03/27
23:44:14
0.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن